Czy Polska ma szansę na normalność?

Ten tekst pierwszy raz był  opublikowany w roku 2016 – proszę popatrzeć czy nie jest nadal aktualny?

Chciałbym odpowiedzieć, że tak,…., ale szczerze mówiąc obawiam się, że nie będzie mi dane tego cudu dożyć, jeśli zdroworozsądkowi Polacy nie włączą się w proces zmieniania państwa i jego przejęcia przez Polaków.  Dopóki w parlamencie i na wiodących kierowniczych stanowiskach państwowych będą ludzie, którzy funkcjonowali w polityce lub piastowali wysokie stanowiska państwowe w ostatnich 27 latach to jest to nierealne.  Powiedzmy sobie jasno ONI  już wielokrotnie mieli szansę na naprawienie naszego kraju, a doprowadzili go do ruiny gospodarczej i skłócili nas wszystkich.

Wiem, że zaraz pojawią się komentarze pisane przez ludzi, którzy będą zbulwersowani moją teorią, którą ze wszech miar  będą chcieli zburzyć ubarwiając znikome na tle tych 28 lat osiągnięcia. Głównym argumentem pozostaje informacja o potencjale ludzkim i gospodarczym.

Skoro jest tak dobrze w naszym kraju to proszę o odpowiedź  na pytania:

 1. Dlaczego rząd uruchomił program socjalny 500+ i czemu on ma służyć?

Głównym celem nie jest walka z niżem demograficznym o czym mówi rząd, a  pozyskanie elektoratu i w ujęciu długofalowym doprowadzenie do zwiększenia zadłużenia społeczeństwa, co jest celem samym w sobie od początku tych transformacji;

2) Dlaczego z naszego kraju wyjechało ponad 3,5 miliona głównie młodych i wykształconych ludzi?

Drugie tyle (o ile nie więcej), wyjechało do pracy w krajach Unii ale ci wskazują nadal na miejsce zamieszkania w Polsce. Większość z nich, często w Polsce wyśmiewanych i zwanych nieudacznikami, świetnie odnalazła się zagranicą ,…, a wielu stało się intelektualną śmietanką postrzeganą jako konkurencja i zagrożenie dla obywateli tych krajów. Niestety w Polsce o nich zapomniano lecz temat powraca przy każdych wyborach, bo wówczas politycy przypominają sobie o tym ogromnym elektoracie.  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nasz kraj nie oferuje im nic i dopóki będą przesyłać do Polski miliony  w obcej walucie, będą postrzegani jako cenne źródło wzmocnienia polskiej złotówki.

Pomimo upływu czasu Polacy od roku 1939 do dnia dzisiejszego są eksterminowani.  Aktualnie zmieniła się tylko forma, ze zbrodniczej na humanitarną. Dawniej nas zabijano, teraz wykorzystując już w ponad 60% nie polskie media, ogłupia się nas sprawdzonymi technikami manipulacji. Te z kolei prowadzą do skretynienia narodu. Ludzie prawi i butni nie ogrzeją się przy tym ognisku i tych się wypala czyniąc to latami, fragment po fragmencie. Jednego rząd zdaje się nie wiedzieć, naczynie długo wypalane staje się trwalsze i bardziej odporne na wstrząsy.

Pomimo tak różnorodnego  stanu mentalności, wierzę w rzeczywistą zmianę, która nie będzie dla nas ani łatwa ani krótka.  27lat niszczenia naszego kraju, okradania i ogłupiania narodu na każdym poziomie informacyjnym sprawiło, że przestaliśmy sobie wzajemnie ufać i nie wierzymy w zmianę na lepsze. Poprzez takie długofalowe działania doprowadzono nasz stan umysłu do swoistej degradacji – preferuje się przekręty, machloje jako zaradność biznesową, a uczciwość, prawość jest traktowana jak nieudacznictwo życiowe.

