Totalna blokada internetu w Polsce – już, czy dopiero za chwilę?

Wtorek, 24 maja 2016 roku – najprawdopodobniej za jakiś czas w podręcznikach historii będzie uwzględniony jako…

dzień, w którym zakończył się wolny internet w Polsce.

Dlaczego? Przecież nic się nie stało, 3 dni później, kiedy powstaje niniejszy artykuł, gazety nie informują o jakiejkolwiek awarii, TVN24 nadaje, Telewizja “Trwam” trwa na swoim miejscu, strony internetowe sa dostępne. Otóż 24 pojawił sie na stronach Rządowego Centrum Legislacji projekt pt.

Projekt ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych i innych ustaw

Jeśli jesteście zainteresowani pełnym tekstem, odsyłamy do dokumentu źródłowego.

Jednak aby każdy obywatel miał świadomość, co się pojawia w treści, przytaczamy kilka zapisów:

18) po art. 15e dodaje się art. 15f – 15j w brzmieniu:
Art. 15f.
1. Minister Finansów prowadzi Rejestr Niedozwolonych Stron, zwany  dalej „Rejestrem”. Rejestr jest prowadzony za pomocą systemu teleinformatycznego i jest udostępniany w BIP MF.
2. Wpisowi do Rejestru podlegają adresy elektroniczne pozwalające na identyfikację stron internetowych lub innych usług zawierających treści umożliwiające urządzanie gier hazardowych bez zezwolenia udzielonego zgodnie z przepisami ustawy lub uczestniczenie w tych grach, nazwę podmiotu urządzającego gry hazardowe bez zezwolenia oraz nazwę oferowanej gry hazardowej, zwanych dalej „niedozwolonymi stronami i usługami”.
3. Przedsiębiorca telekomunikacyjny świadczący usługi dostępu do Internetu jest obowiązany do:
1) nieodpłatnego utrudniania dostępu do niedozwolonych stron i usług przez blokowanie dostępu do adresów elektronicznych wpisanych do Rejestru; blokowanie powinno nastąpić nie później niż w ciągu 2 dni roboczych od
udostępnienia w BIP MF informacji o wpisie adresu do Rejestru;
2) nieodpłatnego odblokowania dostępu do adresów elektronicznych wykreślonych z Rejestru; odblokowanie powinno nastąpić nie później niż w ciągu 2 dni roboczych od udostępnienia w BIP MF informacji o wykreśleniu adresu z Rejestru.
4. W Rejestrze umieszcza się również dane dotyczące czasu i podstawy dokonania wpisu do Rejestru, jego zmiany lub wykreślenia.
5. Wpisu do Rejestru, zmiany wpisu lub jego wykreślenia dokonuje z urzędu Minister Finansów.

Dzięki temu politycy (bo przecież minister finansów to polityk) otrzymają narzędzie umożliwiające zablokowanie dowolnej strony w internecie – i nikt już jej nie zobaczy.

No, przynajmniej tak nasi politycy myślą, ponieważ nie tylko PIS, lecz również PO chciała wprowadzić dokładnie identyczny mechanizm. Tylko czy aby na pewno dla naszego (społeczeństwa) bezpieczeństwa? Co o tym sądzicie?

Adam Jurkiewicz

Adam Jurkiewicz - haker edukacji, członek nieformalnej grupy SuperbelfrzyRP. Absolwent kursów Massachusetts Institute of Technology z języka programowania Python. Współwłaściciel firmy informatycznej ABIX, dostawcy rozwiązań dla biznesu i edukacji opartych na oprogramowaniu OpenSource. Trener technologii Web 2.0 ze szczególnym uwzględnieniem otwartych zasobów edukacyjnych. Programista, administrator systemów UNIX/Linux, twórca remiksu edukacyjnego FREE_Desktop - remiksu systemu operacyjnego dla wolnych ludzi, legalnego i darmowego dla wszystkich.

3 myśli na temat “Totalna blokada internetu w Polsce – już, czy dopiero za chwilę?

 • 6 sierpnia 2016 o 15:27
  Permalink

  Tu jest moje zdanie na ten temat:
  https://akademiapolityczna.wordpress.com/2016/07/29/instalacja-panstwa-policyjnego-w-polsce-od-wolnosci-do-faszyzmu/
  Polska Od wolności do faszyzmu? Powielamy ścieżkę amerykańską? A naród śpi!

