Złapano oszustów wyłudzających pieniądze, a prokuratura umarza sprawę

Jak zapewne Państwo zauważyli, zajmujemy się różnymi sprawami  – w tym także tymi, dotyczących oszustw. Uczciwy człowiek,  któremu zdarzy się popełnić drobne przestępstwo nie ma szans na adekwatny do przestępstwa osąd. W Polsce nie ściga się tzw/ wielkich oszustów,malwersantów, bandytów a i z małymi dość długo nie robi się nic. Zgłaszającego sprawę zwyczajnie się lekceważy, dlatego oszuści rosną nam jak grzyby po deszczu.

Uczciwość to atut czy wada?

Pociesza nieco fakt, że mimo to mamy w Polsce wielu uczciwych i prawych obywateli. Niektórym z nich nie żyje się łatwo, bo uważani są za nieporadnych życiowo i tzw. fajerów którzy chcą zmieniać świat wbrew wszechobecnym realiom. Bez względu na okoliczności  osoby takie zgłaszają przestępstwo do właściwych organów ścigania.  Dosłownie dają “na tacy” cały materiał dowodowy, przestępców, często z imienia i nazwiska, numery kont na które były realizowane przelewy ,…, i okazuje się, że w tym naszym, jakże poprawnym politycznie świecie jest to niewystarczające!

Patrzę z przerażeniem na osoby starsze, które nie dając się oszukać na tak zwanego wnuczka, składają powiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Okazuje się, że jeżeli człowiek nie dał się oszukać – to dla prokuratury sprawy nie było.

Oszuści górą

Prawie trzy lata temu, jako stowarzyszenie zgłosiliśmy sprawę firmy “krzak” z Poznania, która wyłudzała pieniądze od nowo założonych firm. Doliczyliśmy się 110 podmiotów, w tym stowarzyszeń lub firm prowadzących działalność gospodarczą, od których próbowano wyłudzać pieniądze. Sprawa jest stosunkowo prosta,  ponieważ oszuści afiszowali się własną działalnością, znane są  konta, na które przelewano pieniądze, istnieją również dowody w sprawie – a prokuratura twierdzi, że jeśli nie dałeś się oszukać to przestępstwa nie było.

Nie dajcie się oszukać

Dlatego przestrzegamy, wszystkich młodych przedsiębiorców – uważajcie na firmy, które używają synonimów nazw KRS lub KRF. Prokuratura wam nie pomoże i jeśli poniesiecie koszty, trzeba będzie je przełknąć niczym gorzką pigułkę.

Pod tym linkiem znajduje się tekst jak oszuści pracują oraz jak wyglądają dokumenty: link do tekstu

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim polskim przedsiębiorcom, którzy razem z nami zgłosili do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Warto walczyć o  Polskę ze świadomością, że mieszkają w tym kraju jeszcze ludzie z zasadami i sumieniem.

Celem uwiarygodnienia przestawimy uzasadnienie  gdańskiej prokuratury o braku znamion przestępstwa.

I jak w tym kraju ma być dobrze, jeśli właściwe organy państwa zamiast chronić uczciwego człowieka – chronią przestępcę???

Gdzie jest to prawo i sprawiedliwość o których na wszystkich wiecach tak wiele się mówi? ,…,

Prawo i sprawiedliwość mitem i humoreską

Podam państwu drugi wydawałoby się banalny przykład z naszego podwórka. Rzecz dzieje się w Ostrowie Wielkopolskim. Matka samotnie wychowująca chore dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności zgłasza na komendę fakt, że ktoś ukradł jej tablice rejestracyjne od samochodu, pozostawiając na samochodzie kartkę  niecenzuralnej treści wskazującą na zazdrość bądź zwykłą ludzką zawiść. Komenda nie robi nic i w ogóle jest zaskoczona, ze coś robić musi. Po ponownej interwencji pokrzywdzonej jedna z policjantek, łaskawie udaje się na miejsce przestępstwa w celu sprawdzenia monitoringu, który  należało zabezpieczyć z chwilą jego zgłoszenia. Tymczasem stare tablice podrzucono poszkodowanej po kilku dniach i jako takie pokrzywdzona również przedstawiała jako dowód. Nadal nic się nie dzieje, bo co z tego, że kobieta musiała zapłacić za wydanie nowych, przecież nikt jej głowy nie urwał i kogo obchodzi chore dziecko . Tymczasem  zarządca ośmiela się żądać od kobiety opłaty za skorzystanie z nagrań monitoringu w wysokości 170zł. strasząc ją (zgadnijcie państwo kim?) –  policją oczywiście. Ja to się zakończy sami jesteśmy ciekawi, ale jak widać nikogo los samotnej i niewystarczająco dystyngowanej  matki nie interesuje.