Kiedyś spotkałem złodzieja (takiego złodziejskiego filozofa ) i on powiedział mi, że najuczciwszymi ludźmi w Polsce w odniesieniu do biznesu są złodzieje. Na początku uśmiechnąłem się i  patrząc na tego człowieka z pożałowaniem zignorowałem jego wypowiedź , …, ale on zaczął tłumaczyć swoją tezę. “Złodziej kradnie … i jest to prawda! Kradnie, popełnia czyn społecznie amoralny i prawnie karalny. Natomiast w Polsce biznesmeni, urzędnicy, samorządowcy, czy nawet politycy przekonują o swojej  uczciwości, a nagminnie kradną i oszukują.  Wszyscy wiedzą, że kradną i to jest społecznie akceptowalne bo to już nie jest kradzież, tylko przedsiębiorczość, a tym zachowaniom sprzyja prawo – notabene, które sami pod siebie uchwalili. Zatem nie mogą być oskarżeni, gdyż ich niegodny czyn jest już chwalebny i nie tylko akceptowany ale wręcz gloryfikowany przez społeczeństwo, bo zgodny z prawem, a co nie zabronione to dozwolone!!!”

Przypatrując się naszemu społeczeństwu i obserwując reakcje społeczne całej rzeszy osób umoczonych w różne afery, dochodzę do wniosku, że ten cytowany przeze mnie człowiek z kryminalną przeszłością miał rację.Najgorszą jednak rzeczą jest to że te czyny korupcjogenne robią osoby z grup powszechnego zaufania (prawnicy, lekarze, politycy, samorządowcy, radni, urzędnicy). Wydaje nam się że powołana kolejna komisja coś nam pomoże? , ….., Po czym okazuje się, że została ona tylko powołana po to aby wyeliminować konkurencję polityczną, no i dalej kontynuować rozpoczęty proces łupienia ludzi, tłumacząc – “to dla waszego dobra!”

My Polacy powinniśmy dążyć do tego, aby zamiast demokracji,  wprowadzać w nasze życie “Merytokrację”, czyli stan w którym wiedza, mądrość, doświadczenie będą głównymi determinantami na drodze dojścia do władzy na każdym szczeblu.

Analizując demokrację z poziomu matematycznego, można powiedzieć, że osób nie posiadających wiedzy jest zdecydowanie więcej, aniżeli tych którzy nie tylko ją posiadają ale także wykorzystują i uzupełniają weryfikując na różnych poziomach. Osoby z dużą wiedzą,  nie są zainteresowane wchodzeniem w polemikę z populistami, dziennikarzami pragnącymi jedynie rozgłosu, czy aktywistami bazującymi na sloganach, bo ci nie udzielą im głosu i zwyczajnie zdepczą. Problem demokracji polega na tym, że  dwóch idiotów ma znacznie więcej do powiedzenia aniżeli jeden mądry, a z racji szerokiego elektoratu znajdzie dużo większy posłuch. Nie będzie w naszym kraju dobrze tak długo, jak długo te dysproporcje się nie wyrównają.
Dlatego demokracja zawsze będzie sprzyjać idiotom u sterów przekonanym o swojej niezwykłej inteligencji  i będzie podatna na populistyczne slogany marketingowe.

Prawo powinno być proste i zrozumiałe dla każdego. Sferę niedomówień można łatwo wyeliminować, gdyby prawo miało służyć postępowaniu prawym. Dotychczas jest celowo gmatwane z wieloma niuansami, które można sprytnie wykorzystać do nadinterpretacji dla własnych celów, te zazwyczaj są celami nieuczciwymi. Prawo proste i czytelne nie potrzebowałoby powoływania kolejnych, ekstremalnie drogich agencji kontrolnych, szeregu komisji i ekspertów. Pieniądze wydane na ten cel zostałyby w rękach obywateli.
Najlepszym policjantem lub agencją detektywistyczną powinna być nasza świadomość obywatelska że państwowe pieniądze są NASZYMI PIENIĘDZMI i jako suweren mamy prawo i wręcz obowiązek kontrolować rząd w jego wydatkach i żądać zastopowania rozrzutności.

Warto przyglądać się rządzącym, żeby wiedzieć jak i na co, wydawane są nasze pieniądze. Tylko pełna świadomość pozwoli nam na zmianę zarządzających.

Ludzie są jak samonaprawiającą się maszyną, która jeśli jest dobrze obsługiwana i konserwowana będzie pracować bezawaryjnie przez dziesiątki lat.

