bastiondialogu.pl

biznes, finanse, zdrowie, uroda, praca, dom i ogród

koktajle oczyszczające organizm
Lifestyle

Koktajle oczyszczające i inne sposoby na detoks organizmu

Oczyszczanie organizmu to ważny proces, który każdy człowiek powinien przeprowadzać raz na jakiś czas, na przykład wiosną. Dodaje to energii, poprawia samopoczucie, a nawet wygląd, gdyż wiąże się z usunięciem skumulowanych toksyn, a także szkodliwych produktów ubocznych przemiany materii i złogów w jelitach. Wszystkie te substancje powodują, że człowiek jest ociężały, brakuje mu energii, a jego organy wewnętrzne są obciążone. Jak z tym walczyć?

Głodówka

Głodówka jest bardzo dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu. Czasem organizm inicjuje ją sam, by się oczyścić – to dlatego nie mamy apetytu na przykład po zatruciu pokarmowym, organizm chce w ten sposób dać sobie siły i czas do zregenerowania się, co utrudnia trawienie pokarmów. Jednak, by móc zastosować głodówkę, trzeba wykazywać się odpowiednim stanem zdrowia, a także stworzyć sobie odpowiednie warunki. Na takie rozwiązanie na pewno nie może zdecydować się osoba ciężko pracująca fizycznie, nawet gdy taka kuracja ma trwać tylko jeden dzień. Poza tym do głodówki trzeba się właściwie przygotować, już od kilku dni przed nią jadając lżej, a potem wychodzić z niej stopniowo, także przez kilka dni odżywiają się lekko. Jest to więc dość uciążliwe rozwiązanie, z tego powodu nie tak często stosowane.

Koktajle oczyszczające organizm

Po takie koktajle najczęściej sięgają osoby pragnące schudnąć, wiedząc, że dzięki nim można szybko stracić kilka kilogramów, nawet jeśli nie jest to wcale tkanka tłuszczowa, a złogi zalegające w jelitach i nadmiar wody. Rozwiązanie to jest o tyle dobre, że można je stosować na różne sposoby, a przy tym mnogość wariantów koktajli jest nieograniczona. Można zatem opcję tę idealnie dopasować do swych preferencji. Można na przykład zrobić sobie detoks, polegający na tym, że przez cały dzień lub nawet kilka dni (2-3) nic się nie je, a posiłki stanowią tylko koktajle. Jest to dużo lepsze i łatwiejsze rozwiązanie niż głodówka, gdyż koktajle mogą być bardzo pożywne i dodawać energii. Można je bowiem przyrządzać na przykład z maślanki z dodatkiem płatków owsianych. Poza tym mogą mieć różne smaki. Przykładowo, obiad może stanowić taki maślankowo-owsiany koktajl z dodatkiem ogórka, a kolację – z owocami. Poza tym koktajle mogą być prawdziwą bombą witamin, minerałów oraz składników silnie wspierających oczyszczanie i odchudzanie, zależnie od tego, co się do nich doda. Może to być na przykład l-karnityna, chili, imbir, cynamon, pieprz, młody zielony jęczmień, błonnik w proszku, a także silnie oczyszczające algi.