Dłużnik śpi spokojnie

A co się dzieje z dłużnikami? Zauważcie państwo, że ci nikogo nie obchodzą , mogą sobie bezkarnie chodzić nawet jeśli swoim działaniem  spowodują rozpad majątku, utratę miejsca pracy przez osobę oszukaną, a czasem również utratę miejsc pracy wielu osób zatrudnionych u oszukanego. I co z tego, że oszukany wygra w sądzie i poniesie dodatkowe koszty, opłaci sąd a potem opłaci komornika, jeśli na końcu oszust może sobie przepisać posiadany majątek na rodzinę i zatrudnić się np. w wolontariacie. Pieniądze płyną do reki, wygodna opcja dla pracodawcy takiego złodzieja. Rządzący takiego oszusta chronią, bo przecież muszą mu zostawić środki na życie, zatem nie można zabrać legalnie wpływających alimentów, ani też 500+ bądź innych zasiłków, jeśli dochody z innych źródeł nie przekraczają 1500zł. również  nie można ich ruszyć. Razem uzbiera się już całkiem pokaźna kwota ale przecież to są tylko środki na życie. Nie ważne, że życie oszukanego zostało często mocno narażone, że ucierpiała często jego rodzina. Ważne, że prawa złodzieja są chronione. Jeśli ktoś taki miałby pójść do więzienia, pokrzywdzony musiałby założyć sprawę karną i wiadomo, że nic by mu to nie dało bo w sądzie należy udowodnić, że przestępstwo było planowane a nie, że powstało w wyniku przypadku, złych decyzji, zbiegów okoliczności etc. Ukrywanie dochodów też nikogo nie interesuje, nawet jeśli te dochody ukrywa znana, dobrze prosperująca na rynku firma ubezpieczeniowa. Zatem można kogoś orżnąć w tzw. białych rękawiczkach i włos nikomu z głowy nie spadnie. Inaczej jeśli będzie to kradzież batonika ze sklepu  spożywczego lub dezodorantu z drogerii ( bo już elementy wiertarki jak wiemy w ten kanon się nie wliczają) – wówczas to kara będzie równa kodeksom Hammurabiego.

  A co obecnie najbardziej zajmuje naszych polityków? – Właśnie pakują walizki do znienawidzonego przez nich parlamentu Unii Europejskiej aby dostawać jeszcze więcej pieniędzy za decyzje dosłownie o dupie Maryni.  Oni rzeczywiście nienawidzą Unii Europejskiej, ale pieniądze płacone w euro złagodzą nienawiść.  Poopowiadają na wiecach kolejne bajki typu “o Mchu i Paproci” “A, że ciemny Lót, gópi, to wszytko pszeciesz kópi” ,…,

Za pieniądze i kolejne obietnice płacone z portfela nas wszystkich, kosztem cen rosnących lawinowo i zadłużenia rosnącego w tempie zastraszającym –  wybierze dokładnie tych samych!!! 😉

 

Grzegorz Czuryło

„Ekspert ds. zarządzania – strateg, planowania oraz psychologii terroryzmu. Specjalista w szacowaniu i analizie ryzyka oraz modelowaniu systemów informatycznych pod kątem zarządzania. Certyfikowany „Project Manager”. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Emerytowany żołnierz wojsk specjalnych. Posiadacz najwyższego wyróżnienia dedykowanego dla ludzi wdrażających ponadprzeciętne rozwiązania systemowe „Bright Idea”, przyznanego przez Dowódcę NATO Communication Service Agency. Wady: Opracowywanie rozwiązań systemowych oraz zdolność przewidywania skutków i konsekwencji w ujęciu długofalowym.

