Polski terrorysta?

Tekst z 26 lipca 2016r., po ataku terrorystycznym w Brukseli

Opisywałem ostatnio jak powstaje terrorysta w krajach europy zachodniej, gdzie terrorystami zazwyczaj są uchodźcy drugiego lub trzeciego pokolenia, posiadający już obywatelstwo danego zachodniego kraju. https://bastiondialogu.pl/terroryzm-sepsa-krajow-cywilizowanych-czyli-dlaczego-mlody-muzulmanin-staje-sie-terrorysta/

W krajach zachodnich panuje jakaś fobia dotycząca Polaków, robią z nas osoby szalenie nietolerancyjne, homofobiczne, konserwatywne, nie szanujące równości płci i rasy oraz ograniczone pod względem otwartości na inne kultury.

Czy na pewno tacy jesteśmy?

Uwarunkowania kulturowe

Skoncentruję się na nas – Polakach. Czy grozi nam terroryzm i czy Polacy mogą się stać terrorystami? Albo inaczej – kiedy Polacy staną się na tyle słabymi psychicznie ludźmi, że zaczną się wzajemnie zabijać Polaków i będzie to nazywane terroryzmem?

Polska na dzień dzisiejszy jest krajem w miarę stabilnym pod kątem homogeniczności kulturowej, rasowej i wiary. (powinniśmy ten aspekt bardzo doceniać, bo inne kraje Europy, mogą o takim stanie tylko sobie pomarzyć)  Jest jednym z niewielu krajów na świecie gdzie zbieżność narodowa i kulturowa wynosi powyżej 70% całej populacji. Dlatego Polacy w tych uwarunkowaniach kulturowych nigdy nie powinni stać się terrorystami …….. ale ……

Społeczeństwo  słabych psychicznie ludzi

Skupię się na społeczeństwie polskim urodzonych po 1980, ponieważ mniej więcej w tym czasie Polska zaczęła się bardzo burzliwie zmieniać. Ta grupa społeczna stała się niezmiernie otwarta na inne kultury i wszelkie nowości, a co gorsza bardzo słaba psychicznie. Ta otwartość podyktowana jest tym, że Ci ludzie nie doświadczyli biedy takiej jak poprzednie pokolenia. Ponadto, mężczyźni bardzo zniewieścieli (o czym pisałem już wielokrotnie), a kobiety nie znajdując oparcia w swoich mężczyznach zaczęły same podejmować decyzje co do wspólnej przyszłości. Całkowicie został zniekształcony model rodziny, środowiska LGBT i polityka gender jeszcze bardziej ten czynnik zniekształcają. W aktualnych czasach małżeństwo stało się opcją, a w bardziej nowoczesnych środowiskach, zwłaszcza wielkomiejskich jest objawem  zacofania, a wręcz czymś kłopotliwym. Dzieci tych ludzi, które mogą mieć w obecnej chwili w granicach 10-15 lat są wychowywane przez babcie, dziadków, komputer i telewizję, najmniej przez swoich rodziców. Jest to podyktowane tym, że rodzice nie mając żadnej stabilizacji życiowej (pracy), koncentrują się na znalezieniu bezpieczeństwa finansowego i zapewnieniu rodzinie względnej stabilizacji, co nie łatwo pogodzić z jednoczesnym wychowywaniem dzieci.

Irracjonalność postrzegania świata

Ponadto młodzież, która jest aktualnie w wieku około 20 lat, uważana teoretycznie za dorosłą, jest niezmiernie neurotyczna. Wpływ na to mają portale społecznościowe, dostęp praktycznie do każdej (nie zawsze) jakościowo dobrej informacji, oraz do brutalnych gier komputerowych w których zabijanie, kradzież, wandalizm jest rzeczą normalną i chwalebną. Zabijanie w grach stało się dla nich nagminne, to tylko kwestia czasu, kiedy część z tych bardzo słabych psychicznie ludzi weźmie nóż i zacznie godzić swoich wyimaginowanych wrogów. Przykładów mamy wiele, chwilowo głównie zza oceanu. Zazwyczaj są to nastolatkowie, którzy pod wpływem wspomnianych gier i filmów typu: Batman, Spiderman lub innych hollywoodzkich superbohaterów zaczynają strzelać i zabijać, w swojej ocenie niedobrych ludzi, bo fantastyka miesza się im z rzeczywistością.

