bastiondialogu.pl

biznes, finanse, zdrowie, uroda, praca, dom i ogród

Zdrowie i uroda

Czym najlepiej usuwać włoski latem? Ranking depilatorów 2022

Uciążliwie szybko rosnące owłosienie ciała może sprawiać niemały dyskomfort, a zwłaszcza latem, gdy odsłaniamy coraz więcej skóry. Chcąc poczuć się bardziej pewnymi siebie, szukamy najlepszych sposobów na depilację, by nasze ciało wyglądało na zdrowe, zadbane i przede wszystkim było miękkie w dotyku. W tym celu testujemy różnorodne golarki i depilatory. Ranking takich urządzeń jest sporządzany na podstawie doświadczeń konsumentów, a zatem bezpiecznie jest oprzeć o nie swoją decyzję. 

Najlepsza metoda depilacji IPL

Depilacja Intense Pulse Light (IPL) to obecnie najpopularniejsza forma depilacji zarówno kobiet, jak i mężczyzn. To nieinwazyjny zabieg wykorzystujący intensywne impulsy światła do ogrzewania i niszczenia mieszków włosowych. Podobnie jak depilacja laserowa, depilacja IPL trwale redukuje owłosienie.

Zabiegi depilacji IPL mogą wyeliminować owłosienie z różnych obszarów ciała, w tym z pach, twarzy i okolic bikini. To szybka i delikatna opcja pozwalająca na uzyskanie długotrwałych efektów depilacji, a jednocześnie doskonała alternatywa dla bolesnego woskowania, golenia i wyrywania.

Laserowe usuwanie włosków

Depilacja laserowa to zabieg, który polega na uszkadzaniu mieszków włosowych intensywnym strumieniem światła w celu zahamowania ich wzrostu. Choć depilacja laserowa jest często uważana za trwałą, zabiegi laserowe nie zawsze prowadzą do trwałej redukcji włosów. Oznacza to, że spodziewany jest pewien odrost włosów, choć prawdopodobnie będzie on mniejszy.

Depilacja laserowa to skuteczny wybór do usuwania włosów z dużych partii ciała, w tym z nóg. Z pewnością zapewnia o wiele lepsze rezultaty niż golenie lub woskowanie, choć to także nie jest stały efekt. Należy również pamiętać, że zabiegi depilacji laserowej mogą być drogie.

Maszynka, pęseta i wosk, czyli tanie golenie i krótkotrwałe efekty

Golenie jednorazową maszynką to najbardziej tradycyjna i powszechna metoda usuwania włosów. Wiele kobiet nie ma nic przeciwko używaniu brzytwy do usuwania włosów z nóg, pach, a nawet okolic bikini. Choć takie golenie jest stosunkowo łatwe, może być czasochłonne, zwłaszcza kiedy trzeba je często wykonywać, aby wyeliminować zarost i zapobiec odrastaniu.

Usuwanie włosów za pomocą pęsety jest kolejną metodą samodzielnego usuwania włosów, z którą wiele osób czuje się komfortowo. Pęseta jest najskuteczniejsza, jeśli chodzi o modelowanie brwi i usuwanie niechcianych włosów z trudniejszych do depilowania części ciała, takich jak pępek lub sutki.

Choć opanowanie umiejętności woskowania zajmuje trochę czasu, wiele osób po odrobinie praktyki czuje się komfortowo, robiąc to samodzielnie. Co prawda taki zabieg gwarantuje nieco dłuższy efekt gładkiej skóry, ale jest jednak bolesny i nie każdy decyduje się go powtórzyć. 

Właśnie dlatego warto co jakiś czas aktualizować swoją wiedzę na temat najnowszych i najlepszych metod depilacji. Ranking depilatorów może posłużyć jako źródło cennych informacji o nowych markach, cenach i skuteczności urządzeń do usuwania owłosienia.