Czy w żydowskiej „Rzeczypospolitej Przyjaciół” jest miejsce dla Polaków?

O ile miłość jest uczuciem, które wyłącza lub zawiesza znaczną część racjonalnej natury człowieka i nie koniecznie bywa odwzajemniona, czego dowodem są miłości platoniczne lub zawiedzione, o tyle przyjaźń jest uczuciem mniej spontanicznym, ale wzajemnym. Jeśli jest prawdziwa, to jest uczuciem stałym, kształtującym się zazwyczaj powoli, w oparciu racjonalne przesłanki oraz ocenę wzajemnych doświadczeń. O ile w deklaracji miłości można się zapomnieć, o tyle w deklarowaniu przyjaźni należy być ostrożnym i odpowiedzialnym.


Dlatego z prawdziwym zaskoczeniem obserwuję sformułowane ponad rok temu przez pana prezydenta Andrzeja Dudę i od tego czasu rozpowszechniane przez Prezydenta niemal przy każdej okazji, kiedy mówi o stosunkach polsko-żydowskich – pojęcie „ Rzeczpospolitej Przyjaciół”.

W  trakcie ubiegłorocznego świąteczno-noworocznego spotkania Pary Prezydenckiej z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce, jakie odbyło się w Kancelarii Prezydenta w dniu 13 stycznia 2017 r. , pan Prezydent powiedział:

Bo to nasze spotkanie i Państwa obecność jest elementem wspólnototwórczym tej wielkiej wspólnoty ludzi, którzy zamieszkują w Rzeczypospolitej. Bardzo często wracam do tego określenia „Rzeczpospolita Przyjaciół”. Chciałbym, żeby ona taka była zawsze i to, jak na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci od 1989 roku obserwuję powrót na polską ziemię kultury żydowskiej, gdy obserwuję, jak ona się rozwija, gdy obserwuję, jak z zainteresowaniem przyjmuje ją wielu ludzi mieszkających w Polsce, którzy wcześniej z racji tragedii historycznej, która spotkała naród żydowski, ale i naród polski w okresie II wojny światowej, poprzez Holokaust, gdy kultura żydowska została de facto zniszczona na naszej ziemi – jak ona tutaj wraca, jak wraca do swojej tradycji, jak wraca do tych swoich korzeni, które w tej Polin, ziemi, na której możesz odpocząć, rozwijały się przez tysiąc lat, to musze powiedzieć, że moje serce napawa się radością.

Także na początku 2017 r. , w trakcie dwudniowej wizyty Pary Prezydenckiej w Izraelu i Palestynie, podczas zwiedzania w dniu 18 stycznia 2017 r. wystawy “Żydzi w Wojsku Polskim”, w Centrum im. Menachema Begina w Jerozolimie, prezydent Andrzej Duda powiedział m.in.:

Polaków i Żydów łączy wielowiekowe dziedzictwo współistnienia w Rzeczypospolitej, gdzie razem budowaliśmy pomyślność naszych narodów i w obronie której wiele razy stawaliśmy ramię w ramię”( …)„Otwierana dzisiaj wystawa przypomina o wspólnych doświadczeniach historycznych, które łączą narody polski i żydowski, oraz o wartościach, które stanowią fundament naszej przyjaźni, takich jak wolność, bezpieczeństwo, tolerancja, wzajemny szacunek, solidarność i przyjaźń”

Jak dodał, w ten sposób urzeczywistniła się tradycyjna polska dewiza: „Za wolność naszą i waszą”. – Za wolność, której Żydzi razem z Polakami wielokrotnie wcześniej bronili i o którą walczyli wspólnie jako obywatele Rzeczpospolitej – zaznaczył prezydent. 

Andrzej Duda podkreślił, że Polacy i Żydzi przez tysiąc lat mieszkali razem w jednym kraju, a Polska była dla nich „gościnną ziemią Polin, gdzie znajdowali schronienie, uciekając przed prześladowaniami z innych krajów Europy”.

