bastiondialogu.pl

biznes, finanse, zdrowie, uroda, praca, dom i ogród

przedłużanie rzęs w domu
Lifestyle

Przedłużanie rzęs w domu – czy to dobre rozwiązanie?

Na przedłużanie i zagęszczanie rzęs decyduje się obecnie wiele kobiet, co ma związek z aktualną modą, ale też faktem, że dużo kobiet, ze względu na częste malowanie, ma naturalne rzęsy w kiepskim stanie. Doczepienie sztucznych włosków pozwala od razu poprawić wygląd, bez oczekiwania na efekt odżywki oraz bez konieczności zaopatrywania się w dobry tusz, który i tak jest w stanie pomóc tylko w pewnym stopniu. Lepiej wykonać ten zabieg w domu czy u kosmetyczki?

Zależnie od metody i oczekiwań

Jeszcze do niedawna przedłużanie i zagęszczanie rzęs dotyczyło głównie kobiet, które wybierały się na wielką imprezę – studniówkę, sylwestra czy wesele. Kiedy jednak w powszechnym użyciu pojawiły się metody pozwalające uzyskiwać znacznie trwalszy efekt, wiele kobiet decyduje się przedłużać i zagęszczać rzęsy na co dzień. Zupełnie eliminuje to problem krótkich, rzadkich i cienkich rzęs, a nawet kwestię ich malowania, doczepionych włosków nie ma bowiem potrzeby malować – i tak wyglądają oszałamiająco. Często nawet nie można tego robić. Jeśli chce się doczepić sztuczne rzęsy tylko na jeden raz, na imprezę, z powodzeniem można to zrobić w domu. Jedynym przypadkiem, w którym warto wybrać się wtedy do kosmetyczki, jest sytuacja, w której nie potrafi się zrobić tego dobrze. Oczywiście wymaga to pewnej precyzji, a przy tym wiele osób może zwyczajnie bać się manipulować przy oczach pęsetą – gdyż to z jej pomocą przykleja się włoski. Większość osób jednak radzi sobie z tym samodzielnie, a wydatnie pomaga im w tym fakt, że w drogeriach można znaleźć bardzo różne rzęsy – w postaci pojedynczych włosków, ale też kępek, a nawet całych wachlarzyków. Można więc takie produkty idealnie dobrać do swoich potrzeb oraz stopniować efekt.
Kiedy zaś chce się wykonać przedłużanie i zagęszczanie dające efekt na dłuższy czas, na pewno lepiej będzie zdecydować się na usługi kosmetyczki, w dodatku dobrej.

Przedłużanie w salonie bezpieczniejsze

Przedłużanie rzęs w domu oraz w salonie zawsze może wiązać się z pewnym ryzykiem, zwłaszcza gdy ma się oczy wrażliwe, skłonne do podrażnień, na przykład do zapalenia spojówek. Jednak na pewno lepiej będzie powierzyć to zadanie kosmetyczce niż wykonywać je samodzielnie w przypadku, gdy trzeba zastosować silniejszy klej – a więc kiedy rzęsy mają pozostać na powiekach dłuższy czas. Oczywiście wiąże się to ze sporymi kosztami, zwłaszcza że rzęsy takie dość szybko wypadają i trzeba je uzupełniać. Nigdy więc nie jest to jednorazowy zabieg, a taki, który trzeba ponawiać, nawet co dwa tygodnie.