Polaryzacja społeczeństwa to idealny sposób na podbicie kraju?

Ten tekst był napisany w roku 2016, ale wtedy można było to nazywać political fiction …. a teraz? ….niech sami Państwo ocenią.

Zastanawiali się Państwo czy można podbić kraj nie wystrzeliwując ani jednej sztuki amunicji?  Oczywiście że tak, przecież Polska jest właśnie wzorowym jego przykładem. Dla analityków strategicznych lub geopolityków  najgorszą zmorą są “niestety” działania zbyt ambitnych polityków, którzy patrzą na kraj z pryzmatu jednej kadencji parlamentarnej.  Dlatego dość często zauważa się odnoszenie się do obowiązującej konstytucji My chcemy cywilnego nadzoru na resortami siłowymi!! …. ale rozkodowując jednak ten komunikat  – oni nie chcą nadzoru, oni chcą wykorzystać resorty siłowe do realizacji ich własnych politycznych, a może prywatnych niespełnionych ambicji.
Niestety, po zdobyciu władzy resorty siłowe wykorzystywane są bardziej do eliminacji swojej politycznej konkurencji, aniżeli dbania o nasze realne bezpieczeństwo.

A na samym końcu tego tekstu popełniony został taki trochę wyimaginowany scenariusz potencjalnej rozmowy bankiera  z człowiekiem rządu …..


Socjalne myślenie jest równią pochyłą

Każdy chyba wyobraża sobie, jak to dobrze jest dostawać pieniądze, tego chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć.  Dostawać pieniądze, a szczególnie za darmo … to dosłownie jest kumulacja szczęścia – nieprawdaż? Nie chciałbym napadać partii rządzącej, chciałbym doprowadzić do chwili naszego zastanowienia się, kto tak naprawdę będzie spłacać wykreowany na polityczne zamówienie dług?

Ci co wyjechali, za chlebem? … oczywiście że nie, bo Ci ludzie czują się oszukani przez nasze państwo;

a może Ci co spłacają zaciągnięte kredyty? … też nie, bo tak samo jak powyżej, oni też czują się oszukani;

a może Ci co żyją z socjalu?  ….  na pewno nie, bo niby z czego mają zapłacić?

to może najbogatsi? ….. oczywiście że nie, bo oni żyją z pieniędzy tych wszystkich powyżej. Nie po to przecież zakładali swoje fundacje do wyciągania pieniędzy typu pomóż drugiemu (patrz pomóż mi)

Czy widzą Państwo, jak sami siebie wprowadzamy w pułapkę z której nie ma dla nas za bardzo wyjścia?

Kilka lat temu, w sumie nie tak dawno, w polskich mediach społecznościowych jeden przez drugiego z pełną satysfakcją krytykowaliśmy Greków za ich niegospodarność, za ich rozrzutność. Z pełnym sarkazmem pisaliśmy lub wypowiadaliśmy się, że dostawali dodatkowe premie praktycznie już za oddychanie. Umyłem ręce – 100 euro, przyszedłem do pracy na czas – 200 euro, nie wychodziłem z pracy przed czasem – kolejne 200 euro ….. tych absurdów było naprawdę wiele. Pisaliśmy – dobrze im tak, bo jak nie umieli zarządzać pieniędzmi i je roztrwonili, to dlaczego mamy im pomagać! Wtedy Grecy prosili o pomoc, którą otrzymali od właśnie swoich niby to przyjaciół. Należy tylko pamiętać że ta pomoc, była też równoznaczna z upadkiem ich przedsiębiorstw, wzrostem bezrobocia oraz blokadą kont bankowych. Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności właśnie u nich, rozpoczęła się największa migracja do Europy uchodźców kultury muzułmańskiej.

Pytanie: czy był to zbieg okoliczności, czy perfidne planowanie partnerów trzecich-zewnętrznych na rzecz osłabienia, nie tylko Grecji, ale aby dopaść się do większego kąska, jakim jest np. Unia Europejska?