– Niestety Rzeczpospolita przyjaciół, którą przez wieki współtworzyliśmy razem pracując dla wspólnego dobra, budując pomyślność swoich rodzin, miast i wsi, całego kraju, upadła wskutek agresji hitlerowskiej III Rzeszy w 1939 r. i Holokaustu, który na naszą ziemię przynieśli nazistowscy Niemcy  – powiedział.

Jak mówił, okupanci wymordowali sześć milionów obywateli RP, w tym trzy miliony polskich Żydów. – Ta planowa zagłada była niewyobrażalną zbrodnią. Tragedia ta zmieniła bieg historii i losy naszych narodów – zaznaczył. Zwrócił uwagę, że po II wojnie światowej „naród żydowski zbudował własne państwo, natomiast Polska wróciła na mapę Europy w nowych granicach, zniewolona przez reżim komunistyczny, i dopiero po pół wieku odzyskała suwerenność i rzeczywistą niepodległość”.

– My, Polacy i Żydzi, jesteśmy spadkobiercami naszej długiej i bogatej polsko-żydowskiej wspólnej historii. Mamy za sobą wyjątkowe doświadczenia, i te piękne, i te dramatyczne. Jesteśmy razem dziedzicami Rzeczypospolitej przyjaciół, która wydała tak wielu wybitnych przedstawicieli narodu żydowskiego, w tym również założycieli i przywódców Państwa Izrael – zauważył.

Jak podkreślił, „jesteśmy świadkami odpowiedzialnymi za pamięć i prawdę zwłaszcza o tym, co zdarzyło się w Polsce okupowanej przez Niemców podczas II wojny światowej”.

W dniu 27 marca 2017 r. prezydent Andrzej Duda skierował list do American Jewish Committee w związku z otwarciem biura tej organizacji w Warszawie. Prezydent napisał m.in.: „Cieszę się, że wybrali Państwo stolicę Polski na miejsce, z którego aktywność AJC będzie promieniować na cały nasz region. Dostrzegam głęboką symbolikę w fakcie, że dzisiejsza uroczystość zbiega się w czasie z początkiem obecności sił NATO w naszym kraju. W okresie, kiedy Polska – odzyskawszy suwerenność po upadku systemu komunistycznego – zabiegała o przyjęcie do Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego, to w American Jewish Committee znaleźliśmy cennego sprzymierzeńca.(…) Teraz zaś z radością i satysfakcją witamy na polskiej ziemi zarówno żołnierzy armii amerykańskiej, jak i reprezentantów AJC. (…)Tę wyjątkową wspólnotę polityczną, którą nazywamy Rzeczpospolitą Przyjaciół, unicestwiła agresja nazistowskich Niemiec i przeprowadzony przez hitlerowców Holokaust. Ale nawet mimo nieludzkiego terroru, zbrodni i masowej eksterminacji łącząca nasze narody solidarność ocalała”.

Przypomnijmy, że prawie dziesięć lat temu (9 września 2007 r.) prezydent Lech Kaczyński witał na polskiej ziemi, za pośrednictwem swej minister p. Junczyk-Ziomeckiej, Ligę Przeciw Zniesławieniu (Anti-Defamation League) B’nai B’rith, żydowską quasi-masonerię. Padły wtedy m.in. słowa: „Blisko 70 lat temu, w 1938 roku, dekretem Prezydenta RP, w wyniku absurdalnych obaw, nieporozumień oraz wprowadzenia w błąd, zakazano działalności polskiej sekcji B’nai B’rith. Należy uznać za symboliczny gest, że dziś staję przed Państwem jako przedstawiciel Prezydenta RP, aby powitać Was i Waszą organizację, która po raz drugi rozpoczyna działalność w Polsce”.

Przytoczona wyżej dokumentacja dotycząca jedynie oświadczeń i deklaracji prezydenta Andrzeja Dudy pokazuje tylko fragment ( ale jakże ważny) oraz kierunek i sposób prowadzenia polityki polskiej wobec środowisk żydowskich przez jeden z najważniejszych ośrodków władzy państwowej, odpowiedzialny za politykę zagraniczną Polski. Do tego trzeba by dodać działalność rządu, ministerstwa spraw zagranicznych, polskich placówek dyplomatycznych w Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech oraz przedstawicieli Polski w ONZ i w instytucjach Unii Europejskiej.

