bastiondialogu.pl

biznes, finanse, zdrowie, uroda, praca, dom i ogród

praca w reklamie
Praca

Jak znaleźć pracę w reklamie?

Praca w reklamie to kusząca propozycja dla wielu osób. Wbrew pozorom jest to zajęcie bardzo wymagające i trudne. Nie każdy ma predyspozycje do tego zawodu. Jakie cechy charakteru są niezbędne, by dobrze odnajdywać się w marketingu?

Dla kogo praca w reklamie jest idealna?

Praca w reklamie to zadanie dla osób kreatywnych, które mają dużo dobrych pomysłów, ale przede wszystkim umieją pracować pod presją czasu.

Duża ilość spotkań z klientami, którzy cały czas oceniają podsuwane pomysły, często żądają zmian, które należy wprowadzić „na wczoraj” jest bardzo wymagająca i wyczerpująca. Stres, który jest związany z terminami oraz ciągłym ocenianiem również nie każdy jest w stanie znieść.

Praca w reklamie to umiejętność odczytywania potrzeb klientów. Duża empatia to jedna z najważniejszych cech, które pozwalają na stworzenie produktów reklamowych, które dotrą do jak największej ilości odbiorców. Nieszablonowe myślenie pozwala na wykreowanie pomysłów, które przypadną do gustu zleceniodawcy.

Praca w reklamie wymaga również wysokiej kultury osobistej. Spotkania z klientami to rozmowy oraz negocjacje, które wymagają kultury, taktu oraz umiejętności poprawnego wysławiania się. Osoba, która nie jest w stanie wypowiedzieć się nie ma szans przekonać nikogo do własnych projektów.

Jak znaleźć pracę w marketingu?

Jednym ze sposobów na rozpoczęcie pracy w marketingu jest uzyskanie bezpłatnego stażu w firmie, która nas interesuje. Nie mając doświadczenia w zawodzie rzadko kiedy można liczyć na płatne stanowisko i to, że pracodawca uwierzy na słowo w nasze zdolności.

Kolejnym sposobem jest rozpoczęcie nauki w wymarzonym zawodzie. Wybierając szkołę warto zwrócić uwagę, by była ona prowadzona przez praktyków, a nie teoretyków zawodu, którzy przybliżą studentowi historię reklamy. Nie w tym rzecz. Ważne jest poznanie zasad działania reklamy.

Studia to również dobry sposób, by stworzyć ciekawe portfolio, które będzie można przedstawić przyszłemu pracodawcy. Opieka promotora pozwoli na unikniecie błędów, które można popełnić tworząc portfolio bez żadnego doświadczenia.

Praca w reklamie to ogromne możliwości, ale bardzo często wiąże się ze startem, który wymaga wielkich wyrzeczeń. W reklamie każdy zaczyna od zera i na podstawie swoich umiejętności oraz zdolności buduje markę osobistą.

Trzeba pamiętać, że praca w reklamie nie jest dla osób, które marzą o stabilizacji oraz pracy od 8 do 16. Jest to praca, która angażuje całe dni, a często również weekendy. Zlecenie trzeba wykonać szybko, bez zwracania uwagi na pięciodniowy tydzień pracy.