bastiondialogu.pl

biznes, finanse, zdrowie, uroda, praca, dom i ogród

jak zmyć płukankę z włosów
Lifestyle

W jaki sposób należy zmyć płukankę do włosów?

Niektóre płukanki do włosów pomimo tego, że producent zapewnia ich usunięcie po kilku myciach głowy, niestety zostają na włosach dłużej. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby niektóre z nich nie wychodziły na włosach w taki sposób, że niektóre kobiety wolałyby natychmiast je zmyć.

Czym jest płukanka do włosów?

Płukanki do włosów są preparatami w płynie, które mogą być przeznaczone do barwienia włosów, ale mogą również je pielęgnować. Z tego względu możemy podzielić je na:
– koloryzujące, czyli takie, które zmieniają kolor naturalnych włosów lub mają działanie przyciemniające bądź rozjaśniające
– odżywcze, czyli takie, którym głównym zadaniem jest odżywienie włosów

W jaki sposób używać płukanki?

Płukankę stosuje się na uprzednio umyte włosy, jednak nie można używać po myciu maski, balsamu czy odżywki. Mokre włosy należy osuszyć ręcznikiem, a następnie polać płukanką włosy. Jeśli chcemy osiągnąć mocniejszy efekt koloryzacji, musimy pozostawić płukankę na głowie ok.40 minut.

Po jakim czasie płukanka schodzi z włosów?

Płukanki do włosów nie koloryzują ich na stałe, a pod wpływem mycia będą powoli spłukiwać się z włosów. Czas w jakim płukanka całkowicie się zmyje jest zależny od jej rodzaju i kondycji naszych włosów. Dlatego niektóre z nich pomimo tego, że powinny zejść po ok. sześciu myciach, utrzymują się znacznie dłużej.

Jak zmyć płukankę z włosów?

Istnieją domowe sposoby, które mogą pomóc w walce z wypłukaniem niechcianego koloru. Do takich sposobów możemy zaliczyć:
– sodę oczyszczoną, ponieważ posiada ona działanie oczyszczające. Soda w połączeniu z szamponem do włosów, pozwala na szybsze zmycie niechcianego koloru
– szampon przeciwłupieżowy, używanie tego rodzaju szamponu pozwala na szybsze wypłukanie się koloru dzięki właściwościom oczyszczającym
– proszek do prania, jednak w tym przypadku nie należy nakładać go na skórę głowy. Jest to sposób polecany dla osób, które zafarbowały sobie tylko same końcówki włosów. Należy pamiętać, że włosy po umyciu proszkiem zrobią się szorstkie w dotyku i będą się sklejać, dlatego należy po takim zabiegu odpowiednio je nawilżyć.

Jak możemy zauważyć nawet zwykła płukanka do włosów może powodować więcej zmartwień niż korzyści, dlatego przed koloryzacją dobrze jest zastanowić się, czy aby na pewno warto jest to robić. Jeżeli jednak posiadamy jakiekolwiek obawy, a chcemy zmienić swój kolor włosów na krótki czas możemy w tym celu skorzystać z pomocy specjalisty, choć nie każde salony fryzjerskie mają taką usługę.