Wyznanie smoleńskie – czyli “Schody do Nieba”

Wyznanie smoleńskie, czy karmienie nienawiścią

10 kwietnia 2018 roku to kolejna rocznica tragedii smoleńskiej, w której zginęło aż 96 osób. Kilku z nich osobiście znałem i dlatego jest to dla mnie tym bardziej bolesne. Śmierć tych osób była bezsensowna i co najgorsze, bardzo mocno podzieliła nas-Polaków. Na tej okrutnej tragedii fanatycy “wyznania smoleńskiego” zbudowali coś tak okropnego, jak nienawiść do drugiego Polaka.

Ta ślepa nienawiść zamiast być wygaszana, jeszcze bardziej się wzmacnia. Już nikt nie zauważa, że nasze przedsiębiorstwa jeszcze te istniejące, są sprzedawane, bo nawet gdy zwracamy na ten obszar uwagę, jesteśmy stygmatyzowani agenturą rosyjską, żydowską lub niemiecką. W  Polsce mamy szereg problemów zamiatanych pod dywan, ukrywanych, a gdy się na nie zwróci uwagę można zauważyć jakby wszyscy zasłaniali sobie oczy, uszy tylko dlatego, aby nie usłyszeć czy zobaczyć – czytając nasz tekst.

Tragedia smoleńska stała się sposobem prowadzenia walki politycznej, bo jeżeli nie jesteś wyznawcą tej “wiary” – to jesteś zdrajcą.

Tu kupić tam sprzedać – nie weźmie cię bieda

Minęło już dwa lata od jedynych słusznych rządów, zwanych patriotami, tylko zastanówmy się, czy za te socjalne rozgrywki nie zapłacą i zapłaczą nasze dzieci? Owszem, pomogło to ludziom najniżej uposażonym( i tak nie wszystkim !). Nie wolno nam tych pieniędzy im odbierać, bo konsekwencje tegoż będą jeszcze większe aniżeli kontynuowanie tego procesu.    Partia rządząca gorąco mówi o wsparciu polskich przedsiębiorstw, a właściwie nacjonalizacją rynku. W sumie bardzo dobrze, ale dlaczego jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności znacjonalizowała PKO S.A, wydając miliardy złotych na jego odkupienie, a gdy pojawił się kąsek jakim jest SOLARIS nie staje w ogóle do przetargu oddając tę firmę w obce ręce? Podobna sytuacja może niebawem czekać polską spółkę PESA, gdyż jej dni już są policzone. Partia rządząca bardzo wspiera górników, to dlaczego sprzedaje kopalnię “Krupiński”? Oczywiście możemy wyjść z założenie iż kopalnia jest nierentowna. Jeżeli tak jest to dlaczego jakaś firma ma nam zapłacić 600 milionów złotych za nierentowną kopalnię? Wymienione przedsiębiorstwa to jedynie przykłady, jakich wiele. Stanowią one przecież strategiczne znaczenie dla gospodarki Polski, stosunkowo niedawno były własnością państwa polskiego. Jakim więc prawem maja być oddawane w obce ręce ?
Czego byśmy w tej Polsce  nie tknęli, to zwyczajnie jest psute ….. i to z poziomu najwyższego. Jest niewiadomym, dlaczego się tak dzieje. Jedynym rozsądnymi wytłumaczeniami przychodzącymi na myśl  jest to, że albo ludzie zarządzający naszym krajem nie posiadają wiedzy, albo pracują  na rzecz innego państwa. Wierzę jednak iż druga opcja nie wchodzi w rachubę, bo kolejny rząd, który niechybnie ich zrzuci z tego fotela – rozliczy ich konsekwentnie.
My w Bastionie tak byśmy właśnie zrobili. Tylko nie bawilibyśmy się w robienie telewizyjnego show dla plebsu – tylko  konkrety , podejrzany, oskarżony, wyrok i albo winny albo niewinny. Jeżeli winny to więzienie jeżeli nie to dalej może funkcjonować. Polski nie stać jest na bylejakość i marnotrawstwo naszych (podatników) pieniędzy.

