bastiondialogu.pl

biznes, finanse, zdrowie, uroda, praca, dom i ogród

zakopane w ciąży
Lifestyle

Na co zwrócić uwagę podczas wyjazdu do Zakopanego będąc w ciąży?

Wakacje lub wyjazdy na urlop to idealny czas, aby spędzić trochę chwil ze swoim parterem. Podróże spędzone na łonie natury na przykład w górach nie tylko otwierają nas na poznanie nowych ciekawych miejsc, ale również pozwalają organizmowi się zregenerować. Odpoczynek oraz bezpieczeństwo to bardzo ważna kwestia, jeżeli pasterka jest w ciąży.

Na co zwrócić uwagę podczas wyjazdu w góry będąc w ciąży?

Wyjazd do Zakopanego może okazać się spełnieniem marzeń, a także dobrą zabawą. Podczas ciąży nie należy się bać podróży, wprost przeciwnie warto więcej czasu spędzać w przyjaznym środowisku. Zanim wyruszymy w podróż, warto skonsultować się z lekarzem prowadzący. Jeżeli specjalista sam żyje aktywnie, to dzięki zebranemu doświadczeniu będzie mógł wskazać odpowiednie rozwiązania, które zapewnią nam komfort podczas urlopu.

  • Konsultacja z lekarzem prowadzącym powinna być pierwszą czynnością, którą wykonamy przed wyjazdem. Warto z lekarzem przeanalizować plany oraz poziom aktywności, którą będziemy uskuteczniać. Lekarz doradzi nam jak postępować podczas wyjazdu oraz czego nie robić, aby ciąża była bezpieczna. Warto pamiętać, aby mieć przy sobie kontakt do lekarza prowadzącego, jeżeli wystąpiłaby jakaś sytuacja, w której potrzebne jest wsparcie specjalisty.
  • Wybór odpowiedniego środka transportu to również ważna kwestia dla kobiet w ciąży. Samochód jest szybki i wygodny, ale czy aby na pewno? Badania dowodzą, że 24-godzinne spędzanie czasu w samochodzie bez przerw może doprowadzić do zatorów żylnych u człowieka niebędącego w ciąży. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem innego środka transportu. Dobrą propozycją może być bezpośredni pociąg, który posiada wygodne siedzenia, ale również korytarz, który możemy wykorzystać do spacerów. Jeżeli będziemy potrzebować toalety, to nie musimy zatrzymywać się w lesie, ponieważ na pokładzie jest toaleta. Podróż komunikacją może być dłuższa jednakże bardziej komfortowa na długie dystanse.

Jakie miejsce wybrać na nocleg podczas ciąży?

Zakopane to jedno z najpopularniejszych miejsc, które proponuje nam wiele rozwiązań, aby odpocząć w górach. Będąc w ciąży, należy pamiętać, aby wybrać odpowiednie miejsce na odpoczynek. Wyjazdy pod namiot nie powinny wchodzić w grę, ponieważ panie noszące dziecko powinny zagwarantować sobie odpowiednie warunki do odpoczynku. Idealnym miejscem zakwaterowania mogą być JLS Apartamenty z wygodnym łóżkiem, toaletą i dostępem do najpotrzebniejszych sanitarnych rzeczy, które zagwarantują nam spokój i wyciszenie. Pamiętając o tych istotnych kwestiach, nasza podróż będzie udana i przyniesie nam niezapomniane wrażenia.