W przypadku demokracji ta maszyna jest zarządzana poprzez slogany marketingowe i rywalizację obietnic. Taki system zarządzania państwem, to jedynie oparcie go o reklamy w ładnych opakowaniach. Sprzedaje nam się piękne opakowanie z substytutem w środku reklamowanego produktu, a ludzie zwłaszcza ci, którzy ze wszech miar wierzą władzy zadowalają się tą marną namiastką jakości w nazwie.

Dlatego aby niedoinformowanej “gawiedzi” dać pączka przygotowuje  im się programy socjalne, których celem jest zatuszowanie własnych nadużyć, korupcji, nepotyzmu i wszystkiego czym normalny człowiek się bulwersuje i czego nie jest w stanie zaakceptować. To jest sposób żeby zjeść i mieć

Ludzie w obawie, że mogliby utracić to co otrzymali, wytłumaczą, wybaczą, a nawet będą popierać każde negatywne i kryminogenne posunięcie swoich liderów – doskonale wiedząc że jest złym czynem.

Polacy dzisiaj mają bardzo poważny problem ze wzajemnym zaufaniem, a to przekłada się na problem z nieumiejętnością wzajemnego łączenia się, solidaryzowania w słusznych sprawach. Dzisiaj ( o czym pisałem kilkakrotnie ) zamiast wspierać dążenia określonych grup do utrzymania miejsc pracy, ekwiwalentu pieniężnego na odpowiednim poziomie coraz częściej ich krytykujemy i wręcz atakujemy za  chciwość, brak zrozumienia wręcz wskazując im kierunek wyjazdu. Mamy jeszcze jedną wielką wadę, jeśli już coś nam jest dane to uważamy, że na zawsze, a to jedynie element strategii. Tak jest z rolnikami, którzy przeszli na ekologie, pozbyli się hodowli, a już dzisiaj obawiają się, że będą musieli ponownie wyjechać w pole które już porosło chwastami. Nic dziwnego, że na tej płaszczyźnie  zyskują kraje zagraniczne oraz ich korporacje ….., a Polacy?

Dostaną jakiś kolejny program socjalny typu zasiłek, 500+, mieszkanie + i będą pracować jak niewolnik w montowniach za minimalną krajową rywalizując o miejsce pracy z konkurencją z Ukrainy. To czas na zmianę mentalności i konstruktywną ocenę wszelkich faktów, a nie jedynie wyjątków.

Zapraszamy wszystkich normalnych Polaków do Bastionu Dialogu – bo jeżeli My tego nie zrobimy ta patologia będzie dalej trwała i trwała. (fanatykom, ideologom, demokratom, i innym dewiantom – dziękujemy! ….. u nas liczy się tylko zdolność rozwiązywania problemów i myślenie)  

Drodzy Polacy (jeżeli jeszcze tacy pozostali)  zastanówcie się co chcecie zostawić swoim dzieciom i wnukom?  …… Co chcecie im powiedzieć na starość …….. Przepraszam cię wnusiu, że Cię sprzedałem dla innych krajów i jeszcze zadłużyłem
…. A może chcecie powiedzieć …. że nic nie zrobiłem – bo pieniążki płacone przez zagraniczne korporacje były dobre, a dziadziuś z babcią nie mieli odwagi aby z kimkolwiek współpracować, no bo nie było z kim?

Informujemy!!! – jesteśmy tutaj! … nie tłumaczcie się że nie ma z kim pracować – pomóżcie nam, bardzo Was prosimy. Pracujcie z nami – naprawdę jesteśmy w stanie razem podnieść Polskę …. Mamy programy, mamy ludzi … ale cały czas jest nas za mało (szukamy ludzi myślących – a nie obojętnych, małostkowych, nastawionych tylko na siebie).   

Grzegorz Czuryło

„Ekspert ds. zarządzania – strateg, planowania oraz psychologii terroryzmu. Specjalista w szacowaniu i analizie ryzyka oraz modelowaniu systemów informatycznych pod kątem zarządzania. Certyfikowany „Project Manager”. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Emerytowany żołnierz wojsk specjalnych. Posiadacz najwyższego wyróżnienia dedykowanego dla ludzi wdrażających ponadprzeciętne rozwiązania systemowe „Bright Idea”, przyznanego przez Dowódcę NATO Communication Service Agency. Wady: Opracowywanie rozwiązań systemowych oraz zdolność przewidywania skutków i konsekwencji w ujęciu długofalowym.

