bastiondialogu.pl

biznes, finanse, zdrowie, uroda, praca, dom i ogród

plastry na odchudzanie
Lifestyle

Plastry na odchudzanie, suplementy i inne sposoby wsparcia odchudzania

Liczba osób z nadwagą stale rośnie, co oznacza, że także rynek produktów mających wspomagać odchudzanie staje się coraz bardziej rozbudowany, ponieważ raczej mało kto jest zadowolony z nadwagi. Jeśli jednak ktoś myśli, że schudnie tylko za pomocą plasterków przyklejanych na brzuch czy łykania magicznych tabletek, jest niestety w błędzie.

Różne formy wsparcia odchudzania

Osoby pragnące schudnąć nie zawsze są w stanie znaleźć w sobie odpowiednie pokłady samozaparcia do tego, by stosować restrykcyjną dietę i ćwiczyć, a to właśnie wydaje się kluczowe do tego, by móc schudnąć. Nic dziwnego jednak, że wydaje się, iż może być inaczej – producenci oferujący plastry na odchudzanie, suplementy czy herbatki obiecują, że ich produkty działają cuda. Zwykle nawet podają konkretne liczby, na przykład obiecując stracenie 5 kg w tydzień. Prawie zawsze obietnice te kończą się rozczarowaniem użytkownika. Czy tak jednak musi być? Nie, o ile ma się realne oczekiwania, a także podchodzi się do kwestii odchudzania rozsądnie. By schudnąć, trzeba na pewno wdrożyć wymienione wyżej czynniki, jak dieta i aktywność fizyczna. Wszelkie formy wsparcia mogą być jedynie pomocą dla tradycyjnej kuracji odchudzającej. Na pewno więc warto po nie sięgać. Kiedy podejmowane wysiłki dadzą widoczne rezultaty, będą odczuwane jako mniej dotkliwe, a przy tym tempo chudnięcia może być szybsze. Jasne jest jednak, że nie wszystkie takie produkty działają tak samo. Wydaje się, że plastry mają najmniejszą skuteczność, gdyż zawarte w nich składniki nie są w stanie przedostać się przez barierę, jaką stanowi skóra. Dużo lepiej jest więc wybierać suplementy, które docierają do układu pokarmowego, ale tutaj też nie można wybierać pochopnie.

Jakie suplementy wybierać?

Na pewno najlepsze są preparaty naturalne, czyli na przykład ziołowe herbatki, które wspierają trawienie, przyspieszając je. Bardzo polecany w diecie praktycznie każdego, nie tylko osób odchudzających się, jest błonnik. Składnik ten można stosować w postaci tabletek, ale lepszym wyborem będzie naturalna postać – ziaren czy proszku, które miesza się z wodą. Na pewno też dobrze jest wybierać naturalne tabletki na odchudzanie. Trzeba jednak zachować ostrożność, gdyż często są one oparte na kofeinie. To dobre zjawisko, gdyż faktycznie pomaga ona spalać tłuszcz, jednak czasem można przyjmować jej zbyt duże ilości – gdy, stosując suplementy, pije się też duże ilości kawy, herbaty, a przy tym jeszcze napoje energetyczne. Wówczas można poważnie sobie zaszkodzić.