Czy Polsce grozi wojna i kto jest prawdziwym wrogiem? ….. wywiad z dr Leszkiem Sykulskim

Wojna informacyjna – wojną wywiadów i agentów wpływu?

Zastanawiamy się co się takiego dzieje, że społeczeństwo polskie coraz bardziej się polaryzuje? Czy jest to rzeczywista wina aktualnych polityków, czy doskonale przygotowany i realizowany plan wojny informacyjnej agencji wywiadowczych innych krajów?

Dla specjalistów z dziedzin zarządzania strategicznego oraz geopolityków, analizujących sytuację Polski niepokojącym i bardzo niebezpiecznym dla naszego bezpieczeństwa jest fakt medialnej kreacji wrogów wśród siebie-Polaków. Natomiast straszenie polskimi służbami specjalnymi obywateli polskich stało się już normą, która nie tylko osłabia nas jako państwo, ale również dyskredytuje naszą zdolność do bycia suwerennym.

Powinniśmy zastanowić się …. kto za tym stoi, aby tak osłabiać nasze służby specjalne … nasze państwo?

Konsekwencje gry informacyjnej

Konsekwencją medialnej gry informacyjnej jest to, że zwykły i nieświadomy obywatel zamiast współpracować z polskimi służbami specjalnymi, traktując jako wyróżnienie pomocy Polsce – omija ich szerokim łukiem, twierdząc iż są jego/jej wrogami? Tren mechanizm jest praktykowane w Polsce od prawie 30 lat głównie przez liderów związków zawodowych i polityków z nimi związanych. Dla Polski w ujęciu strategicznym jest szalenie niebezpieczne działanie ,…, bo powoduje niepotrzebne eskalacje, nieistniejącego konfliktu wewnętrznego i przyczynia się w sposób bezpośredni do wprowadzania nas w stan stan wojny domowej – bratobójczej i całkowicie wyniszczającej.

Powinniśmy się bardzo poważnie zastanowić, czy to co się u nas aktualnie w Polsce dzieje, nie jest celowo kreowane przez różnych agentów wpływu, abyśmy dopadli się wzajemnie do swoich gardeł i pozabijali?

Kto tak na prawdę ma w tym interes aby zniszczyć Polskę?

Geopolityka informacyjna

Poniżej przedstawiamy materiał filmowy, który ukazuje wielopłaszczyznowość i złożoność przedstawianego problemu, a także skomplikowaną sytuację Polski. Poruszane są aspekty wykreowanej przez media wojny hybrydowej, a także niezrozumiałej dla większości Polaków rosyjskiej geopolityki informacyjnej.

Omawiane są również aspekty geopolityczne, wojny czy pokoju, które są jednym z wielu środków do osiągnięcia przewagi jednego rywala nad drugim.

O wielu tych aspektach wojny informacyjnej, gry wywiadów czy ograniczonych zdolnościach analizy geopolitycznej w Polsce opowiada dr Leszek Sykulski.

Zapraszamy do obejrzenia przedmiotowego materiału filmowego przygotowanego przez Panią Renatę Cygan, prowadzącą kanał informacyjny na youtube – Renata Cygan

Przypominamy również Nasze archiwalne już materiały, które powinny Państwa również zainteresować oraz uzupełnić wiedzę.

Czekamy też na państwa komentarze, sugestie, co do przyszłej tematyki, jak również konstruktywnej krytyki. (nie boimy się jej)
Czekamy również na państwa opinie co moglibyśmy ulepszyć w naszej stronie internetowej.
No i bardzo gorąco zapraszamy do współpracy tych, dla których Polska ma większe znaczenie aniżeli tylko branie dodatku socjalnego, i współpracy przy tworzeniu realnego Konwentu Ekspertów.
Ewentualnych zainteresowanych, prosimy o zapoznanie się z Naszym Celem, a także jak wygląda współpraca: https://bastiondialogu.pl/wspolpraca/

Grzegorz Czuryło

„Ekspert ds. zarządzania – strateg, planowania oraz psychologii terroryzmu. Specjalista w szacowaniu i analizie ryzyka oraz modelowaniu systemów informatycznych pod kątem zarządzania. Certyfikowany „Project Manager”. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Emerytowany żołnierz wojsk specjalnych. Posiadacz najwyższego wyróżnienia dedykowanego dla ludzi wdrażających ponadprzeciętne rozwiązania systemowe „Bright Idea”, przyznanego przez Dowódcę NATO Communication Service Agency. Wady: Opracowywanie rozwiązań systemowych oraz zdolność przewidywania skutków i konsekwencji w ujęciu długofalowym.

2 myśli na temat “Czy Polsce grozi wojna i kto jest prawdziwym wrogiem? ….. wywiad z dr Leszkiem Sykulskim

 • 24 października 2017 o 14:45
  Permalink

  NEPOTYZM ZWŁASZCZA W POLSCE PÓLNOCNEJ I WSCHODNIEJ, TZW ZIEMIE ODZYSKANE.
  JAK SPRAWDZIĆ ILE JEST KONEKSJI RODZINNYCH NA PROWINCJI I W MIASTACH DO 120 TYS.
  SPRAWDZAJMY WSZYSTKIE INSTYTUCJE ORAZ URZĘDY I UDOSTEPNIAJMY DANE DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI. LISTA PRACOWNIKÓW MY CHCEMY WIEDZIEĆ.

  Odpowiedz
  • 25 października 2017 o 00:04
   Permalink

   Pani Dominiko, udzielanie do publicznej informacji wszystkich danych jest co najmniej nieodpowiedzialne. Jeżeli pisze pani ze My chcemy wiedzieć – …. to zadam pytanie … MY … to znaczy kto?

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.