6 myśli na temat “Złapano oszustów wyłudzających pieniądze, a prokuratura umarza sprawę

 • 31 maja 2019 o 14:36
  Permalink

  Pani Tereso – mogę tylko w pełni potwierdzić wysuniętą przez Panią koncepcję św. Tomasza z Akwinu, która jest przeciwstawieniem obecnie dominującemu pozytywizmowi prawniczemu. I wysuwam, oprócz propozycji Pana z Jeleniej Góry, jeszcze własną. Mianowicie – inicjatywę NACISK ODDOLNY, czyli nie poddajemy się żadnym naciskom: żydowskim, muzułmańskim czy jakie tam jeszcze wymyślą. Ideologia, jej rozpowszechnianie, może być zawsze wspierane fiducjarnymi (czyli de facto bezwartościowymi) papierami. Musimy wytykać im błędy legislacyjne, ekonomiczne i wszystkie, jakie im do głów przyjdą, by wesprzeć ich portfele i władzę. Tak by prawo było zgodne z naszą kulturą, bez nowinek za wprowadzanie, których my płacimy z naszych portfeli i są dla nas niekorzystne. Musimy im wytykać, że nie są zgodni z kulturą polską i tradycjami polskiego prawa. WIĘC PODSUMOWUJĄC: NIE MUSIMY DOSTOSOWYWAĆ SIĘ DO ICH NOWATORSKIEGO WIDZIMISIĘ. Wiele z tych ideologii to widzimisę z sufitu. Odsyłam do Arnolda Josepha Toynbee’go “Studium historii”, sądzę, że znajdzie w nim Pani wiele potwierdzeń odnośnie Pani przypuszczeń i obaw. Cywilizacje określił jako “poronione” czy “wstrzymane w rozwoju”. To jest wymowne.

  Odpowiedz
 • 31 maja 2019 o 06:43
  Permalink

  Celem prawa powinno być dobro a nie zysk! Doszliśmy do punktu w którym karanie może być dla karających niebezpieczne… dlatego jeśli nie wymienimy władzy i nie wprowadzimy NOWEGO prawa opartego na Prawie Naturalnym zobowiązujacego cały aparat sądowniczy do działania zgodnie ze sprawiedliwością, to nic się nie zmieni.

  Machiawelli w książce pt.” Książę – Rozważania nad pierwszym dziesięcioksięgiem historii Rzymu Liwiusza” str. 206-208 w rozdziale o konieczności ciągłego odradzania się państwa (co może nastąpić dzięki USTAWIE lub WODZOWI) pisze tak: “najlepiej są ukonstytuowane i najdłużej trwają te organizmy które przy pomocy swych ustaw często mogą się odnawiać, lub te które niezależnie od swych ustaw powracają do pierwotnych porządków dzięki jakiemuś przypadkowi. Jasne jest jak słońce że jeśli do odnowy takiej nie dojdzie, organizmy owe długo nie pożyją. (…) Republiki korzystają więc z tego dobrodziejstwa albo dzięki zasługom jednego człowieka, albo dzięki zbawiennej ustawie. (…) jeżeli nie zajdzie w tym czasie coś, co przypomni ludziom o karze i wzbudzi bojaźń w ich sercach, namnoży się wśród nich tylu przestępców, że ukaranie ich połączone będzie z niebezpieczeństwem. (…) gdyby szalchcie pofolgować, zapanowałyby tam tak wielkie nieporządki; ukaranie winnych byłoby wtedy niebezpieczne, a nieukaranie ich mogłoby doprowadzić królestwo do zguby.” Taką właśnie sytuację mamy teraz w Polsce. Dlatego konieczne są szybkie i zdeterminowane działania. Studiujcie Państwo Prawo Naturalne i uświadamiajcie jak największą masę ludzi. Bo tylko tym sposobem możemy odrodzić nasze państwo.
  Celem Prawa Naturalnego jest wspieranie, uzupełnianie i korygowanie prawa stanowionego. Dlatego palącym celem w polskim prawodastwie powinno być jak najszybsze uznanie Prawa Naturalnego jako obowiązującego w polskim systemie prawnym. Prawo powinno służyć moralnemu działaniu jednostki, a Prawo Naturalne powinno uzasadniać i wyjaśniać podstawy obowiązywalności prawa stanowionego.
  Javer Hervada w swojej książe pt.”Prawo naturalne – wprowadzenie” pisze że najpierw musi być dobre prawo a potem nastąpi sprawiedliwość. Zatem pierwszym krokiem w polskim prawodastwie jest uznanie Prawa Naturalnego jako obowiązującego w polskim systemie prawnym. Ale ja myślę że to może nie wystarczyć, bo jak zmusić Sędziów, cały aparat sądowniczy i resorty siłowe żeby wykonywali to prawo?
  Otóż moim zdaniem konieczne będzie powołanie w każdym województwie Trybunałów Prawa Naturalnego składających się ze zwykłych ludzi, Trybunały te będą osądzały wg Prawa Naturalnego. Natomiast jeśli resorty siłowe (przejęte obecnie przez międzynarodową finansjerę której służą) nie zechcą wykonywać wyroków tych Trybunałów Prawa Naturalnego, to obywatele powinni się zorganizwać w Siłowe Korpusy Sprawiedliwości których zadaniem będzie EGZEKWOWANIE i WYMIERZANIE wydanych przez Trybunały Prawa Naturalnego wyroków. Będzie to konieczne jeśli chcemy aby Polska się odrodziła. W przeciwnym wypadku upadnie i los naszych potomnych jako niewolników będzie przesądzony!