17 myśli na temat “Czy Polska ma szansę na normalność?

 • 26 listopada 2018 o 20:40
  Permalink

  D emokracja ma istna wade musi kupić glosy każda organizacja która pojdzie zdobywac wladze pod sztandarami rzeczywistych reform co do sposobu organizacji państwa spoleczeństwa narodu jest zgóry skazana na poraszke popełni polityczne samobójstwo bo co trzeci urzędnik by mósiał wylecieć z roboty

  Odpowiedz
 • 15 sierpnia 2018 o 22:53
  Permalink

  Dziękuję za radę, ale z niej nie skorzystam. Poza studiami u ks. prof Guza są w przedmiotowej problematyce liczni inni specjaliści, u których miałem zaszczyt zaliczać wiele egzaminów. Przypomnę Pani, że nauczycieli mamy naprawdę dobrych i polskich ( na przekór Pani sugestiom). Czy ja się włączę w przygotowanie wspomnianych nagrań ? A dla kogo ? Dla tych dzieciaków w szkole podstawowej ? Proszę wybaczyć, ale tak nisko nie upadłem, aby uprawiać połączenie dewocji z szaleństwem. Nawet gdy uczyłem w szkole ponadpodstawowej, to także dobierałem treści stosownie do możliwości uczniów. Tego wymagano ode mnie ze strony Dyrekcji i zdrowego rozsądku.

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2018 o 21:37
  Permalink

  Ludzie z bastionu ….. jesteście mądrymi ludźmi. Czytam was i w 95% się z wami zgadzam. Jednak prosiłabym aby ten kobiecy pustak zwyczajnie zablokować. Takie bzdury to tylko mogą pisać jakieś nawiedzone dewotki. Przy takiej babie – mąż i jej dzieci powinni rentę od razu otrzymać!

  Odpowiedz
  • 23 lipca 2018 o 23:10
   Permalink

   Szanowna Pani Joanno, gdyby mężom i dzieciom przyznawać renty z powodu dziwnych, a niekiedy głupich pomysłów kobiet, to państwo polskie już dawno by zbankrutowało. Wojak Szwejk odpowiadał na to tak : gdyby cały świat składał się wyłącznie z mądrych ludzi, to ten sam świat zgłupiałby z powodu nadmiaru mądrości. Mam nadzieję, że Pani Teresa zrozumie popełnioną gafę i wtedy nasze komentarze nie pójdą na marne. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
  • 24 lipca 2018 o 09:05
   Permalink

   Szanowna Pani Joannno D’arc która nie ma cywilnej odwagi podpisać się własnym prawdziwym imieniem i nazwiskiem jak ja to robię, widzę że po nieudanym ataku na mnie pod innym artykułem, atakuje mnie Pani posługując się Bastionem…. co za przewrotność! Ja chętnie z Panią podialguję ale merytorycznie i na argumenty. Obawiam się jednak że brakuje Pani mądrości, a sama wiedza i inteligencja nie wystarczą…. szczególnie jeśli ktoś nie dąży do dialogu tylko do skłócania ludzi. Tak często działają prowokatorzy i agenci….

   Odpowiedz
   • 24 lipca 2018 o 15:07
    Permalink

    Pani Tereso – to nie ma żadnego znaczenia czy ja się podpiszę swoim nazwiskiem czy nickiem. Jeżeli bym się podpisała swoim nazwiskiem znając ludzi takich jak pani – mogłaby się pani przywiązać do klamki kliniki w której pracuję i żądać mojego natychmiastowego zwolnienia.
    Na tym portalu staram się rozmawiać z ludźmi merytorycznie przygotowanymi, szukając rozwiązań …. i jest takich tu kilku z którymi prowadzę merytoryczną dyskusję – bez wyzywania czy nawoływania do Boga.
    Co do pani osoby, to mogę jedynie stwierdzić że jedyną osobą z którą pani powinna porozmawiać to jest dobry psychiatra. Pani brak wiedzy oraz inteligencji uzupełnia pani wiarą w boga, a prawdopodobnie brak partnera i dzieci powoduje chęć naprawiania wszystkiego.
    Niestety zanim weźmie się pani do naprawiania innych, proponowałabym zacząć od siebie …….