Odnośnie wsparcia socjalnego, można powiedzieć, że w wielu krajach Unii Europejskiej ten czynnik jest na bardzo wysokim poziomie. Super, że jest – tylko jest pewna różnica pomiędzy Polską, a krajami posiadającymi tak duże wsparcie socjalne swoich obywateli. Mają ze swojej gospodarki ogromne nadwyżki finansowe i dlatego jest ich na to stać. Dlatego też wprowadzani są tam uchodźcy, aby koszty socjalu pochłonęły nadwyżkę ich budżetów. Najśmieszniejszą rzeczą jest to, iż Niemcom, Francuzom, Brytyjczykom, a nawet Rosjanom  wydaje się że to oni rozdają karty i są inteligentniejsi. Okaże się już niedługo, że to właśnie oni są rozgrywani jak dzieci w piaskownicy.

W krajach Europy zachodniej, będą coraz częściej organizowane ataki terrorystyczne z wykorzystaniem podstawowych metod, samochód, motocykl, nóż,…, generalnie wszystko to co jest pod ręką, a koszty utrzymania wysokiego poziomu stanu alarmowego, za chwilę będą zbierać swoje żniwo. Utrzymanie rzeszy policjantów, wojskowych, służb specjalnych, z jednoczesnym bardzo wysokim kosztem wsparcia socjalnego dla “nachodźców spoza Europy” spowodują nieuchronny upadek – chyba że się otrząsną.

Wracając jednak do wsparcia socjalnego w Polsce, w porównaniu do bogatych krajów Europy zachodniej. Europa jest rozgrywana wysokimi kosztami bezpieczeństwa i socjalu. Natomiast Polska jest rozgrywana wysokimi kosztami socjalu i wprowadzeniu nam dla niepoznaki podobnych do nas naszych sąsiadów. (na ten temat napiszemy w innym tekście)

Czy jako Polacy mamy zabezpieczenie finansowe na rozdawnictwo?

Jak na razie, to tylko mamy długi i nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek w tym względzie się zmieniło. Czy można to zmienić – oczywiście że można, pod warunkiem że wprowadzający będzie myślał o Polsce w ujęciu co najmniej jednego pokolenia – czyli 25, a nawet 50 lat.

Można też wyjść z założenia, jeżeli będzie się ludziom dawać pomoc finansową, to nie będzie biedy – jest to tylko częściowa prawda.

Ale też można wyjść z założenia, że lepiej ludziom dać pracę i godne uposażenie adekwatne do wykonywanej pracy, wtedy nie tylko ludzie będą mieli stabilizację ale również będą mogli sobie sami planować swoją przyszłość.

Polska rozgrywana z zewnątrz?

A co by było, gdyby ktoś na zewnątrz założył sobie, że socjalem rozegramy sobie naiwnych Polaków? Wprowadzimy im socjal i sprawimy żeby byli jeszcze bardziej leniwi i jeszcze bardziej roszczeniowi. Damy jednym (ale nie za dużo), a drugim zabierzemy (jak najwięcej, żeby żyli na granicy ubóstwa). Kiedy Ci co mają zabrane emerytury wyjdą na ulicę, to  Ci co dostali pieniądze – będą krzyczeć, że dobrze władza zrobiła – za Nasze krzywdy!!

Nikt z tych ludzi, nie zastanowi się, że społeczeństwo czy politycy nie są od wydawania wyroków, do tego są sądy. Teraz pojawią się następni inteligenci, którzy będą twierdzić,  że wszyscy sędziowie są nieuczciwi i skorumpowani … to zadam pytanie …. a Wy na pewno jesteście uczciwi?

Jakie były założenia aby doprowadzić nasz kraj do upadku?

