bastiondialogu.pl

biznes, finanse, zdrowie, uroda, praca, dom i ogród

Jaką komodę do salonu wybrać
Dom i ogród

Jaką komodę do salonu wybrać?

Bezsprzecznie komoda jest bardzo popularnym meblem, który stoi niemalże w każdym salonie. Cechuje się tym, że występuje w rozmaitych wariantach, dzięki czemu każdy może znaleźć idealną dla siebie komodę. Obecnie produkowane komody składają się nie tylko z szuflad ale i są wypełnione szafkami, witrynami, a nawet i urozmaicone przez efektowne oświetlenie RGB lub LED. Poniżej opiszemy kilka przykładowych rodzajów komód do salonu, a Ty na pewno wybierzesz swoją ulubioną.

Komody z szafkami

Taki typ komody charakteryzuje się bardzo eleganckim wyglądem. Cechuje je nowoczesny styl, wysoki połysk, minimalizm formy (bez zdobień, żłobień, zbędnych dekoracji) i funkcjonalność. Taki rodzaj komód może występować w wersji z oświetleniem lub bez niego. Jak zapewne wiesz, komoda służy by przechować w niej najpotrzebniejsze rzeczy (od odzieży, pościeli, po wszelkie drobiazgi). Nie posiada szuflad, witryn, jest zabudowana. Mimo to pełni także funkcję dekoracyjną, ze względu na to, że można na niej położyć ozdobne przedmioty, pasujące do aranżacji wnętrza.

Komody z szafkami i szufladami

Ten typ komody jest masywny i duży objętościowo. Są one przeznaczone dla osób wymagających, które chcą w komodzie pomieścić dużo rzeczy. Dodatkowo w szufladach można przechowywać np. ręczniki, kosmetyki, zabawki dziecka czy bieliznę. Komoda świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, w salonie, sypialni, łazience, korytarzu. Komody dzięki większym rozmiarom mogą wyeksponować więcej dekoracyjnych przedmiotów np. zdjęcia rodzinne.

Komody z witrynami

To chyba najbardziej efektowny i nowoczesny wariant komód. Piękne przeszklenia bardzo dobrze współgrają z wysoki połyskiem mebli. Odbijają światło optycznie powiększając przestrzeń wnętrza i podkreślając elegancję frontów. Szczególnie fascynująco wyglądają witryny podświetlone. Dekoracyjne rzeźby, zastawa stołowa czy inny element dekoracyjny będą wtedy w pełni wyeksponowane. Te meble dedykowane są tym, którzy poszukują innowacji, elegancji i nowoczesności. Oczywiście taka komoda jest też pojemna, ale nie tak jak zabudowane komody z szafkami i szufladami, bez przeszkleń.

Komody narożne

Ten rodzaj komody jest bardzo nietypowy i przeznaczony dla tych, którzy szukają ekonomicznego wykorzystania przestrzeni w salonie. Jeżeli interesują Cię komody narożne – sprawdź, jak można ciekawie zaaranżować wnętrze z ich zastosowaniem. Postawiona w rogu pomieszczenia komoda z ozdobną rośliną nada wnętrzu niecodziennego wyglądu.

Sprawdź ofertę sklepu AKORD, w której z pewnością znajdziesz idealną dla siebie komodę – https://sklep.akord.net.pl/11-biala-komoda