bastiondialogu.pl

bastiondialogu.pl – biznes, finanse, zdrowie, uroda, praca, dom i ogród

telewizor na komodzie
Zakupy

Telewizor na komodzie – jak wybrać idealny mebel?

Telewizor jest jednym z ważniejszych mebli w pokoju dziennym. Komoda, na której stoi, musi być funkcjonalna i gustowna. Dobre ustawienie telewizora zagwarantuje komfortowy wypoczynek. O czym trzeba pamiętać ustawiając telewizor w salonie?

Postawić czy powiesić?

Wybierając telewizor koniecznie trzeba dopasować jego wielkość do rozmiarów pokoju dziennego. Nie jest prawdą, że im większy telewizor, tym lepiej. Zbyt duży obraz szybko będzie męczył wzrok.

Do salonu, który nie jest dużych rozmiarów, warto wykorzystać wiszące stelaże. Można skorzystać ze stelażu sufitowego, naściennego czy narożnego. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo cennego miejsca.

Salon, który ma większe rozmiary będzie idealnie wyglądał, gdy telewizor postawimy na komodzie. W sytuacji, gdy telewizor nie jest meblem, który ma dla nas duże znaczenie można wybrać szafkę zamykaną, w której ukryjemy odbiornik. Dzięki temu salon będzie wyposażony w spójne, harmonijne meble.

Jak wybrać komodę pod telewizor?

Wybierając komodę pod telewizor należy dostosować ją do stylu, który panuje w salonie. Do salonu w stylu skandynawskim idealna będzie komoda z bielonego drewna. Telewizor na komodzie z błyszczącej płyty MDF będzie wyglądał elegancko w salonie nowoczesnym, a do pokoju dziennego w industrialnym stylu warto wybrać komodę, która będzie drewniana, surowa z detalami wykonanymi z czarnego metalu.

Trzeba pamiętać, że kącik telewizyjny musi być funkcjonalny. Bardzo ważna jest wysokość, na jakiej znajduje się ekran telewizora. Komoda powinna mieć 50 – 60 cm wysokości. Telewizor powinien znajdować się na wysokości środka lub poniżej linii oczu.

Dodatkowe funkcje

Wybierając komodę pod telewizor warto skoncentrować się na modelach, które są nie tylko eleganckie, ale również praktyczne. Nie zależnie od tego, jak dużo mamy szafek i szuflad w salonie kilka dodatkowych zawsze się przyda.

Telewizor na komodzie, która jest wyposażona wyłącznie w półki będzie wyglądał ciekawie, gdy na półkach będą znajdowały się dekoracyjne bibeloty czy kosze, w których zostaną ukryte wszystkie drobiazgi. Komoda, na której składowane są gazety czy płyty, wprowadza do salonu chaos.

Komoda na telewizor, w której znajdują się szuflady to idealny mebel, w którym można przechowywać obrusy, koce, czy ważne dokumenty.

Trzeba również pamiętać, że telewizor na komodzie powinien być ustawiony tak, by nie było widać kabli. Warto wybrać mebel, który ma odpowiednio przygotowaną tylną ściankę, by bez problemu przeciągnąć kable. Jest to rozwiązanie estetyczne, które pozwala zapanować nad dużą ilością kabli, która zawsze jest w mieszkaniu.