Start up – szansą na normalność?

“Szanowni państwo w najbliższych dniach prezentowany projekt naszej Spółki “Start up szansą na normalność” trafi do Ministerstwa rodziny w celu uzyskania ich wsparcia i uruchomienia choćby wersji pilotażowej dlatego będziemy wdzięczni
za publiczną ocenę jego zawartości na łamach Bastionu Dialogu. Zdajemy sobie sprawę, że nie rozwiązuje on wszystkich potrzeb ale daje możliwość i szansę choćby na samoutrzymanie” Zarząd CashFlow Partner sp. z o.o.

……………  W poszukiwaniu dróg wyjścia z kręgu socjalnego bezrobocia i dziedzicznej biedy, które w istotny sposób dotykają znaczny odłam społeczeństwa, niezbędne jest zestawienie informacji o zjawiskach, które bezpośrednio lub pośrednio składają się na obraz stanu istniejącego. Bazując wprost na danych liczbowych i publikacjach GUS ocenia się, że od ponad 20 lat utrzymuje się okres depresji urodzeniowej – niska liczba urodzeń nie gwarantuje prostej zastępowalności pokoleń. Posiadanie dzieci staje się luksusem.

W załączeniu program Start – up, zachęcamy do zapoznania się z tematem oraz do krytycznego podejścia do tematu:

link: START UP- IDEA PDF

Bastion Dialogu

Jesteśmy zwykłymi Polakami, którzy marzą o normalnej Polsce bez pychy, chciwości i manipulantów. Nie jesteśmy krzykaczami, fanatykami, liberałami, lewakami, lemingami, komuchami czy masonerią. Jeżeli powyższe założenia Ci odpowiadają to jest właściwe miejsce dla Ciebie – Zapraszamy ….

2 myśli na temat “Start up – szansą na normalność?

  • 9 marca 2017 o 17:08
    Permalink

    Nie bardzo wiem skąd miałby pochodzić środki na realizację, bo jak wynika z treści to wszystko na razie mrzonki. Jak będą konkretne porozumienia i zabezpieczenia wówczas uznam projekt za realny. Co do oprocentowania – zbyt wysokie. Pożyczki z funduszu Jeremie są oprocentowane maksymalnie do 4,5% czas spłaty do pięciu lat. Pożyczki unijne w zależności od konkursu ( bo firmy udzielające pożyczek muszą wygrać konkurs) to oprocentowanie od 1-3,5% . Idea bank udziela pożyczek dla strat up -ów do wysokości 350tys. zł. oprocentowanie 3,5 – 6% można wynegocjować w przypadku dobrego pomysłu. Wysokość takich pożyczek jest zależna od rodzaju inwestycji . Ostatnio była to kwota 1mln. zł. . 50tys, zł. na samozatrudnienie to niemal tyle samo co 40tys. które jeszcze rok temu można było uzyskać nieodpłatnie z funduszy unijnych. Dzisiaj sprawdzą się jedynie większe inwestycje 1mln i powyżej – te mają racje bytu. Małe nie są w stanie konkurować i palą się już na starcie. W PUP nadal obowiązuje program na strat 25tys. zł. – wystarczający jeśli ktoś chce kupić maszynę do szycia lub dobry komputer do pracy ( np, grafiki). Polska potrzebuje programów dużych wartości , koszty nieruchomości, remontów, samochodów etc, są niebotyczne i wciąż idą w górę . 50tys. to żadne rozwiązanie. Można by stworzyć dodatkowy program na spółdzielnie , dotychczas taki funkcjonował głównie przy ARiMR a kota to 100tys, zł. na jedno miejsce pracy. Program dobry tylko, że warunkiem otrzymania była działalność na wsi – co nie zawsze idzie w parze ze zbytem na produkty czy popytem na usługi. Brak takiego programu bez ograniczeń wielkości miejscowości. Poza tym utrudnienia w tym programie były nieziemskie – trochę tak jakby ktoś chciał i zarazem nie chciał dać tych środków i rosły z każdym rokiem. Dużo by o tym ale ten pomysł jest zwyczajnie zły i mało atrakcyjny a już w ogóle niekonkurencyjny w stosunku do tych które są.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.