Spowodujmy żeby się kłócili ze sobą – spolaryzujmy społeczeństwo. I tu mamy tylko tych złych SBeków i dobrych związkowców. O dziwo żaden z prawdziwych związkowych liderów nie dostał się do władzy, bo miejsca już dawno były przydzielone. Dostali się Ci co byli w bardzo dobry sposób przygotowywani w różnych ośrodkach odosobnienia oraz Ci co nie wiedzieli o co w tym wszystkim chodzi …..  i do tej pory nie wiedzą.

Dlatego teraz mamy to co mamy, czyli jednym zabieramy ich emerytury, a drugim dajemy granty za walkę, której nie było.

Założenia do rozłożenia resortów siłowych?

Utworzyć ogromną armię, zwiększając jej tylko ilość do 150% ale nie dając im żadnego istotnego uzbrojenia, no bo jeszcze będą się bronić? Dostaną karabinki (bez amunicji), gadżeciarskie umundurowanie wmawiając tym młodym ludziom prawdziwy etos żołnierza, o kodeksie honorowym, tłumacząc iż wszyscy, którzy służyli przed nimi są zwykłymi zdrajcami.

A co na to żołnierze doświadczeni zawodowi?
Nic ,…, bo już od dawna mają założony kaganiec na usta i nie mogą nic mówić. Jedyne, co może taki żołnierz to albo się zwolnić albo zaakceptować ten stan.  Pozostali aby milczeli motywowani są różnymi podwyżkami finansowymi.

A co na to generalicja?

Dostanie kolejną gwiazdkę, kolejne stanowisko, lub pozwoli im się służyć na placówce zagranicznej, to będzie tak śpiewać jak politycy będą grać.

Analogicznie rozegrana zostanie Policja – notorycznie będą wciągani w rozgrywki polityczne ,.., obstawa miesięcznicy, to obstawa marszu niepodległości albo przepędzanie tych co się nie zgadzają z ugrupowaniem rządzącym  … i co by nie robili zawsze będą źli, zawsze będą szykanowani przez protestujące społeczeństwo.

Straż pożarną, można rozegrać poprzez włączenie ich do gry politycznej po najbliższej nawałnicy, powodzi, huraganie – będą się tłumaczyć, choć ich praca była dobrze wykonana.

W mojej ocenie dyskredytacja służb mundurowych, jest realizowana poprzez doprowadzenie tychże służb do tego, aby wstydzili przyznać się do wykonywanego zawodu. Czyli utworzona została metodologia dedykowana dla służb mundurowych:  zarządzanie wstydem

Rozgrywka socjalem  – co dalej aby znienawidzonych Polaków rozegrać?

Należy doprowadzić do sytuacji aby osoba żyjąca na socjalu mogła zaciągnąć kredyt, wmawiając, że nie jest to pożyczka lub kredyt ,…., a inwestycja.  Dlatego też, nie można wybudować żadnej polskiej fabryki z OFFSETU, ale należy ściągnąć fabryki z zewnątrz. Pieniądze, które otrzymywane są z unii europejskiej przeznaczyć na organizację konferencji, konsultacji społecznych, bezsensownych badań kosmosu oraz reklamy w telewizji promujące regiony. Wybudowane zostaną ścieżki rowerowe, boiska, stadiony, programy wspierające pomoc społeczną  ale nie można tworzyć ani jednego stanowiska pracy, żadnego przedsiębiorstwa – bo wszystko ma być zagraniczne – a nie polskie! Jedyną Polską własnością będą zaciągnięte wirtualne DŁUGI. Proszę pamiętać, to, że są one wirtualne, to wcale nie oznacza, że my- Polacy nie będziemy ich spłacać? Już spłacamy je od ponad 50 lat

Społeczeństwo, któremu spodobały się pieniądze z socjalu jest stabilnym elektoratem dla manipulantów, bo ci ludzie w obawie przed utratą socjalu zagłosują nawet na największego swojego wroga.