A przecież nie mniej ważna jest polityka wewnątrzkrajowa wobec obywateli polskich narodowości żydowskiej, deklarujących swoje wyznanie religijne lub indyferentnych religijnie (co w przypadku Żydów jest swego rodzaju kamuflażem jak się okazuje w praktyce zachowań społecznych i politycznych), wobec świeckich i religijnych organizacji żydowskich w Polsce, wobec instytucji kulturalnych i naukowych, wobec bardzo wpływowych żydowskich mediów, wobec zinstytucjonalizowanych ośrodków lobbingowych oraz wpływowych lobbystów indywidualnych, wreszcie wobec działalności tak kuriozalnych ciał qusi ustrojowych, jak np. Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna – licząca obecnie 168 osób, czyli ponad 1/3 składu osobowego Sejmu! (wypada zauważyć, że izraelski Kneset liczy 120 osób).

Nie bacząc na deklarowaną „przyjaźń” czy wręcz „ wspólnotę kulturowo-historyczną” wpływowe środowiska żydowskie w Stanach Zjednoczonych oraz nie tylko dyplomacja izraelska, ale także premier rządu Izraela i izraelska opozycja przystąpiły – oczywiście przy pełnym wsparciu pozostających w żydowskich rękach lub pod żydowską kontrolą mediów światowych- do zmasowanego, skoordynowanego ataku na Polskę i Polaków.

Czym to wytłumaczyć i jak to jest możliwe? O tym w drugim odcinku już w niedzielę!

A co państwo o tym myślicie? ….. Zapraszam do komentarzy

Paweł Ziemiński

Łodzianin, doktor ekonomii, w latach 80-tych XX w. pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Ekonomii UŁ, specjalność historia myśli ekonomicznej. Od 1989 r. prywatny przedsiębiorca, obecnie w branży energetyki odnawialnej i produkcji wapniowo-organicznych nawozów rolniczych W życiu publicznym - współtwórca Kongresu Polski Suwerennej (2004), prezes stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej( 2009, rejestracja zablokowana przez III RP), www.wiernipolsce1.wordpress.com Współtwórca i redaktor programowy studia radiowo - telewizyjnego (internetowego) WPS PRODUCTION Jak każdy zdrowy mężczyzna i absolwent studiów wyższych za czasów tzw. " komuny" oficer LWP, Zainteresowania: historia, polityka, aktywny tryb życia, umiem i lubię gotować...jeść zdrowo także:-)

4 myśli na temat “Czy w żydowskiej „Rzeczypospolitej Przyjaciół” jest miejsce dla Polaków?

 • 6 marca 2018 o 08:39
  Permalink

  Zęby mnie nie bolą, ale jeśli jesteś taki zaje dobry stomatolog to dlaczego gościa nie zrobiłeś przed występem? A tak a propos to mój email dostępny w redakcji.

  Odpowiedz
  • 6 marca 2018 o 17:13
   Permalink

   Nie rozumiem pana odpowiedzi – o co panu chodzi? Może się pomyliły teksty?

   Odpowiedz
 • 5 marca 2018 o 15:42
  Permalink

  Polak jako – Goj ma miejsce u swego sąsiada – Żyda (niedługo, masowo wydawane Polskie Paszporty)… jako cieć w jego posiadłości. O tym mówią szczerze i otwarcie od zawsze. Obiecałem mojej dziewczynie, że nie będę kląć bo to nie ładnie i dotrzymam słowa!
  Eskalacja Żydowska na Polaków przybrała na sile, bo już nadszedł czas. Jest kilka głównych czynników…
  * susza – “ich” tereny wysychają i nie długo zostanie tam tylko pustynia,
  * niedobre sąsiedztwo – wiemy czyje tereny zajęli, żeby być u “siebie”,
  * od 70 lat po II wojnie światowej budujemy “nasze” miasta – okazuje się dla nich, już są gotowe do przejęcia albo opodatkowania,
  * niedługo wejdzie w życie “Duża Ustawa Reprywatyzacyjna” i tam jest napisane o co chodzi,
  * 447 lub 1226 Ustawa lobbowana przez Żydów Amerykańskich w USA odnośnie nieruchomości żydowskich w Polsce (ani słowa w mediach, ciekawe dlaczego?)
  * Upaństwowiona woda – nawet deszczówka! Ciekawe kto kupi to nowe Polskie przedsiębiorstwo “WODY POLSKIE”? Prawo wodne które obowiązuje od 01.01. 2018 roku. Słyszeliście o tym, mówił ktoś coś ???
  * Obowiązująca Ustawa w Polsce 1066 o bratniej pomocy gdyby Polakom się coś nie podobało…

