bastiondialogu.pl

biznes, finanse, zdrowie, uroda, praca, dom i ogród

szampon na wypadanie włosów
Lifestyle

Czy szampon na wypadanie włosów to dobry wybór?

Osoby zmagające się z wypadaniem włosów mają do wyboru ogromną gamę produktów obiecujących szybkie powstrzymanie tego zjawiska. Są to przede wszystkim szampony, które są zwykle produktami pierwszego wyboru, a przy tym są łatwe w zastosowaniu. Czy jednak sam szampon jest w stanie pomóc?

Przy lekkim wypadaniu

Choć to, jaki stosuje się szampon do włosów, ma duże znaczenie, nie należy mieć co do niego wielkich oczekiwań. Wynika to przede wszystkim z faktu, że taki kosmetyk pozostaje na włosach i skórze głowy zbyt krótki czas, by mógł faktycznie pomóc w poważnych przypadkach. Oczywiście producenci specjalistycznych szamponów, głównie właśnie na wypadanie, zazwyczaj zalecają, by trzymać je na głowie nieco dłużej niż normalnie, czy jednak każdy stosuje się do tego wymogu? Trudno się zresztą temu dziwić, gdyż piana spływająca do oczu nie jest niczym przyjemnym. Kolejna sprawa to sposób mycia włosów. Wiele osób zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że powinno się myć tak naprawdę skórę głowy, a nie włosy, a już tym bardziej, gdy sięga się po szampon na wypadanie włosów. Przecież ma on podziałać na skórę głowy i znajdujące się w niej cebulki, a nie na włosy na długości, co nie będzie miało żadnego znaczenia.
Biorąc to pod uwagę, można uznać, że taki szampon co prawda będzie dobrym wyborem, ale nie można oczekiwać od niego cudów. Może pomóc przy lżejszym wypadaniu, jak i będzie świetnym wyborem do ciągłego stosowania (czy podtrzymania efektów) w przypadku osób, które z wypadaniem borykają się często – wiele produktów można śmiało stosować przy każdym myciu.

Gdy włosy wypadają mocno

Kiedy wypadanie włosów jest nasilone, najlepiej będzie zastosować zmasowany atak, czyli działanie szamponu połączyć z innymi produktami, przy czym największe znaczenie mają wcierki, czyli kosmetyki przeznaczone do wcierania w skórę głowy. Najlepiej, by produkty te pochodziły z tej samej linii, gdyż wówczas będą wzajemnie uzupełniać swoje działanie, ale nie jest to niezbędne. Jeden preparat, a na pewno szampon, z pewnością nie poradzi sobie z szybkim zahamowaniem wypadania. To zaś może doprowadzić do znacznej utraty włosów w krótkim czasie, czyli widocznego przerzedzenia włosów.

Oczywiście ogromne znaczenie w walce z wypadaniem włosów ma też wykrycie i wyeliminowanie przyczyny tego zjawiska. Przykładowo, jeśli powodem jest dieta uboga w ważne dla włosów składniki, wypadanie może nie ustać jeśli się tego nie zmieni, więc niezbędne będzie wdrożenie suplementacji (czy zadbanie o zdrową dietę).