bastiondialogu.pl

biznes, finanse, zdrowie, uroda, praca, dom i ogród

laminowanie włosów opinie
Zdrowie i uroda

Laminowanie włosów ma świetne opinie!

Większość kobiet stale szuka sposobów na to, by ich włosy były w coraz lepszej kondycji i zachwycały wyglądem. Na pewno jest to godne polecenia, gdyż zdrowie włosów jest ich największą ozdobą, znacznie ważniejszą niż kolor, fryzura, a nawet długość czy gęstość. Dobrze przy tym działają proste domowe metody, a jedną z ostatnio popularniejszych jest laminowanie włosów opinie na temat której są tylko pozytywne. Czym jest ten zabieg?

Ochrona i piękny wygląd

Laminowanie to zabieg stosowany w wielu branżach. W ten sposób chroni się powierzchnie drewna, papier czy inne materiały, powlekając je zwykle czymś w rodzaju folii. W przypadku włosów laminowanie oznacza podobne zjawisko – powleczenie ich ochronnym filmem, który nadaje im też piękny wygląd, choć oczywiście sam film nie jest ani dostrzegalny, ani wyczuwalny – chociaż zauważyć można lepszy wygląd i wyczuć miękkość oraz gładkość włosów.
Metoda ta wykorzystuje przede wszystkim żelatynę. Ten naturalny składnik jest bogaty w proteiny, a jego specyficzne działanie powoduje, że stosowanie maski do laminacji jest niezwykle proste i przyjemne. Wprawdzie niektórym osobom może nieco przeszkadzać specyficzny zapach żelatyny, jednak po dodaniu żelatyny szybko znika, a jeśli wybierze się kosmetyk silnie pachnący, jego woń wniknie we włosy bardzo mocno. Dzięki temu włosy będą też pięknie pachnieć przez wiele kolejnych myć.

A na jakie efekty można liczyć? Laminat wnika w strukturę włosów, uzupełniając proteiny, nawilżając i silnie wygładzając włosy. Efekt nieco przypomina zastosowanie silnie silikonowej maski czy podobnych zabiegów u fryzjera, ale jest nieszkodliwy dla włosów (pod warunkiem, że się z nim nie przesadza), naturalny, a przy tym kosztuje śmiesznie tanio. W dodatku laminat wolno się wypłukuje, więc przez nawet kilka tygodni aktywnie chroni włosy przed wpływem czynników zewnętrznych.

Jak zrobić laminat?

W sklepach można już znaleźć maski do laminowania, zwykle w postaci saszetki, której zawartość wystarcza na jeden zabieg. Gwarantuje to wygodę i kosztuje grosze, jednak jeśli tylko ma się w domu żelatynę, można skusić się na samodzielne wykonanie takiej maski. Jest to tym bardziej dobre rozwiązanie, że pozwala zastosować do laminacji taką maskę, jaką najbardziej się lubi. Wystarczy łyżkę żelatyny rozpuścić w trzech łyżkach gorącej wody, a po przestudzeniu wymieszać z większą ilością maski, nałożyć na wilgotne po myciu włosy i trzymać na głowie, pod folią, około czterdziestu pięciu minut. Potem należy zmyć dokładnie maskę ciepłą wodą.