    Odpowiedz
    • 27 lipca 2018 o 15:07
     Permalink

     Szanowna Pani Joanno D’arc, to że nie podpisuje się Pani własnym imieniem i nazwiskiem świadczy o Pani tchórzostwie… Do naprawy obecnego stanu RP potrzeba ludzi odważnych… dalsze Pani dywagacje na temat mojej osoby, którymi chce mnie Pani za wszelką cenę zdyskredytować pozostawiam bez komentarza… Ja ludzi nie atakuję tylko z nimi dialoguję. Ale dla Pani to chyba zbyt wysokie progi… prosze pamiętać że pycha kroczy przed upadkiem…

     Odpowiedz
 • 21 lipca 2018 o 06:29
  Permalink

  Co do prawa to niestety Polska w tej chwili jest opętana takimi węzłami prawnymi że jeśli ich nie rozetniemy to po prostu zostaniemy unicestwieni. Żeby to zrobić to musimy się połączyć i przejąć władzę. Innej drogi nie ma. Co do demokracji to ona nie funkcjonuje dlatego że w tej chwili to w Polsce nie ma demokracji tylko jest partiokracja. Obecny sposób tworzenia w Polsce prawa wraz z istniejącą partiokracją powoduje utrzymywanie się zabójczego dla narodów „Merkantylizmu” który z opisu Hernando de Soto opiera się na metodzie produkowania praw i ustaw, które są kpiną z najbardziej elementarnych zasad demokratycznych. To musimy zmienić. https://akademiapolityczna.wordpress.com/2018/07/05/polska-skrepowana-w-sieciach-prawnych-czas-je-rozciac-zakladajmy-dyskusyjne-kluby-prawne/

  Odpowiedz
  • 21 lipca 2018 o 06:52
   Permalink

   Uważam że w Polsce powinniśmy wprowadzić demokrację bezpośrednią na wzór szwajcarski, oczywiście z pewnymi zmianami przystosowywującymi do polskich realiów. Trzeba zmienić zasady referendum, wprowadzając w Polsce DEMOKRACJĘ (w miejsce obecnej PARTIOKRACJI) umożliwiającą Polakom kontrolę nad rządem poprzez referendum umożliwiając tym samym KASOWANIE niekorzystnych dla obywateli polskich ustaw oraz OBOWIĄZKOWE procedowanie i przegłosowywyanie przez SEJM ustaw zgłaszanych przez obywateli. Polecam książkę: „Szwajcarska demokracja szansą dla Polski? autor Mirosław Matyja. Nie zgodzę się z autorem że ludzie są głupi i że z tego powodu demokracja nie zafunkcjonuje bo głupi ludzie doprowadzą kraj do upadku, czego niestety dowody widać w polskiej polityce ostatnich 30 lat…. Problem w mojej opinii polega jednak na tym że w Polsce zawłaszczono nam media i ogłupiono naród i dlatego właśnie większość społeczeństwa jest głupia. Dlatego musimy skoncentrować się na odzyskaniu mediów i to będzie pierwszy krok aby uświadomić naród. Pamiętam kiedy 20 lat temu oglądałam programy w telewizji szwajcarskiej gdzie zostałam zaszokowana dyskusjami odbywającymi się w TV. To były poważne merytoryczne i grzeczne dyskusje chociaż również i spierano się mocno miedzy sobą. U nas takich poważnych rzeczowych i obiektywnych dyskusji i debta w TV nie ma i to jest właśnie problem. Dodatkowo cała edukacja w Polsce została przejęta i manipuluje się świadomością młodych Polaków złymi programami szkolnymi. Nie uczy się w Polsce przedmiotów które służą do rozpoznawaniu fałszu i kłamstwa takich jak filozofia, propedeutyka filozofii, logika, łacina (która uczy precyzyjnego wyrażania myśli) itp. . Zrobiono to celowo aby Naród Polski nie mógł dociec do PRAWDY i nie był w stanie rozeznać się w realiach w których żyje i aby nie wiedział jak je zmienić. Tymczasem to proste. Trzeba całą edukację oprzeć na PRAWDZIE a nie na IDEOLOGIACH. Takie przedmioty jak filozofia, propedeutyka filozofii, logika, łacina powinny być wdrożone natychmiast na każdym poziomie nauczania od przedszkola poczynając. Musimy dać młodym Polakom narzędzia do rozpoznawania prawdy. Wtedy demokracja zafunkcjonuje. Tu moje słów kilka do profesury: https://www.youtube.com/watch?v=XDetowIpRKw

