bastiondialogu.pl

biznes, finanse, zdrowie, uroda, praca, dom i ogród

farby fryzjerskie
Zdrowie i uroda

Farby fryzjerskie koloryzacja włosów

Teraz możesz stać się blondynką, brunetką, kasztanowcem, czarną, czerwoną, różową, srebrną lub jakąkolwiek inną,

Jak dobrać odpowiedni kolor włosów?

Farbowanie włosów może być ekscytującym, aczkolwiek dezorientującym zadaniem. Biorąc pod uwagę liczbę dostępnych opcji, proces farbowania włosów wykracza daleko poza zwykły wybór koloru. Jeśli zdecydujesz się na wizytę u profesjonalnego kolorysty, zadanie to stanie się prostsze. Jednakże, jeśli wolisz zrobić to w zaciszu własnego domu, istnieje kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, aby wiedzieć, jak wybrać odpowiedni kolor włosów. Będziesz musiała wziąć pod uwagę nie tylko swój naturalny kolor włosów, ale także odcień skóry.

Wybór farby do włosów

Wybór koloru jest już wystarczająco zniechęcający, na domiar złego będziesz musiała również zdecydować się na rodzaj farby do włosów. Podsumowując i ogólnie rzecz biorąc, przy farbowaniu włosów w domu możesz wybierać pomiędzy tymczasowymi, półtrwałymi i trwałymi farbami do włosów. Tymczasowy kolor włosów nie utrzymuje się zbyt długo, podczas gdy trwały kolor włosów jest trwały.

Tak więc, trwałe farby do włosów trwale zmieniają włosy. Działają one głęboko wewnątrz trzonu włosa i pociągają za sobą złożony proces chemiczny, który ma znaczący i trwały wpływ na włosy. W rezultacie kolor utrzymuje się przez długi czas i nawet jeśli wyblaknie, włosy będą miały inny wygląd niż wcześniej. Dlaczego jest to ważne? Wiedza na temat działania trwałych farb do włosów jest pierwszym krokiem do dokonania świadomego wyboru. Zasadniczo, uniesienie spowodowane przez tego typu farby będzie miało wpływ na Twoje włosy w procesie farbowania. Ale co ważniejsze, będzie miało wpływ na sposób, w jaki będziesz farbować włosy w przyszłości.

W praktyce oznacza to, że jeśli farbowałaś włosy na czarno, przejście na blond będzie wymagało rozjaśniania. Inny przykład: jeśli jesteś blondynką i farbujesz włosy na brąz, możesz następnie przefarbować je na czarno, ale nigdy nie będziesz mogła wrócić do swojego pierwotnego blondu po prostu używając farby do włosów.

Jak jasny, ciemny odcień możesz wybrać? Wybór idealnego odcienia

Teraz, gdy już wiesz, o ile jaśniejsze lub ciemniejsze mogą być Twoje włosy, nadszedł czas na wybór właściwego koloru. Aby to zrobić, musisz porównać poziom lub odcień swojego obecnego koloru z tym, który chcesz uzyskać. Mówiąc prościej, poziom włosów to liczba od 1 do 10, która opisuje kolor włosów, skupiając się na tym, jak ciemny lub jasny jest. Praktycznie, 1 to kolor czarny, a 10 to najjaśniejszy blond.

Odcień, który możesz wybrać, zależy przede wszystkim od koloru Twoich włosów i tego, czy były one wcześniej farbowane. Bez względu na kolor włosów, zaleca się rozjaśnianie lub przyciemnianie włosów tylko do 2 odcieni. Jeśli wcześniej farbowałaś włosy, nie możesz użyć farby do rozjaśniania włosów. Każdy odcień może być ciepły lub chłodny, co oznacza, że każdy kolor może mieć ciepłe lub chłodne refleksy.