Python w edukacji – Webinar (dla CEO) 01

Trzy dni temu miałem szansę przeprowadzić webinar o Pythonie w edukacji. Trwał około godziny. Uczestniczyło w nim około 15 osób, które wyraziły zainteresowanie tym tematem. W większości nauczycielem zapewne też kilka osób z innych profesji. Mam nadzieję, że nie zanudziłem nikogo, a moje informacje okażą się przydatne.

Z uwagi na uwarunkowania techniczne (Clickwebinar pozwala prowadzić webinar tylko na Windows) pokazuję MS-Windows, a w nim środowisko Anaconda; lecz dla chcącego nie ma nic trudnego – nawet w Windows można sobie w środowisku VirtualBox uruchomić Linuksa 😉

Obiecałem również, że udostępnię zapis całego webinaru, oraz umieszczę tu odnośniki do tych stron, które moim zdaniem mogą być przydatne.

Jeśli jesteście zainteresowani, abyśmy przyjechali do Was do szkoły i przeprowadzili ciekawe prelekcje – wówczas zapraszamy do projektu E-P@sja – wystarczy, że skontaktujecie się z nami.

Uwaga – webinar trwa około godziny 😉

 Odnośniki do kilku stron:

Zapraszam tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej – zostawcie tu swoje pomysły lub prośby w formacie komentarzy, postaram się w następnych webinarach o tym powiedzieć.

Poza tym oczywiście zapraszam do innych moich webcastów o Pythonie.

Adam Jurkiewicz

Adam Jurkiewicz - haker edukacji, członek nieformalnej grupy SuperbelfrzyRP. Absolwent kursów Massachusetts Institute of Technology z języka programowania Python. Współwłaściciel firmy informatycznej ABIX, dostawcy rozwiązań dla biznesu i edukacji opartych na oprogramowaniu OpenSource. Trener technologii Web 2.0 ze szczególnym uwzględnieniem otwartych zasobów edukacyjnych. Programista, administrator systemów UNIX/Linux, twórca remiksu edukacyjnego FREE_Desktop - remiksu systemu operacyjnego dla wolnych ludzi, legalnego i darmowego dla wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.