   Odpowiedz
   • 22 lipca 2018 o 13:39
    Permalink

    Pani Tereso, o ile ma Pani dużo racji, że filozofia i logika są naukami niezmiernie wartościowymi i niezbędnymi do rozpoznawania istoty wielu problemów, jednak nie mogę zgodzić się z tezą, aby filozofię czy logikę wprowadzać już na etapie wczesnej edukacji dzieci i to jeszcze – jak to Pani wyraziła – od wieku przedszkolnego. Czytam zawsze Pani komentarze i widzę w nich dość często ciekawe uwagi, ale końcowe wnioski niekiedy zwalają z nóg. Zupełnie, jak w powyższym komentarzu ! Proszę sobie wyobrazić, że jakimś zbiegiem okoliczności zostaje Pani Ministrem Edukacji. Juz sobie wyobrażam, jak Pani decyzją wszystkim dzieciom w nauczaniu początkowym wkładają do głowy logikę i filozofię !?!? Pani Tereso, nawet mając dużo racji trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
    • 22 lipca 2018 o 18:47
     Permalink

     Ależ Panie Jarosławie, Na przykład Szwajcar od dziecka jest konfrontowany z wysoko pojętą postawą obywatelską. Stąd demokracja bezpośrednia to dla nich chleb powszedni. A czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starośc trąci. Od maleństwa trzeba dzieciom wkładać do głowy filozofię i logikę. Słyszałam że dzieci to nieraz logiczniej myślą niż dorośli. Od minuty 4 polecam wykład filozoficzny dla dzieci: https://www.youtube.com/watch?v=i0NPVvD-qoU

     Odpowiedz
     • 23 lipca 2018 o 01:36
      Permalink

      Pani Tereso, owszem w wielu krajach nawet dzieci są konfrontowane z wysoko pojętą postawą obywatelską, to wszystko prawda. Tyle tylko, że wypracowywanie u dzieci postawy ” obywatelskiej” nie może oznaczać wkładania w ich głowy filozofii lub logiki – po prostu są na to za małe i ich możliwości poznawcze dalece odbiegają od wymienionych dyscyplin. To, co Pani przytacza, dotyczy wyrabiania u dzieci nawyków i wpajania im pewnych wartości stosownie do ich wieku. Nawet filmik cytowany przez Panią jest zwykłą podstawową katechezą prowadzoną przez księdza w sposób bardzo obrazowy i przystępny dla swoich małych słuchaczy traktujący o podstawowych prawdach wiary. Ta lekcja na świeżym powietrzu nie ma nic wspólnego z żadną filozofią, ani logiką. Tak więc sama sobie Pani zaprzecza i poglądową mądrze prowadzoną katechezę dla dzieci nazywa Pani logiką czy filozofią. Tak przez ciekawość zapytam, czy studiowała Pani nauki filozoficzne ( lub pokrewne) ? Zadałem to pytanie, bo zastanawiam się, czy w ogóle zdaje sobie Pani sprawę, że nawet bardzo inteligentnym licealistom, a nawet późniejszym studentom obydwa przedmioty potrafią sprawić niemały kłopot, a Pani sugeruje tak abstrakcyjne dziedziny małym dzieciom ! Polecam trochę rozwagi i przemyślenia problemu, bo mam wrażenie, że za Panią myśli ktoś, kto nazywa się https……i tak dalej !

      Odpowiedz
      • 24 lipca 2018 o 08:54
       Permalink

       Szanowny Panie Jarosławie, filozofia ma wiele działów. “Filozofia religii – dziedzina filozofii, której głównymi przedmiotami badań są: religia, Bóg oraz poruszająca zagadnienia związane z zakładanymi przez wierzenia religijne faktami, bytami czy spodziewanymi wydarzeniami.” źródło wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Filozofia_religii
       “Filozofia – nauka której zakres i zadanie wyznaczano rozmaicie w rozmaitych okresach jej rozwoju; obejmuje dociekanie nad istotą bytu (metafizyka, ontologia) i nad zasadami, źródłem i granicami poznania ludzkiego (epistemologia, teoria poznania). Poszczególne jej działy stanowią: logika, etyka, estetyka, filozofia przyrody, religi, prawa itd.)” źródło: “Encyklopedia Powszechna dla wszystkich” wyd.1936r.Trzaska, Evert, Michalski.
       Co do wieku edukacyjnego dzieci to proszę wziąć pod uwagę że gender wprowadza się od przedszkola….. zatem potrzebujemy pilnie antydotum też w tak młodym wieku.

