Rozdawnictwo,.., za jaką cenę i do kiedy?

WYBORY DO EUROPARLAMENTU – to dobra okazja by policzyć się , przetestować siłę politycznej myśli i idących w ślad za nią działań,..,  i zagłosować, oddając głos na wybraną partię- co też się stało. Niestety stało się ku rozczarowaniu tysięcy, a może milionów tych, którzy na głosowanie nie poszli.  Coraz głośniej w internecie mówi się i pisze o  Konfederacji,  która od dawna ma to nieszczęście, że wciąż jest o krok do sukcesu. Sukcesu, który niewątpliwie blokuje lider Konfederacji pan Krowin Mikke. Pomysły i same zamierzenia są słuszne i godne uwagi ale już niektóre irracjonalne i obraźliwe stwierdzenia masowo cytowane  w internecie są nie do przyjęcia i rzucają już nie tylko cień lecz kładą się kirem na Konfederację.

Czas na zmiany i czas na solidną walkę o sukces z ludźmi, którzy są w stanie zasłużyć i rozbudzić ludzkie zaufanie, nie butą i nie poniżaniem lecz logicznymi wynikającymi z wiedzy argumentami.

Mądrzy ludzie to diament każdej partii

Wbrew temu o czym się mówi i jak się przedstawia Konfederację nie brak w niej mądrych i rozsądnych ludzi, a ostatnio jest ich coraz więcej i co cieszy, wokół Konfederacji zaczynają się łączyć również małe partie, ruchy, stowarzyszenia . Wbrew pozorom popierających Konfederację jest znacznie więcej niż wskazywałyby na to sondaże. Przypominamy, że w manifestacji przeciwko ustawie 447 w Warszawie wzięło udział około 25tysięcy ludzi. To znaczna siła, siła która może poruszyć góry. Wraz ze Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości w zgromadzeniu wzięli udział także m.in. przedstawiciele ONR, Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego i rolnicy AGROunii. Uczestnicy zgromadzenia mieli ze sobą transparenty z hasłami: „Nie dla roszczeń żydowskich”, „Polska nie ma zobowiązań”, „We love jews but we won’t tolerate rob bery”, „447 nie dotyczy Polski”. To również hasła wybrzmiewające pod sztandarami  Konfederacji, jeśli do tej partii dodać wymienione wyżej grypy buduje się nam potężny ruch ludzi zgromadzonych pod jednym hasłem “Ojczyzna”. I o tym dzisiaj trzeba mówić i w tym celu się zjednoczyć.  Gdzie byliście Wy wszyscy, którzy maszerowaliście w tej manifestacji podczas wyborów do PE?

Dzisiaj nie chodzi o to czy Korwin lubi czy też nie lubi kobiet ( bo wiek lidera upoważnia go do tego, że może już ich nie lubić,  starość bywa smutna niestety : ))  Fakty mówią za siebie, Konfederacja to ruch wielu tysięcy ludzi, za którymi stoją już bardzo rozpoznawalne nazwiska. Nazwiska ludzi światłych, oczytanych, inteligentnych i zdrowo myślących.   

Lance za psem, szable w dłoń

Ubolewam nad tym, że tak bliski programowo ruch Kukiz15  zadaje się tego nie dostrzegać. Sam Paweł Kukiz lubi epatować hasłami o miłości Ojczyzny i prawości, a kiedy przychodzi do konkretnych, trudnych decyzji górę bierze buta, chęć dominacji ponad wszystko, dobro jednostki i przekonanie o swojej jedynie słusznej ideologii rozmijającej się z innymi ruchami. Właśnie owa buta, przekonanie, że Paweł wszystko zrobi i wie najlepiej plus dziwna awersja do podzielenia się z władzą sprawiają, że leci na samo dno.  Panowie tutaj nie chodzi o Wasze zdanie i prywatne rację, tutaj o Polskę idzie, o być albo nie być.  Czas odrzucić wszelkie animozje, a znaleźć to co Was łączy.

Prawda kole w aureolę

Ruch Kukiz 15 otrzymał tak duże poparcie w wyborach cztery lata temu, ponieważ ludzie dostrzegli charyzmatycznego przywódcę, który nie boi się mówić prawdy w oczy, który ma cel i pragnie go realizować, który jest szczery i przekonujący. Co się takiego do cholery stało, że się nam Pawle spaliłeś?