  W 2006 roku śp. Aaron Russo zaprezentował film dokumentalny pt. „America: Freedom to Fascism” („Ameryka od wolności do faszyzmu”) ukazujący powolny upadek demokracji w USA i zamianę w nowoczesne państwo policyjne. Producentem i reżyserem jest śp. Aaron Russo (zm. 27.08.2007). Wystąpili m.in.: G. Edward Griffin. Film opowiada o pewnej drodze, po której idzie Ameryka. Kiedyś to był kraj wolności, a dziś zmierza do faszyzmu.

  https://www.youtube.com/watch?v=Oxij-CZ_s-o

  Czy Polska również idzie śladami Stanów Zjednoczonych Ameryki? Czy Polska z państwa wolnego staje się państwem policyjnym?

  Jeśli ktoś przesłucha cały film, a następnie przeanalizuje ostatnie posunięcia polskiego rządu, to moim zdaniem odpowiedź brzmi: TAK! W mojej opinii w ostatnich miesiącach instaluje się w naszym kraju państwo policyjne i na dodatek wprowadza NWO! Jeśli ktoś jeszcze nie otworzył oczu, to tego już chyba nie zrobi.

  USTAWA ANTYTERRORYSTYCZNA (została już uchwalona, wprowadza wszędzie inwigilację i ogranicza w bardzo dużym stopniu naszą wolność)

  https://akademiapolityczna.wordpress.com/2016/03/27/polska-panstwem-policyjnym-acta-dyktatura-ustawa-antyterrorystyczna-w-przygotowaniu/

  USTAWA O KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ (projekt ustawy zgłoszony został jako poselski, dzięki czemu trafi na szybką ścieżkę legislacyjną bez konsultacji społecznych. Już wkrótce funkcjonariusze KAS dostaną uprawnienia do przeszukania mieszkań bez zgody sądu i prokuratury, dostęp do danych osobowych i kontrola korespondencji, a nawet brak konsekwencji za przestępstwa popełniane w czasie czynności służbowych. Takie uprawnienia otrzyma tworzona przez rząd Krajowa Administracja Skarbowa.)

  http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/uprawnienia-nowej-skarbowki,10,0,2131466.html

  USTAWA O WIĘZIENNICTWIE (zmieniająca moim zdaniem status „więźnia” w „niewolnika”. W USA w ciągu ostatnich dekad, tak specjalnie zaostrzono przepisy prawne aby jak najwięcej ludzi (zwłaszcza czarnoskórych Amerykanów) wsadzać do więzień. Tylko po to, aby więzienia miały darmowe? ręce do pracy! Wielkie znane marki i korporacje korzystają tam z darmowej? pracy amerykańskich więźniów! Proszę Państwa tak się dzieje w Ameryce!!! Czy wkrótce będzie tak i w Polsce! Ustawa PISu w przygotowaniu!)

  https://akademiapolityczna.wordpress.com/2015/12/08/polski-wiezien-legalnym-niewolnikiem-ustawa-pisu-w-przygotowaniu/

  SZCZEPIONKOWY PRZYMUS ( W zeszłym roku (2015r.) podczas wakacji gdy lud zajęty był odpoczynkiem, została uchwalona zarówno przez PIS jak i przez PO ustawa o przymusie szczepień. „PiS to NWO? Prawo i Sprawiedliwość oraz posłowie pozostałych partii w sejmie świadomie i dobrowolnie złamali Konstytucję, głosując za obowiązkowym szczepionkowym holokaustem Polaków. Zobacz imienną listę głosowania”) https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2015/07/25/prawo-i-sprawiedliwosc-za-obowiazkowym-szczepionkowym-holokaustem-polakow-zobacz-imienna-liste-glosowania/

  Szanowni Państwo, W mojej opinii w Polsce przy powszechnym uśpieniu Polaków, instaluje się państwo policyjne, oprócz tego sądzę że twórcy NWO wprowadzają u nas bezproblemowo Nowy Porządek Świata czyli dyktaturę NAUKOWĄ opartą o EUGENIKĘ.

  https://akademiapolityczna.wordpress.com/2016/07/12/nwo-banksterzy-czyli-dyktatura-naukowa-oparta-o-eugenike/

  Odpowiedz
  • 6 sierpnia 2016 o 19:01
   Permalink

   Pani Tereso – zamiast komentarzy, proponuję opisać tą problematykę i przyłączyć się do nas, bo taka wiedza nie może być zmarnowana. Ludzie muszą o tym wiedzieć i powinniśmy się łączyć szukając optymalnych rozwiązań, a nie tylko stosując marketing polityczny. Co więcej, naciskać odpowiednie na stronę rządową aby je zaimplementowała i tu nie chodzi o robienie manifestacji i palenie opon. Rozwiązania mają służyć nam – Polakom, a nie korporacjom,czy służbom specjalnym (nie do końca naszym) które zamiast szukać prawdziwych przestępców – kreują ich z nas.

   Odpowiedz
 • 28 maja 2016 o 13:40
  Permalink

  Nie mam cienia wątpliwości iż będą blokowane strony politycznie niepoprawne, jest podstawa prawna.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.