W Polsce, dostępność gier jest praktycznie poza kontrolę i nieograniczona, a przepisy mniej restrykcyjne aniżeli na zachodzie. Co gorsza, pomimo ostrzeżenia, że dana gra jest dozwolona od 18 lat,dobrzy rodzice, którzy nie mają czasu na wychowywanie swoich dzieci, sami kupują swojemu dziecku taką strzelankę”. Wielokrotnie rodzice (głównie ojciec) z tym dzieckiem gra oczywiście jest to sposób spędzania wspólnego czasu.

Polaryzacja społeczeństwa

Nie bez winy są aktualne partie polityczne oraz organizacje społeczne (fanatyczne), które swej chęci pozyskania elektoratu będą coraz to bardziej polaryzować nasze społeczeństwo i obarczać winą swej politycznej niekompetencji lub nieudacznictwa życiowego swych politycznych czy innych kulturowo wrogów. Niestety wyżej wymieni młodzi ludzie są bardzo słabi pod względem psychicznym i nie będą w stanie racjonalnie ocenić, myśleć i wyciągać wnioski ……

Pisząc ten tekst trochę naiwnie wierzę, iż Polaków temat terroryzmu nie będzie  dotyczyć.        

Czy kościół jest bez winy?

Następny aspekt jest uzależniony od naszej wiary i kultury, które są mniej więcej spójne. Nie bez winy jest nasz kościół katolicki, bo kiedy lekcje z religii były prowadzone w salach katechetycznych, religia była odskocznią od szkoły, bajką w którą warto wierzyć, bo uszlachetnia. Kiedy weszła do szkół, a w ślad za tym nie poszła jakość nauczania, zamiast przyciągać dzieci do wiary i naszej polskiej kultury zarazem, zniechęca, a dzieci i młodzież szukające w niej oparcia, są i będą podatne na wszelkie nowe ideologie i indoktrynacje.

Informuję że większość dzieci, w wieku ponad licealnym traktuje kościół jako obowiązek, nakaz, a samą wiarę jako coś infantylnego. Nie wykluczam, że te dzieci, które aktualnie mają 10 lat i mają religię w szkołach, w wieku 20 lat nie będą zainteresowane kultywowaniem i przekazywaniem religii i wszystkiego co się z nią wiąże swoim potomkom. Chciałbym podkreślić, jestem zwolennikiem naszej wiary i przekazywaniem jej z pokolenia na pokolenie, bo tylko wiara i kultura może zagwarantować Polakom przetrwanie i jedność. Mam nadzieję, że przedstawiciele naszego kościoła też to zrozumieją i w końcu wyrwą się z letargu, swojego lenistwa, zadufania i konserwatyzmu. Jeżeli tego nie zrobią w najbliższym czasie, czyli za 10-15 lat w naszych kościołach, jak w europie zachodniej też będą kafejki i dyskoteki, a islam nie tylko będzie do nas szedł ale będzie biegał po naszych miastach.

Jak już jesteśmy przy wierze i młodych ludziach, nie sposób nie wspomnieć, że chodzenie do kościoła jest odbierane przez nich jako uciążliwy obowiązek, ponieważ msze w ich odbiorze są nudne, sztampowe, kazania mało interesujące, bez pasji mówiącego i przekonania do tego co wyraża. Co więcej, dzieci słyszą jak rodzice się denerwują, kiedy kościół wtrąca się do ich życia rodzinnego, poprzez różne nakazy i ograniczenia. Nie bez znaczenia są też afery związane z księżmi które prasa skutecznie nagłaśnia. Pojawia się pewien dysonans, z jednej strony słyszymy o wartościach etyczno-moralnych i przykazaniach, a które z drugiej strony nagminnie łamane.

Szukanie odskoczni od rzeczywistości

W takiej sytuacji młody człowiek będzie poszukiwał swojej drogi, odpowiedniej dla siebie wiary, która nada jego życiu sens.

Poprzez słabość społeczeństwa, brak autorytetów, neurotyczność oraz anomię, pojawia się następny problem, którym jest ortodoksyjna i ekspansywna wiara muzułmańska. Nie myślę tu o wersji łagodnej, myślę o wersji zwanej hard. Dlatego coraz częściej zauważamy, że wojownikami w ISIL stają się młodzi ludzie z europy i jest to ich świadomy wybór.

Taki młody człowiek będąc bardzo podatnym na sugestie oraz podprogowe działanie reklam, często nie jest w stanie w żaden sposób się przeciwstawić.

Analizując, rodzice nie mają czasu na wychowywanie swoich dzieci. Dzieci mają nieograniczony dostęp do jakościowo niskiej informacji i portali społecznościowych. Kościół nie jest zainteresowany kultywowaniem i wzbogacaniem kultury i wiary, a jedynie przetrwaniem jako instytucja i gonitwą za majątkiem – to co zrobią nasze dzieci?

