Rozmowa o wojsku vol.1

Rozmowa o wojsku vol.1 – Częstochowa

Jakiś czas temu, całkowicie spontanicznie i bez żadnego przygotowania zrobiliśmy  nagrywaną pogadankę o wojsku z panem doktorem Leszkiem Sykulskim, gdzie podjęliśmy się prowadzenia rozmów na bardzo niewygodne tematy z obszaru naszego bezpieczeństwa, które teoretycznie powinno być nam zagwarantowane właśnie przez wojsko (dotyczy to również OT).

Wymagamy od wojska bezpieczeństwa, a kto w tej politycznej manipulacji uratuje wojsko?
generalnie dotyczy to wszystkich służb mundurowych (wojska,policji, straży granicznej, straży pożarnej, służb specjalnych,… a nawet harcerstwa, które w tych uwarunkowaniach politycznych zostało zdeprecjonowane)

O czym rozmawiamy?

Poruszane kwestie dotyczą aktualnej sytuacji i aktualnych problemów dotyczących wojska, o których żaden z czynnych w służbie żołnierzy nie może oficjalnie mówić, gdyż politycy (ze wszystkich ugrupowań) zabezpieczyli się na tę okoliczność. Omawiane problemy są jedynie czubkiem góry lodowej, z którą na co dzień borykają się aktualnie wojskowi. Temat wojska jest bardzo rozległy i nie da się zacząć jednego tematu, aby przez przypadek nie poruszyć drugiego( równie istotnego).

Jak nam na to czas pozwoli, będziemy starać się zrobić taki cykl nagrywanych krótkich spotkań, w których będziemy starali poruszać różne problemy wojskowych starając się w miarę możliwości tłumaczyć je w sposób zdroworozsądkowy.zdjęcie ze spotkania Uniwersytet Humanistyczno-przyrodniczy 
Częstochowa

Oczywiście, chciałbym wszystkich oglądających przeprosić, że nie posiadam obycia przy kamerze oraz nie posługuję się tak kwiecistą mową jak medialni naukowcy. Czasami zastanawiam się czy ten człowiek, który się tam wypowiada to ta sama osoba, którą widzę codzienne rano w lustrze 🙂 …. ale tą kwestię już pozostawiam do państwa oceny. Wierzę, że może kiedyś uda mi się przełamać barierę tego małego magicznego szkiełka zwanego kamęrą. 

Zachęcamy do rozmowy z nami

Prosimy również zadawać konstruktywne pytania oraz komentarze. Zobowiązujemy się w miarę możliwości odpowiadać na nie.

No i zachęcamy na  Państwa propozycje tematów lub sugestii do rozwinięcia konkretnego wątku.

Książka dr. L. Sykulskiego pt. “Geopolityka a Bezpieczeństwo Polski”

Pan dr Leszek Sykulski napisał bardzo interesującą książkę dotyczącą uwarunkowań geopolitycznych w zakresie bezpieczeństwa Polski. W związku z poruszaną tematyką, przedmiotowa książka nie jest dostępna w księgarniach. Jeżeli jednak chcieli by państwo posiadać tę książkę,  szczegóły znajdują się na stronie geopolityka.leszeksykulski.pl

   

Grzegorz Czuryło

„Ekspert ds. zarządzania – strateg, planowania oraz psychologii terroryzmu. Specjalista w szacowaniu i analizie ryzyka oraz modelowaniu systemów informatycznych pod kątem zarządzania. Certyfikowany „Project Manager”. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Emerytowany żołnierz wojsk specjalnych. Posiadacz najwyższego wyróżnienia dedykowanego dla ludzi wdrażających ponadprzeciętne rozwiązania systemowe „Bright Idea”, przyznanego przez Dowódcę NATO Communication Service Agency. Wady: Opracowywanie rozwiązań systemowych oraz zdolność przewidywania skutków i konsekwencji w ujęciu długofalowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.