Policja winna .. jak zawsze.

Mediami wstrząsnęła historia 21-letnia Monika z Wielkopolski, która w okrutny sposób została zabita przez konkubenta. Młoda kobieta związała się z nieodpowiednim mężczyzną. Nie dość że znacznie starszy od niej o 13 lat. To jeszcze miał za sobą „piękną” kryminalną przeszłość, półtora roku więzienia za pobicie żony. Sławomir gdy tylko wyszedł na warunkowe zwolnienie i związał się z Moniką. Wczasy na państwowym wikcie nie zmieniły charakteru a nadal był agresywny. Był skory do używania siły w relacjach damsko męskich ale nie tylko. Jak to w realiach życiowych bywa na początku taki maczo imponuje kobietą (przynajmniej niektórym) Nie brak niewiast które bardzo szybko wchodzą w intymne relacje z osobnikami z których w tradycyjnym konserwatywnym społeczeństwie należy omijać szerokim łukiem. Gdzie ty czasy gdy do domów pewne osoby nie należało zapraszać, dziś zaprasza się do łóżka.

Jednak w tym wypadku kobieta próbowała wyjść z toksycznego związku i nawet odeszła. Damski bokser nie dawał za swoje, ona złożyła zawiadomienie o przestępstwie i zerwała kontakt. Osobnik nachodził ją, groził, używał siły, by skłonić do wycofania zeznań. Kontaktowała się z policją z prokuraturą. Kobieta nie ustaje w swoich działaniach, spotyka się z kuratorem, który 22 marca składa wniosek o cofnięcie Sławomirowi warunkowego zwolnienia. Wieczorem, następnego dnia przed  drukarnią, gdzie kobieta pracuje, zadaje jej dwadzieścia parę ciosów nożem.  Kobieta bała się, do pracy przyjechała z matką, którą morderca potraktował paralizatorem. Monika ginie.

W mediach wybucha burza. Większość artykułów jest dyktowana nie tylko sensacją ale i pozytywnymi emocjami wynikającymi ze współczucia śmierci kobiety. Niestety wszystkie zakładają  pośrednią winę policji. Właściwie systemu działań policji. Jak by w potwierdzeniu tej oceny, kierownictwo policji „wycina”  policjantów i bije się w piersi. Bez względu na władzę polityczną głupota policyjnej góry jest standardem. Społeczność  na forach szleje Bo „ przez psów nierobów” zabito kobietę.

Po raz  kolejny mamy klasycznego przykład spojrzenia przez pryzmat oczekiwania i chciejstwa od policji, wyrobiony przez amerykańskie kino akcji. Bo, przecież patrol policyjny zatrzymują Sławomira oficer dyżurny, każe go puścić wolno.” Co za wyrodny przykład oficera dyżurnego nie każe zatrzymać przyszłego mordercy, nie dość że go broni to nie ma jeszcze zdolności do przewidywania przyszłości. Któż zwróci uwagę, że policja może zatrzymać tylko na określonych podstawach prawnych a nie widzimisię patrolowca lub oficera dyżurnego. Nie można zatrzymywać osobę gdy ktoś napisze na niego maila!! Zakładając że dokona się  zatrzymanie. to tylko parę godzin, jak by nawet można było zatrzymać czy to by ja uratowało ? oczywiście że nie.

Zupełnie inna sprawa gdy by go aresztowano czyli zastosowano środek w postaci tymczasowej izolacji to dziewczyna by żyła. Informuję, wszystkich niewiedzących, że areszt stosuje sąd a nie policja i tylko w określonych sytuacjach. Te sytuacja określa kodeks postępowania karnego. Nie spotkałem się w mediach aby kto kol wiek zwrócił uwagę że w Polsce bardzo „trudno” aresztować. Czyn musi być zagrożony wysoką karą, sprawca się nie przyznaje i grozi mataczeniem. Konia z rzędem, jak by ktoś wiedział o aresztowaniu kieszonkowca. Nie spotkałem się z rzeczową analizą przypadku, ba powtarza się kolejne mity nie mające nic wspólnego z realiami prawnymi.

Bastion Dialogu

Jesteśmy zwykłymi Polakami, którzy marzą o normalnej Polsce bez pychy, chciwości i manipulantów. Nie jesteśmy krzykaczami, fanatykami, liberałami, lewakami, lemingami, komuchami czy masonerią. Jeżeli powyższe założenia Ci odpowiadają to jest właściwe miejsce dla Ciebie – Zapraszamy ….

Jedna myśl na temat “Policja winna .. jak zawsze.

  • 11 kwietnia 2016 o 16:19
    Permalink

    Okropna zbrodnia. Ofiara szukała pomocy coraz to w innej instytucji, bo nie widziała reakcji gdzie wcześniej zgłaszała, lub przyjęto zawiadomienie wszędzie jako pierwsze ? i to są błędy w przepisach lub w działaniach: poczekajmy czy incydent powtórzy się ! Lekcja na przyszłość, tylko nie wiemy na jaką odległą przyszłość !

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.