………………………… proszę sobie odpowiedzieć.

Piszę o tym teraz, abyśmy jako społeczeństwo dostrzegli problem już teraz, bo za za 10 lat i u nas może pojawić się terroryzm i to w naszej rodzimej postaci.

Grzegorz Czuryło

„Ekspert ds. zarządzania – strateg, planowania oraz psychologii terroryzmu. Specjalista w szacowaniu i analizie ryzyka oraz modelowaniu systemów informatycznych pod kątem zarządzania. Certyfikowany „Project Manager”. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Emerytowany żołnierz wojsk specjalnych. Posiadacz najwyższego wyróżnienia dedykowanego dla ludzi wdrażających ponadprzeciętne rozwiązania systemowe „Bright Idea”, przyznanego przez Dowódcę NATO Communication Service Agency. Wady: Opracowywanie rozwiązań systemowych oraz zdolność przewidywania skutków i konsekwencji w ujęciu długofalowym.

8 myśli na temat “Polski terrorysta?

 • 19 stycznia 2019 o 20:13
  Permalink

  2,5 roku temu nie było tak silnej polaryzacji społeczeństwa, nie było takiego nasilenia nienawiści, anarchii a przede wszystkim przyzwolenia poprzez lekceważenie zagrożenia a nawet wspierania osobników głoszących faszyzm i nienawiść. Fascynacja historią, chocholi taniec na trumnach przodków i ogrzewanie się w cieniu ich chwały przy swojej niemocy dążenia do rozwoju i nowoczesności rozbudziły w mlodym pokoleniu niechęć do nauki i własnego rozwoju rozbudzając jednocześnie chęci do machania szabelką i marzeniach o zgładzeniu wroga który jakze został wskazany i to w majestacie “prawa” i “sprawiedliwości dziejowej. Z Bogiem na ustach z nienawiścią na twarzy z błogosławieństwem kapłańskim niszczą to co powszechnie uznane za dobre i szlachetne. Bo to dobro i miłość gryzie ich w oczy, zdziera maski z ich twarzy ukazując całą okrutną prawdę. Gdyby napisał Pan o tym rok póżniej to dałby Pan 5 lat a dwa lata później trafiłby Pan w punkt.

  Odpowiedz
 • 18 stycznia 2019 o 12:31
  Permalink

  To że Polscy faceci zniewieścieli to FAKT. To tchórze. Ze wspaniałych tradycji obrony własnej Ojczyzny, WOLNOŚCI i GODNOŚCI człowieka nie pozostało polskim facetom niestety już nic….. wolą piwko… grill… internet… bzykanie dla celów 500+ itd. Do tej pory nie znalazłam chętnego do wspólnego przejęcia władzy bezpośrednio na podstawie art.4 Konstytucji….

  Odpowiedz
 • 15 stycznia 2019 o 07:25
  Permalink

  Panie Grzegorzu, a co Pan sądzi o tym, że zamachowiec wylądował po zatrzymaniu na SOR-ze z połanym nosem i ręką?
  Czy to nie sąd jest od sprawiedliwości ? Bo ta kwestia w tej sprawie jest jednak trochę kontrowersyjna.

  Odpowiedz
  • 15 stycznia 2019 o 17:05
   Permalink

   We Francji czy USA normalnie byłby odstrzelony ,…., a u nas miał tylko połamany nos.

   Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 18:11
  Permalink

  Bardzo mądry artykuł i obserwacje autora posiadającego ogromny zmysł w dostrzeganiu problemów społecznych. Niestety pomylił się w tym, że terroryzm może się pojawić w ciągu 10 lat. On pojawił się w ciągu 2 lat z powodu dolewania do ogniska benzyny przez nienawistną polaryzację społeczeństwa przez nieodpowiedzialnych, nieposiadających kompetencji do sprawowania swoich funkcji polityków.

  Odpowiedz
  • 14 stycznia 2019 o 18:19
   Permalink

   Panie Łukaszu – potwierdzam pana opinię. Naiwnie wierzyłem, że ten proces będzie zdecydowanie dłuższy.
   Powiem panu więcej – chciałbym się mylić, aby moje wnioski i analizy nigdy się nie sprawdziły ,…, ale niestety jak na razie utrzymuję trafność powyżej 95%.
   Żeby jeszcze ktoś chciał wykorzystać tą moją wiedzę?

   Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 17:09
  Permalink

  Czytam to w dniu, w którym ogłoszono zgon Piotra Adamowicza…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.