  Odpowiedz
  • 31 maja 2019 o 07:01
   Permalink

   Jeszcze jedna koncepcja jak spowodować aby Sędziowie orzekali sprawiedliwie. Każdy Sędzia powinien zapłacić z własnego majątku odszkodowanie za każdy niesprawiedliwie (wg koncepcji tomistycznej Prawa Naturalnego) wydany wyrok! Powinien zostać zlikwidowany Trybunał Konstytucyjny. Zastąpić go powinien Trybunał Narodowy który będzie działał na zasadach Prawa Naturalnego i będzie się on składał ze zwykłych obywateli i z ekspertów od Prawa Naturalnego. Trybunał Narodowy będzie między innymi osądzał niesprawiedliwe wyroki wydawane dotąd na Polakach. Na podstawie dekretu prezydenckiego każdy Sędzia który w przeszłości wydał niesprawiedliwy wyrok, powinien wypłacić pokrzywdzonemu odszkodowanie z własnego majątku oraz z majątku własnej rodziny do trzeciego pokolenia w przód.
   Jak wysokie to będzie odszkodowanie zależeć powinno od ilości wydanych przez konkretnego Sędziego niesprawiedliwych wyroków oraz od jego majętności i majętności jego rodziny (w Polsce i za granicą) , wliczając majętność dzieci i wnuków!
   W momencie gdy Trybunał Narodowy uzna że dany wyrok był niesprawiedliwy, to cały majątek Sędziego i jego rodziny zostanie natychmiast zajęty przez komornika, na poczet wypłacenia odszkodowania finansowego pokrzywdzonemu. Polacy powinni mieć zawsze 10 lat na to aby zgłosić niesprawiedliwe wyroki do Trybunału Narodowego. Sprawiedliwość to podstawa ładu i porządku w państwie!

   W Polsce powinniśmy wprowadzić system prawa precedensowego opartego na fundamencie Prawa Naturalnego wg koncepcji św. Tomasz z Akwinu, gdyż jest koncepcja prawna która najbardziej służy człowiekowi z punktu widzenia jego natury duchowo-materialnej, jego właściwości, zdolności i skłonności.

   Człowiek czyli istota duchowo-cielesna posiada w sensie filozoficznym tzw. przyrodzone „skłonności” np. skłonność do czynienia dobra, „właściwości” jest istotą duchowo-materialną, czy „zdolności’ np. zdolność do wchodzenia w kontakty i w relacje z innymi ludźmi, zdolność do rozumowania. Czyli człowiek posiada po prostu pewne cechy. I na tych właśnie skłonnościach, właściwościach, zdolnościach oraz na sumieniu opiera się przede wszystkim Prawo Naturalne. Główną skłonnością człowieka czyli po prostu jego ludzką cechą jest skłonność do czynienia dobra. Człowiek ze swej natury wg wskazań sumienia dąży do czynienia dobra. Stąd główną zasadą Prawa Naturalnego jest zasada: „Czyń dobro unikaj zła”. Prawo Naturalne jest związane z moralnością.