Właśnie dlatego każdej władzy zależy na organizacji jak największych strajków, bo wtedy następuje rozdział kolejnych stanowisk pomiędzy ułożonymi związkowcami a rządem ,…,  powołania kolejnych nic nie wnoszących komisji sejmowych ,.., a ciemny lud myśli, że oni coś zrobią?

A co by było gdyby społeczeństwo polskie nie strajkowało?

Opcje są trzy:

 • naród dumny, nieroszczeniowy,  żądający poważnego traktowania – niestety jest to nierealne w naszym skundlonym społeczeństwie
 • rządzący musieliby wziąć się do roboty, bo przy złym zarządzaniu, w najbliższych wyborach straciliby władzę i nawet o tym by  nie wiedzieli. (wystarczy wprowadzić tylko ten bardzo prosty model finansowania partii i głosowania – zapewniam żywot  politycznego manipulanta będzie wtedy bardzo krótki – https://bastiondialogu.pl/finansowanie-partii/)
 • ………………. wstaw swoją opinię ………

A teraz taka bajka o spłaceniu przez Polskę zaciągniętych długów, czyli rozmowa bankiera z politykiem

Polacy otrzymali duży socjal z zaciągniętych kredytów. Odpowiedni Minister pojechał namówić nowy bank, aby założył swoją delegaturę w Polsce i zainwestował w nasz kraj, udzielając nam – Polakom pożyczek. Po kilku latach gdy społeczeństwo już przyzwyczaiło się do stałego otrzymywania wsparcia socjalnego, bank prosi panujący aktualnie rząd o zwrot pożyczonych pieniędzy.  Zaznaczam, spłacającym nie będą ci politycy – rząd którzy pożyczali, bo ich już dawno w Polsce nie będzie.

Więc bank jako ludzki Pan, pyta się: Jak chcecie Polaczki spłacić zaciągnięty przez wasz rząd u nas dług?

Przerysowana konwersacja bankiera zagranicznego banku , z negocjatorem-politykiem ze strony rządowej

Bakier: Piliście, jedliście, korzystaliście z naszych pieniędzy oraz ciągle się kłóciliście – My tylko się przyglądaliśmy co robicie. Był czas na zabawę, a teraz jest czas na spłatę zobowiązań.

Więc Nasz Bank jako rozumiejący państwa problem składa Wam kolejną ofertę. Nie musicie oddawać nam żadnych pieniędzy – wystarczy tylko że pozwolicie nam zarządzać waszym państwem, bo przecież Wy kompletnie do tego się nie nadajecie ,…., ale żebyście Wy (negocjatorzy) i Wasze dzieci nie stracili na tym, damy Wam pewne gwarancje. Dostaniecie u nas posady wiceprezesów ds. programowych lub marketingowych oraz bardzo wysokie uposażenia – 3miliony złotych rocznie – wystarczy? Takie rozwiązanie, pozwoli Wam powrócić też z twarzą, przed swoimi rodakami ,…, będą Was nosić na rękach. Przecież już taki jeden był, co anulował wszystkie Wasze ostatnie długi i wszyscy ze szczęścia klaskali. Dlatego, właśnie mamy już większość waszych fabryk, bo, albo je zniszczyliśmy, albo przejęliśmy. Nie po to dawaliśmy ludziom “kuroniówki”, aby im pomóc. Daliśmy im te kuroniówki, aby byli leniwi i aby nie chcieli walczyć o swoje miejsca pracy, i  pozwolili naszym zarządzać tymi fabrykami.

Więc negocjatorzy, pytają się … a co będzie z pozostałymi Polakami?

Bakier: Jak to co? Nic się nie zmieni, będą dalej harować za minimalną, a jak im nie będzie to odpowiadało – to zawsze mogą sobie wyemigrować.

Inteligenty negocjator pyta – to kto w Polsce zostanie?

Bakier:  Zostaną ci sami, co brali tylko socjal i Nasi ,…,  ale My i z nimi sobie poradzimy, zasiedlimy swoimi – mamy czas ,…, dużo czasu. Mamy też ogromne pieniądze.

