bastiondialogu.pl

biznes, finanse, zdrowie, uroda, praca, dom i ogród

Dwujęzyczne przedszkole
Lifestyle

Dwujęzyczne przedszkole na Tarchominie rozpoczyna rekrutację

Nauka języków w pierwszych latach życia odbywa się naturalnie i przychodzi dzieciom z łatwością. Można rozpocząć ją już w przedszkolu i żłóbku, gdy maluchy poznają pierwsze słowa i zapamiętują je w czasie wesołych zabaw. Dwujęzyczne przedszkole na Tarchominie to miejsce, w którym dzieci rozwijają umiejętność komunikowania się w języku obcym wcześniej niż ich rówieśnicy, uczęszczający do publicznych placówek.

 

Przedszkole na Tarchominie w atrakcyjnej lokalizacji

 

Dwujęzyczne przedszkole prowadzi rekrutację do oddziałów przedszkolnych dla młodszych i starszych dzieci. Przedszkolaki mogą dołączyć do grupy dla 3-latków, 4-latków oraz 5-latków, a także do oddziału przygotowawczego, czyli tzw. zerówki. W każdej grupie odbywają się zajęcia dwujęzyczne, które pozwalają dzieciom na naturalną naukę języka obcego od najmłodszych lat. Dzieci uczą się swobodnego komunikowania w języku angielskim w codziennych sytuacjach. Dzięki temu w przyszłości lepiej radzą sobie w szkole i w pracy, co zwiększa ich szanse na odniesienie sukcesu i realizację marzeń.

 

Jeśli chodzi o przedszkole, Tarchomin jest lokalizacją atrakcyjną dla wielu młodych rodzin. Łatwo do niej dotrzeć komunikacją miejską oraz samochodem z większości dzielnic. Rodzice bez trudu zdążą odprowadzić dziecko do przedszkola i dotrzeć do pracy na wyznaczoną godzinę. Dodatkowo przedszkole mieści się w pobliżu spokojnych terenów zielonych, które zapewniają sporo miejsca do zabawy i spacerów.

 

Co oferuje dwujęzyczne przedszkole na Tarchominie?

 

W dwujęzycznym przedszkolu na Tarchominie dzieci uczą się samodzielności i poczucia przynależności do grupy rówieśniczej. Kadra wspiera każdego malucha w zdobywaniu nowych umiejętności i rozwijaniu zainteresowań. Szacunek do indywidualności sprawia, że wychowankowie mogą spędzać czas na zajęciach, które przynoszą im najwięcej przyjemności. Dzieci są traktowane podmiotowo w duchu nowoczesnej pedagogiki. Wszystkie oferowane zajęcia są prowadzone z dbałością o całościowy rozwój społeczny, emocjonalny i poznawczy dziecka.

 

Podczas zajęć w przedszkolu dzieci dowiadują się, jak radzić sobie z konfliktami i problemami w grupie. Nauczyciele dbają o to, by każdy maluch czuł się szczęśliwy i szanowany. Kadra współpracuje z rodzicami. Prowadzi rzetelną obserwację dziecka i informuje o postępach oraz trudnościach, z którymi boryka się maluch. Dzięki temu rodzice mają pewność, że przez cały dzień ich pociecha jest pod dobrą opieką.

 

W dwujęzycznym przedszkolu na stałe pracują lektorzy języka angielskiego. Lekcje języka odbywają się codziennie. Stały kontakt z językiem obcym daje dzieciom szanse na dokładne zapoznanie się z podstawowymi zwrotami. Dziecko rozumie je i umie się nimi swobodnie posługiwać.

 

Angielski w przedszkolu dwujęzycznym — stosowane metody

 

W dwujęzycznym przedszkolu w dzielnicy Tarchomin dzieci poznają język obcy przede wszystkim poprzez pedagogikę zabawy. Nowe słowa i zwroty są przedstawiane dzieciom w czasie zabaw, w których mogą brać udział wszyscy wychowankowie bez względu na stopień znajomości języka. Metoda naturalna polega z kolei na prowadzeniu zajęć wyłącznie w języku angielskim. Takie zajęcia sprawiają, że dzieci poznają język obcy w taki sam sposób jak język polski, którym posługują się na co dzień.

 

Total Physical Response polega na uczeniu angielskiego poprzez rozwój umiejętności słuchania i rozumienia. Podobnie działa storytelling, w którym dzieci osłuchują się z naturalnym brzmieniem języka angielskiego. Learning by doing to metoda, która wykorzystuje zdolności artystyczne dzieci i elementy dramatyczne. Inscenizacja różnych sytuacji i ogrywanie ról sprawia, że przedszkolaki zapamiętują nowe słowa i zwroty podczas wykonywania czynności, które te wyrażenia oznaczają.

 

Dodatkowo zajęcia języka angielskiego obejmują udział w teatrzykach anglojęzycznych i zajęciach, podczas których dzieci poznają kulturę i zwyczaje Brytyjczyków. Dodatkowo w przedszkolu organizowane są konkursy małych form teatralnych i festiwale piosenek anglojęzycznych.