Nie okradajmy naszych dzieci z ich pieniędzy.

Schody do nieba czy podest dla lidera?

Przyglądając się jednak obchodom na placu Piłsudskiego, partia rządząca chcąc zaistnieć wybudowała pomnik upamiętniający tragedię smoleńską. Tylko dla niewtajemniczonych zrobienie pomnika w kształcie schodów w żaden sposób nie upamiętnia katastrofy lotniczej. Można wywnioskować, że w przyszłości gdy partia rządząca przegra, to ich liderzy będą osądzani poprzez ich następców, że kto wejdzie na te schody, skoczy na główkę i odleci jak anioł będzie uznany za niewinnego, bo będąc wyznawcami wiary smoleńskiej może okazać się, że ktoś poleci? …. ale to taki żarcik w tym smutnym tekście.

Są dwie opcje, że kolejne szopki zwane miesięcznicami będą przeniesione na plac Piłsudskiego, bo wiedząc, iż lider tego ugrupowania jest niskiego wzrostu – to może będzie z tych schodów przemawiać, a po jego śmierci na ich szczycie postawią jego pełnowymiarową rzeźbę, a może i większą? jest również możliwym, że kiedyś do tych schodów postawią jakiegoś “dreamlinera”  z lotu – zobaczymy?

W sumie przyglądając się tej unikatowej artystycznej bryle, to na pierwszy rzut oka to w wykonaniu chyba nie była trudna do zrealizowania, gdyż zamiast prawdziwego rzeźbiarza-artysty wystarczyło zatrudnić murarzy i pracowników wykwalifikowanych, płacąc im 13 zł za godzinę.
Ale nie, takich nie wolno było zatrudnić, bo faktura musi też być spektakularna, czyli wystawią za te “schody do nieba” rachunek jak za rzeźbę – no i mamy poważny przychód, a nikt ze śmiertelników nie jest w stanie zweryfikować poziomu artystycznego tego przybytku. ….. ale spokojnie zapewne to kiedyś też wyjdzie, bo każde kłamstwo wyjdzie.

Wybory samorządowe i dobre wybory

Dlatego proponujemy młodym ludziom, którzy stawiają pierwsze kroki w dorosłość, zaczynają pracę lub zakładają rodziny: zastanówcie się dobrze na kogo oddacie swój głos w tych wyborach samorządowych. Wybierajcie ludzi mądrych i uczciwych – najlepiej gospodarzy. Nie głosujcie na ludzi, którzy już tam byli latami i nic nie zrobili dla was. Nie głosujcie na polityków, którzy będąc wcześniej posłami, ministrami czy premierami rządu, nagle chcą być prezydentami miast! Oni chcą tylko dopaść się do Waszej kasy!

Przecież jeżeli weźmiemy to na logikę, jak to jest że z poziomu centralnego wracają ludzie na poziom lokalny, czyli okazuje się że łatwiej jest zostać posłem aniżeli prezydentem miasta?

Dlatego kończąc ten tekst, zapraszamy wszystkich młodych i inteligentnych do współpracy z nami. Przegonimy to całe dziadostwo i zrobimy Polskę dla naszych dzieci, żeby nie pluły nam w twarz gdy będziemy już w podeszłym wieku za naszą bezczynność i mierność.

Grzegorz Czuryło

„Ekspert ds. zarządzania – strateg, planowania oraz psychologii terroryzmu. Specjalista w szacowaniu i analizie ryzyka oraz modelowaniu systemów informatycznych pod kątem zarządzania. Certyfikowany „Project Manager”. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Emerytowany żołnierz wojsk specjalnych. Posiadacz najwyższego wyróżnienia dedykowanego dla ludzi wdrażających ponadprzeciętne rozwiązania systemowe „Bright Idea”, przyznanego przez Dowódcę NATO Communication Service Agency. Wady: Opracowywanie rozwiązań systemowych oraz zdolność przewidywania skutków i konsekwencji w ujęciu długofalowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.