Wy wszyscy włączenie z Panem Jakubiakiem który poróżnił się z Kukizem weźcie się w garść, napijcie jeśli trzeba, dajcie sobie po mordzie i działajcie!!! Czas szukać tego co Was łączy – a łączy wiele i odrzucić to, czego, wypracować nie możecie!!! Jeśli się nie dogadacie będziecie równie winni oddania tego kraju w obce ręce i budowania państwa Polin i żadna denna argumentacja w grę nie wchodzi. Poza tym ideologia w wykonaniu Kukiza typu: – nie wezmę pieniędzy z budżetu na ruch/ partię i poradzę sobie bez nich, nie zadziałała. Gorzej, właśnie brak środków jest główną przyczyną dla której ruch leci w sondażach na pysk. Dzisiaj już nikt nie pamięta czy Ruch Kukiz15 wziął środki czy ich nie wziął, większość postrzega ten altruizm jako głupotę, bo jak mówią : – “Kto mądry kopie się z koniem”. Wszyscy inni pieniądze wzięli i z nich korzystają.

Dywagacje na temat co dalej

Panie Pawle – nie poznałam Pana osobiście, chociaż miałam ku temu okazję, to nie zmienia faktu, że cenię w Panu charyzmę, siłę charakteru,temperament – ale do diabła !!! Obraza to cecha kobiet, to baby się obrażają, a faceci brną do przodu. Przecież w szeregach Kukiz15 jest całe mnóstwo Narodowców , pomijam, że znaleźli się też ci, którzy znaleźć się nie powinni ale nie jest łatwo zweryfikować ludzi, przy takim zrywie jaki miał miejsce cztery lata temu. Po czterech latach czas wyciągnąć wnioski i brnąć do przodu ponad wszystko odrzucając wszelkie animozje. Tak robi polityk, a tej można już było się nauczyć przez cztery lata.

Mądra , przemyślana kampania to mądra Polska

Przy przemyślanej kampanii wszyscy mądrzy, logicznie myślący i nie sprzedajni ludzie, są w stanie objąć intratne stanowiska lecz głównie dla dobra Polaków , polskich przedsiębiorców, interesów polskich obywateli. Co się takiego stało, że Kukiz 15 cztery lata temu wycofał się rakiem w okresie najsilniejszego rozkwitu?

Pamiętam jak dzisiaj debatę programową w której wraz z Korwinem szliście tą samą drogą w tym samym kierunku. Dlaczego ten kierunek się zmienił? W końcu dlaczego  Pawle Kukizie wciąż klepałeś, że nie chcesz pchać się do polityki i nie zależy ci na władzy? – Nic głupszego nie można było powiedzieć.

Do pracy rodacy !!!

Reasumując, brać się do roboty a Korwina schować w cień i to głęboko. Radykalizm Korwina należy spłaszczyć, ludzie boją się radykałów, zwłaszcza takich nieobliczalnych którzy nie wiadomo z czym wyskoczą, wolą tych bardziej przewidywalnych, bo wydają się bardziej stateczni, czyli są to ci,  którzy mogą być opoką w wciąż trudnych i niestabilnych ekonomicznie czasach. Przecież to bardzo proste. Na kogo zagłosuje matka wychowująca dzieci, ojciec który ciężko pracuje i po pracy pragnie odpoczynku? – Zagłosuje na tego który im ten spokój i tym samym odpoczynek gwarantuje, który daje namiastkę ułudy stabilizacji, a nie na nieobliczalnego furiata, który jednego dnia rozlicza UE, drugiego rząd polski a trzeciego rolników. Polityk musi warzyć słowa, a dobry polityk jeszcze winien mieć charyzmę i odpowiedni wygląd. Czyżby specjaliści od marketingu i wizerunku o tym nie wiedzieli- to jakie Wy szkoły kończyliście? Kilka lat temu byłam na wykładzie Korwina i muszę przyznać, że słuchałam go z wielkim zainteresowaniem ale jako “głupia” kobieta przyznaję, że na twarz partii bardziej pasował asystent, zwłaszcza, że  i wygląd i sposób mówienia i styl wypowiedzi predestynował go na lidera. Czas przejść na drugą stronę lustra, jeśli chce się wygrać i czas uderzyć się w piersi i trzymać język za zębami. Powszechnie wiadomo, że nielogiczne i zwyczajnie głupie wypowiedzi, zapadają w pamięć znacznie głębiej niż te mądre, rozsądne, wyważone. Warto o tym pamiętać zanim coś się powie.