   Odpowiedz
   • 31 maja 2019 o 07:10
    Permalink

    W Polsce powstał niedawno Narodowy Sąd Obywatelski koordynowany przez Pana Grzegorza Niedźwieckiego z Jeleniej góry. Myślę że warto by się temu przyjrzeć.

    Odpowiedz
 • 30 maja 2019 o 17:03
  Permalink

  W artykule jest wręcz kwintesencja opinii zdrowo rozumujących ludzi odnośnie wymiaru sprawiedliwości, a właściwie “układu sprawiedliwości”. Sędziowie? Prokuratorzy? To są celebryci w togach! Pytanie, które nasuwa się natychmiast: przez KOGO są opłacani? Żenujące jest podawanie do wiadomości publicznej, że “oskarżony wyszedł za kaucją”. JAKĄ KAUCJĄ?! Jeśli ukradł 200 mln, a jego kaucja wyniosła 100 mln, to darujcie, ale wnioski nasuwają się same – dokonano podziału kasy. Dostał po łapkach, że śmiał zachować tylko dla siebie.
  Naczelny koordynator złodziei (odpowiednik brygadzisty) w SKOK Wołomin właśnie wyszedł z więzienia, więc może spotykać się z kumplami i ustalać, co mogą zrobić dalej. Ludzie, których okradli i nadal okradają pospołu z notariuszami, przy współudziale innych banków spółdzielczych, polscy przedsiębiorcy zostali pozostawieni sami sobie, przynoszą na tacy dowody, ale – to prokurator decyduje, które dowody włącza lub nie, tym samym ma pole manewru do samousprawiedliwiania się, nie musi przejmować się postanowieniami sądowymi. CZYLI POCZUCIA ABSOLUTNEJ BEZKARNOŚCI. Zdrowo myślący ludzie zdają sobie sprawę , że jest otwarcie na oścież możliwości do korupcji! TKM w realu! To ONI mają “WADZĘ” , czyli mogą bezkarnie nas doić i udowadniać, że jesteśmy frajerami. Bardzo dobrze przedstawiony stan faktyczny – dopóki nie będą ponosić konsekwencji i to odczuwalnych – możemy zapomnieć o praworządnym państwie. Ty nic nie będziesz mógł zrobić, albo jeśli będziesz chciał – będziesz płacił im haracz!

  Odpowiedz
  • 31 maja 2019 o 07:44
   Permalink

   Panie Zdeterminowany, obawiam się że będzie jeszcze gorzej. Już wkrótce może okazać się że będą wielorakie rodzaje praw stosowanych w danym państwie, w zależności od przynależności religijnej….. już teraz wydaje się że w Polsce mamy grupy ludzi które są osądzane jakimiś nie do końca zrozumiałymi odrębnymi prawami…
   Nie dziwi to jeśli spojrzymy na nowy wytrych europejskich “odkrywców” prawa! Oto fragment z książki pt.”Kiedy opadły maski” autor Philipper de Villiers, str. 152: “…Trybunał w Strasburgu wydał 19 grudnia 2018r. orzeczenie w sprawie Molla Sali przeciwko Grecji odnośnie stosowania szariatu w zakresie greckiej sprawy spadkowej. Europejscy sędziowie stwierdzili, że państwo może, jeśli zechce, “stworzyć określoną przestrzeń prawną dla nadawania wspólnotom religijnym specjalnego statusu, implikującego poszczególne przywileje”. Tymczasem islam jest czymś większym niż religia: jest prawem, szaria oznacza prawo, zarówno doczesne, jak i duchowe, określające wszelkie aspekty życia jednostkowego i wspólnotowego muzułmanów”.
   W świetle powyższego jeśli sami oddolnie jako obywatele nie zadziałamy aby przywrócić właściwy porządek prawny oparty na fundamencie Prawa Naturalnego (wg koncpecji św Tomasza z Akiwnu) gwarantujący służenie prawa dla DOBRA człowieka oraz dający realne podstawy do sprawiedliwości to po prostu zostaniemy przez to prawo zniszczeni. Powstaną kasty ludzi osądzanych “inaczej”…. co już się dzieje, czego przykładem jest powyższy artykuł.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.