  Dobra, dosyć… Idę się wódki napić bo kurna zacznę kląć a przecież obiecałem mojej dziewczynie!!!

  Odpowiedz
  • 6 marca 2018 o 17:10
   Permalink

   Panie Arnoldzie – to jest prawda co pan pisze i dlatego zwracamy prawie od 3 lata bardzo mocno uwagę że nasz kraj jest sukcesywnie przejmowany przez pewne lobby i za naszym przyzwoleniem i “teoretycznie” naszych politycznych ELYT.
   Niestety, nasz naród daje sobie wciskać przez pewnych politycznych oszołomów , redakcje medialne, a także profesorskie i sprzedajne lobby, wizerunek Polaka – mordercy, sprzedawczyka i przegniłego do szpiku kości zdrajcy. Oczywiście jest to częściowa prawda – bo właśnie ci co mówią że Polacy są mordercami i sprzedawczykami – są właśnie potomkami tych sprzedajnych szumowin (szmalcowników oraz tchórzy).
   Niestety pozostali co przetrwali wojnę, zostali zesłani lub zabici, przetrącono ich kręgosłupy moralne …….. co widać szczególnie na poziomie akademickim, bo niby profesor, a kundel 😉
   A dla motłochu wprowadza się demokrację —- bo niby to ludzie wiedzą co dla nich jest najlepsze. Stek bzdur dobrych dla idiotów nie posiadających żadnej to wiedzy.
   Nawet te komisje reprywatyzacyjne czy inne – to mają one tylko pokazać że niby coś jest tam robione …. a rzeczywiście?
   Rzeczywiście jest tylko puste gadanie i obietnica zrobienia porządku. Jeżeli by chcieli coś zrobić – już dawno Ci złodzieje siedzieli by na długie lata, a majątek byłby już dawno skonfiskowany. (nawet to złodziejskie aktualne prawo – pozwala na to aby im zabrać wszystko)
   Tylko pytanie – czy ktoś chce cokolwiek zrobić? …..
   W kwestii przejęcia naszego państwa – Ci w rządzie już dawno temu zauważyli iż idiotów jest zdecydowanie więcej – dlatego należy tym ludziom dać w miarę duży socjal, wtedy resztę bez żadnego protestu się już tylko przejmie.
   ….. I tu przychodzi mi na myśl chochoł z Wesela ….. który mówi “miałeś chamie złoty róg …. ostał Ci się jeno sznur” …… a jak masz sznur to idź się teraz powieś … bo za chwilę nawet i tego nie będziesz miał

   Mówię jasno – z tym narodem nie jest nam Polakom po drodze. Zawsze nas zdradzali i zawsze będą nas zdradzać – po prostu tacy są. Dlatego nie wolno nam jest z nimi współpracować – nawet gdybyśmy mieli zerwać z nimi kontakt na poziomie dyplomatycznym. Jesteśmy dla nich jak “świnie” których miejscem jest chlew, karmieni odpadkami (500+) oraz złudzeniem wolności – czyli jak świnia przed ubojem.
   Zapraszam do bastionu – bo każda partia w Polsce, łącznie z tymi narodowymi zdobyta przez te lobby i zmanipulowana złudzeniem.
   A my – bastion? od początku do końca szanujemy się i nie idziemy na skróty, nie przyklejamy się do nikogo, nie współpracujemy z żadnymi zdrajcami czy sprzedawczykami i wchodzimy w żadne układy, bo wiemy że to ślepa droga.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.