Rolnictwo, dochodowy biznes – szczególnie dla lichwiarzy

Nastały czasy,  w których złodziej czy lichwiarz ma nie tylko więcej praw od uczciwego człowieka, ale również ma państwowe wsparcie. Jeszcze do niedawna okradano staruszków, ale okazało się, że to mało intratne zajęcie i mały zarobek.  Nastały czasy, w których rolnika mami się nisko-procentowymi kredytami, żeby go później oskubać przy spłacie. Zatem gdzie są ci policjanci, prokuratorzy, sądy, a nawet UOKiK, które powinny chronić zwykłego konsumenta?

Okazuje się, że urzędy, które są do tego powołane, zamiast chronić zwykłego człowieka stoją murem za lichwiarzem. Przypominam – aktualna partia rządząca  powołała kilka służb specjalnych do walki z gospodarczą przestępczością zorganizowaną. Powołano specjalną policję podatkową – a przestępcy  jak hulali tak dalej hulają.  Stworzono również nową ustawę antylichwiarską, – pytam się: po co? ,…,  wystarczy tylko przestrzegać tych przepisów które już istnieją. (poniżej materiału filmowego przepisy dot. lichwy)

Ludzie! ,.., Na boga!  obudźcie się z tego letargu !!!

Dodatkowo dowiecie się dlaczego w Polsce nie można kupić mleka wprost od gospodarza.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego panów Krzysztofa Tołwińskiego i Marcina Bustowskiego 

Dla przypomnienia aktualnych przepisów: (Materiały pozyskano z: infor.pl  )

“Lichwa jest przestępstwem opisanym w Kodeksie karnym. Art. 304 kodeksu karnego stanowi, że kto, wyzyskując przymusowe położenie innej osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, zawiera z nią umowę, nakładając na nią obowiązek świadczenia niewspółmiernego ze świadczeniem wzajemnym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 !!!!”

“Maksymalne oprocentowanie pożyczek nie może w stosunku rocznym przekroczyć czterokrotności wysokości stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego. Obecnie maksymalne oprocentowanie wynosi 24 % “

Dlaczego parabanki, złodzieje czy lichwiarze mają się w Polsce całkiem dobrze? ,… Nic na to nie wskazuje aby się coś w tym temacie zmieniło.

Mamy prośbę do państwa – pomóżcie nam dokonać prawdziwej zmiany, bo sami sobie nie poradzimy. Zapraszamy wszystkich posiadających zdolność myślenia perspektywicznego, rozwiązywania problemów i generalnie prawych i chętnych do współpracy.

#Prawda nie tylko może nas zaskoczyć ale może nas również ocalić.

Jedna myśl na temat “Rolnictwo, dochodowy biznes – szczególnie dla lichwiarzy

  • 6 lipca 2019 o 18:55
    Permalink

    Mam kilka uwag do szanownego autora artykułu i przeprowadzonego wywiadu. Panie Krzysztofie, po pierwsze przeprowadzając wywiad należy dać rozmówcy możliwość krótkiej, ale swobodnej i w miarę wyczerpującej wypowiedzi osób zainteresowanych, zamiast nieustannie przerywać i sugerować własną narrację wydarzeń. Po drugie, skoro ci ludzie zdecydowali się publicznie opowiedzieć o swojej sytuacji i rzekomej krzywdzie, jakiej doznali, należało pokazać istotne dla sprawy dokumenty zamazując elektronicznie dane osobowe zainteresowanych. Tak ważnego elementu zabrakło. Ale po trzecie, zmontował Pan narrację sugerującą , jakoby osoby, z którymi przeprowadzał Pan wywiad, były ofiarami oszustów i złodziei ; niemniej stało się widoczne, że stali się nimi na własne życzenie.. O ile mnie wiedza nie myli, to każdy rolnik hodujący bydło mleczne ma podpisany kontrakt na określoną ilość mleka. Jeśli zatem taki gospodarz chce dostarczać zdecydowanie więcej produktu, musi albo znaleźć innego dodatkowego odbiorcę, albo ustalić nowe warunki z kontrahentem dotychczasowym. Zaznaczam, że z braku istotnych dla sprawy szczegółów w materiale trudno jest wyrobić sobie obiektywne zdanie odnośnie faktycznej sytuacji rolniczej rodziny nagranej w wywiadzie. Z zamieszczonego materiału wynika, że Pana rozmówcy to niestety naiwni ludzie dający się “nabić w butelkę” pierwszemu lepszemu oszustowi. Wiem i przyznaję, że jest to subiektywna ocena i inna być ne może z powodu pewnych braków, o których wyżej wspomniałem.
    Szanowny Panie Krzysztofie, nadal wierzę, że potrafi Pan skupić się na niezmiernie istotnych problemach w polskim rolnictwie bez obwiniania całej Polski i Unii Europejskiej za niefrasobliwość kilku naiwniaków dających się ogrywać, jak małe dzieci. Z pewnością wie Pan, z jak ważnymi tematami trzeba się zmierzyć i jak dalece istotna jest edukacja o zdrowym pożywieniu i dbałości o nowoczesne rolnictwo z nieskażoną od nadmiernie używanych związków chemicznych glebą wraz z ze stosowaniem najnowszych osiągnięć biotechnologicznych w celu dbałości o gleby i całe środowisko naturalne. A na koniec proszę przyjąć ode mnie moją osobistą refleksję : niezależnie od surowej krytyki zamieszczonego materiału z całego serca głęboko szanuję ciężką pracę rolników w nadziei, że nowoczesność będzie wkraczać na polskie pola uprawne i do gospodarstw hodowlanych, a dzięki dobrym rolnikom polska żywność będzie dla wszystkich synonimem żywności zdrowej. Z takimi rolnikami aż chce się współpracować i chyba dla takich jest miejsce w Bastionie. Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do mądrych, przemyślanych artykułów szerzących wiedzę nas wszystkich o ważnych sprawach polskiego rolnictwa. Wszystkiego najlepszego.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.