Polacy to cudowny naród, naród który trzeba obudzić

   Po wyborach europarlamentarnych wzrosło zobowiązanie do odpowiedzialności za kraj i również za Wasze interesy, które też mogą mocno ucierpieć – czas o tym pomyśleć.
Prawowici dziedzice powrócą z dalekich wojen na własne dziedzictwo, dziedzictwo bogate historią, kulturą ogromnym dorobkiem naukowym, wsparte mądrością milionów ludzi , ludzi o sercach ciepłych, wrażliwych i zwyczajnie dobrych. Nigdy nie wolno nikomu o tym zapominać.

5 myśli na temat “Rozdawnictwo,.., za jaką cenę i do kiedy?

 • 1 czerwca 2019 o 21:36
  Permalink

  Cechy charakterystyczne środowisk nacjonalistycznych w Polsce : Żydzi są największymi wrogami Polski, hołd Adolfowi Hitlerowi, pogarda dla kobiet i osób niepełnosprawnych plus inne plugawe hasła, z których ma tworzyć się Konfederacja. Przeciętnie przyzwoity człowiek nie będzie się z takim środowiskiem utożsamiał, a tego wszystkiego nie przysłonią nawet slogany o pozytywnych programach dla Polski. Czy można się dziwić, że Konfederacja uzyskuje tak słaby wynik ? Moim zdaniem NIE ! Nieustająca propaganda o senackiej ustawie 447 w USA to jedyna pożywka tej dziwnej partii – jak się nie ma cokolwiek do zaoferowania, to pozostaje straszyć “potwornymi Żydami” chcących zagrabić Polskę. Jak na razie, sami Polacy ją rozgrabiają swoją własną głupotą. Taka retoryką, jak dotychczas, Konfederacja większego wyniku raczej nie osiągnie i – jeśli nie zmieni się cała otoczka ideowa tej partii – lepiej niech tak zostanie,

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2019 o 11:21
  Permalink

  Ciekawy artykuł, a w nim interesujące spostrzeżenia. Niestety, Konfederacja kojarzy się i będzie się kojarzyć zarówno ze skandalicznymi wypowiedziami pana Korwina Mikke (bardzo licznymi i haniebnymi), oraz z retoryką skrajnych ugrupowań nacjonalistycznych w Polsce. Osobiście poparłbym Konfederację, gdyby była to partia o wielkiej dynamice programowej bez jakiegokolwiek zabarwienia nacjonalistycznego, no i oczywiście bez wspomnianego pana Korwina Mikke. Obawiam się jednak, że spełnienie tych dwóch warunków jest obecnie niemożliwe, stąd mój niezmiennie negatywny stosunek do Konfederacji. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • 1 czerwca 2019 o 15:54
   Permalink

   Panie Jarku wszytko jest możliwe jeśli nie brak woli, a niestety o tę wolę najtrudniej. A szkoda,… Co do nacjonalistycznego zabarwienia to dobrze, że takie jest ale źle, że bywa skrajnie nacjonalistyczne – tutaj brakuje wyważenia. Wciąż w polityce za dużo jest mężczyzn i mówię to z czystą kalkulacją, mężczyznami kieruje testosteron ( to wciąż ten łowca/myśliwy) , a kobiety mają w sobie więcej uczuć, empatii, skruchy (czasami) – te proporcje są zaburzone. Musi być ktoś kto złagodzi , opier…i jeśli trzeba i sprowadzi na ziemię. Szkoda, bo te dwa ruchy miałyby jeszcze dużą szanse razem ale kto będzie słuchał laików,…., i co tam sondaże – to naród jest głupi, nie politycy. Taka retoryka prowadzi jedynie do smutnego końca.

   Odpowiedz
   • 1 czerwca 2019 o 18:44
    Permalink

    Kobietami z kolei często kierują emocje… W Polsce brakuje liberalnej prawicy, czego efektem jest wybór między PiS a nacjonalistami. Niestety to nie jest żaden wybór.

    Odpowiedz
    • 1 czerwca 2019 o 22:41
     Permalink

     Właśnie o tych emocjach napisałam, czasami są potrzebne. Ostatnio ich za mało a za dużo kalkulacji i wyrachowania. Co do reszty się zgadzam, dlatego coś trzeba robić, radzić, działać.

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.