bastiondialogu.pl

biznes, finanse, zdrowie, uroda, praca, dom i ogród

Zdrowie i uroda

Jak działa depilator IPL?

Depilator IPL to urządzenie, które pozwoli cieszyć się gładką skórą nawet przez pół roku. A to marzenie wielu, bo depilacja tradycyjnymi metodami pochłania ogrom czasu – a w ciągu całego życia również niemało pieniędzy. Jak wobec tego działa depilator IPL?

 

Depilator IPL – uniwersalne urządzenie dla skutecznej depilacji

 

Urządzenie wysyła wiązkę intensywnie pulsującego światła, które wnika w głąb skóry, aż do cebulki włosa i uszkadza ją. To z kolei sprawia, że przechodzi ona w stan uśpienia i o wiele wolniej rośnie, zapewniając nawet do sześciu miesięcy gładkiej skóry.

 

Czy depilatory IPL są skuteczne?

 

Tak, ale aby uzyskać opisany wyżej efekt, potrzebna jest regularność w stosowaniu. Depilację należy powtarzać co 2-4 tygodnie, w serii dziesięciu powtórzeń. Najlepiej zacząć jesienią lub bardzo wczesną wiosną, bo po depilacji nie należy wystawiać skóry na słońce. Jeżeli zdecydujecie się na depilację latem, zasłońcie skórę delikatnym, naturalnym i przewiewnym materiałem.

 

Depilator IPL czy depilator laserowy – co wybrać?

 

Depilator laserowy wypuszcza wiązkę skupionego światła, które trafia wprost w do brodawki włosa. Przez to sam zabieg jest czasochłonny i może być bolesny. Z kolei depilator IPL wypuszcza rozproszone światło, które obejmuje dany fragment skóry. Dzięki temu depilacja jest szybsza i bezbolesna. Najlepiej sprawdzi się na dużych partiach skóry, na przykład do redukcji owłosienia na nogach. Więcej na ten temat przeczytacie pod linkiem https://beautifly.eu/2022/05/10/co-wybrac-depilator-ipl-czy-depilator-laserowy/?v=9b7d173b068d.

 

Depilator IPL – opinie użytkowników

 

Przeczytajcie opinie innych, jeśli macie wątpliwości odnośnie efektów, jakie można osiągnąć dzięki depilatorowi IPL. Warto również zapoznać się z przeciwwskazaniami. A zaliczymy do nich między innymi infekcje skórne, stosowanie leków lub ziół światłoczułych, ciążę oraz okres karmienia piersią.

Przed zabiegiem należy skórę dokładnie oczyścić, a po zakończeniu sesji – chronić przed słońcem i uszkodzeniami (na przykład poprzez pocieranie ręcznikiem).