       Odpowiedz
       • 24 lipca 2018 o 13:07
        Permalink

        Napisała Pani to, co jest mi znane, pełnej odpowiedzi na pytanie nie otrzymałem. Ale mniejsza o to ! Gender to osobny temat i nie można nim usprawiedliwiać tak nieodpowiedzialnych i nierealnych propozycji, o jakich Pani napisała. Tylko tyle i aż tyle, proszę to zrozumieć.

        Odpowiedz
        • 27 lipca 2018 o 15:17
         Permalink

         Panie Jarosławie, filozofia i gender mają jednak coś wspólnego…., tu więcej w artykule z “Frondy” pt. “Gender – filozofia, czy ideologia?”
         “Formułowane przez ideologię gender propozycje przekroczenia własnego wyposażenia płciowego – rzekomo z racji stanowienia zagrożenia dla siebie samego lub innych – negują porządek racjonalny”. Karol Marks wprowadził istotną zmianę w podejściu do filozofii. Jak pisał: Filozofowie rozmaicie tylko interpretowali świat; idzie jednak o to, aby go zmienić. W ten sposób jako jeden z pionierów uczynił z filozofii oręż walki ideologicznej z przeciwnikami partyjno-politycznymi i narzędzie działania polityczno-ekonomicznego. Dzięki instytucjonalnym wpływom marksizmu taki sposób myślenia o filozofii i jej uprawiania ugruntował się w kulturze Zachodu.”

         Odpowiedz
         • 28 lipca 2018 o 01:08
          Permalink

          Pani Tereso, zaczęliśmy od prostego twierdzenia i dla wszystkich oczywistego, że nie można poważnie myśleć o wprowadzaniu trudnych nauk takich, jak filozofia dla małych dzieci – to takie oczywiste i tak zrozumiałe dla wszystkich, że aż trudno pojąć, że prowadzi Pani w tej sprawie jeszcze polemikę i kończy Pani na wywodach na temat Marksa i o gender. Nie mogę pojąć, że proponuje Pani wtłaczanie dzieciom bardzo trudnych dla nich nauk specjalistycznych w imię zwalczania gender ! Proszę wybaczyć, ale jeśli nadal się Pani upiera przy swojej koncepcji, to proszę uzupełnić wiedzę, zdobyć kwalifikacje dydaktyczne, zatrudnić się w szkole podstawowej i realizować swój zamiar w klasach nauczania początkowego z nauczaniem filozofii i logiki włącznie ( a może przede wszystkim). Chciałbym widzieć znudzone miny uczniów, no i Pani minę podczas rozmowy na dywaniku w gabinecie dyrektora. Widzę z powyższych komentarzy, że o procesie dydaktycznym nie ma Pani bladego pojęcia…..więc co zamierza Pani udowodnić.

          Odpowiedz
          • 31 lipca 2018 o 12:57
           Permalink

           Szanowny Panie Jarosławie, Mając nadzieję że w pewnym momencie dziejowym dojdzie do władzy opcja polska, oraz zdając sobie sprawę z tego że nie mamy nauczycieli zdatnych do masowego nauczania powyższych poważnych i najważniejszych przedmiotów w szkołach, trzeba będzie przygotować wykłady i nagrać je, które następnie każda szkoła będzie musiała OBOWIĄZKOWO wyświetlać uczniom w ramach zajęć właśnie z tych w/w przedmiotów. Włączy się Pan w przygotowanie takich nagrań? Z Pana komentarzy wynika że Pan by się do tego nadawał…. Najpierw jednak zachęcam Pana do odbycia studiów online u Prof. dr Hab. ks. Tadeusza Guza. Wystarczy wpisać jego imię i nazwisko w wyszukiwarkę na YT. Pozdrawiam serdecznie Teresa Garland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.