bastiondialogu.pl

biznes, finanse, zdrowie, uroda, praca, dom i ogród

Lifestyle

Korzyści wynikające z ukończenia bezpłatnych studiów podyplomowych.

Współcześnie bardzo duże znaczenie ma wykształcenie oraz posiadane przez pracownika doświadczenie zawodowe. Kiedy jednak ukończyliśmy standardową edukację oraz studia, a w dalszym ciągu chcielibyśmy zmienić swoją ścieżkę kariery, to odpowiednim rozwiązaniem może okazać się pójście na studia podyplomowe. Jednakże nauka na wymienionych rodzajach studiów jest związana z koniecznością poniesienia znacznych kosztów. Gdy chcemy poprawić swoją sytuacją zawodową, bądź całkowicie się przebranżowić, bez znacznego uszczuplenia naszego budżetu, to warto jest rozważyć skorzystanie z bezpłatnych studiów podyplomowych.

Dla kogo są dostępne bezpłatne studia podyplomowe?

Podobnie jak na pełnopłatne studia podyplomowe również w opcji bezpłatnej obowiązuje rekrutacja, za którą również ni obowiązuje dodatkowe opłaty. Pierwszeństwo jednak mają osoby bezrobotne, bądź których stanowisko pracy jest zagrożone, ale także kandydaci posiadający nieatrakcyjne kompetencje zawodowe. Przykłady zawodów o wspomnianych rodzajach kompetencji stanowią socjolodzy, nauczyciele, filolodzy, politolodzy, bądź urzędnicy. Wymienionym osobom trudno jest znaleźć pracę, a zwłaszcza taką, która jest dobrze płatna. Warto jest pamiętać, że dostanie się na wyznaczony kierunek jest związane z określonymi wymogami, zgodnie z których należy się podporządkować.

Jakie uczelnie i kierunki oferują bezpłatne studia podyplomowe?

Bezpłatne studia podyplomowe to oferta prezentowana przez część uczelni publicznych, ale także i prywatnych. Przeważająca część kierunków finansowana jest przez Unię Europejską. Jeżeli chodzi o listę programów to jest ona tworzona w oparciu o analizy rynkowe i potrzeby rynku pracy, co powoduje, że większość kierunków związana jest z następującymi obszarami jak edukacja i administracja, zarządzanie, czy marketing. Przykłady najbardziej popularnych studiów podyplomowych dostępnych nieodpłatnie to m.in:

– doradztwo biznesowe;

– e-marketing;

– zarządzanie zasobami ludzkimi;

– zarządzanie projektami;

– zarządzanie przedsiębiorstwem;

– informatyczne technologie biznesowe.

Lista dostępnych studiów podyplomowych finansowanych przez Unię Europejską jest na bieżąco aktualizowana i odświeżana.

Korzyści nieodpłatnych studiów podyplomowych.

Poza możliwością znacznej poprawy swojej pozycji zawodowej ukończenie studiów podyplomowych w opcji bezpłatnej, oferuje inne korzyści. Udanie się na studia podyplomowe pozwala na powiększenie wiedzy oraz rozwinięcie posiadanych umiejętności, które stanowią podstawę naszego rozwoju osobistego. Dodatkowa osoba, która jest absolwentem opisywanych trybów studiów, staje się pracownikiem poszukiwanym przez dużą liczbę pracodawców, co przejawia się w dostępnie do konkurencyjnych zarobków.