A co, jak służby specjalne się zorientują?

Bakier: Jakie służby? przecież nie po to ich co chwilę ujawniamy. Kto współpracuje z takim krajem, co ujawnia swoich ściśle tajnych agentów?

Przecież mamy samorządowców, którzy pielęgnują Polskę lokalną – nie uda się?

Bakier: samorządowców? Większość z nich chce tylko napchać pieniądze do swoich kieszeni, zatrudniają swoje żony, kochanki oraz rodzinę do czwartego pokolenia. Grabki przecież grabią do siebie,…, wystarczy że przyjedziemy do nich z taką samą ofertą jak do Was, tylko mniejszego kalibru i będą oddani jak kundle proszące o kawałek kiełbasy.  Zabiorą ziemię ludziom za gów..ne pieniądze i oddadzą nam ją za darmo. A nawet gdybyśmy musieli za nią zapłacić, to i tak zwolnią nas z podatków przez najbliższe co najmniej 5 lat. Jak damy ludziom pracę na montowni i będą harować, to nikomu nie będzie się chciało walczyć. Od czasu do czasu damy im festyn – a niech Chamy się bawią ,.., bo im potrzeba tylko “chleba i igrzysk”

Co będzie, jak się zorientują, że zostali zdradzeni i będą chcieli referendum,bo przecież Polska to demokratyczny kraj?

Bakier:  To bardzo dobrze że będą chcieli referendum, damy im je i w ten sposób sfinalizujemy nasze całkowite przejęcie. My sami zaproponujemy im referendum przez naszych ludzi. Przecież Polska to wolny kraj i wolni ludzie – nieprawdaż? 😉 Stworzymy z Waszych nieświadomych i nawiedzonych narodowych liderów, naszych ludzi, a oni nawet o tym nie będą wiedzieć.

Niemożliwe!

Bakier: Tak, niemożliwe?  ……. ależ bardzo proszę. Wmówimy im, żeby nienawidzili komuchów, żeby nienawidzili Rosjan, Żydów i wszystkich innych …. pozwolimy aby nosili ogromne flagi z polskim orłem i żeby krzyczeli jak najwięcej ….. przecież Polska ma być tylko dla Polaków. Damy im nawet pieniądze, aby pozyskiwali wokół siebie ludzi, jak najwięcej ludzi i jak najwięcej grup narodowych. Im większy ruch narodowy, religijny czy wolnościowy tym większe prawdopodobieństwo naszej wygranej. Bo w takich ruchach liderami są zawsze nasi ludzie, …., a  członkami? ….. naiwni krzykacze wierzący w jakieś wyimaginowane ideały otaczającego świata. Natomiast ci posiadający jeszcze trochę rozumu w głowie, czyli młodzi i ambitni ludzie, będą woleli wyjechać  gdziekolwiek na zachód, niż wesprzeć wariatów.

A żeby trwało to jednak troszkę krócej najpierw wykreujemy im wroga wewnętrznego i jak się sami będą nienawidzić i będą się bić – tym lepiej. Żeby dostarczyć trochę więcej czynnika tragicznego, spowodujemy do wypowiedzenia międzyczasie przez naszych ludzi jakiemuś bardzo silnemu sąsiadowi wojny. Jednak to nie może być byle jaka wojna – zrobimy wojnę światową ,.., jak już walczyć to przynajmniej z odpowiednim wrogiem a nie jakimś talibem chowającym się po krzakach, w jaskini czy w namiocie. Aby nic z nich nie zostało. A My później na ich zgliszczach zbudujemy sobie nasze nowe państwo.

W Międzyczasie będziemy zasiedlać Polskę swoimi ludźmi, tylko nie muzułmanami, bo Polacy by się szybko zorientowali – tylko takimi, których na pierwszy rzut oka się nie pozna, że nie są  Polakami. Będą mówić po polsku, wyglądać jak Polacy, zachowywać się jak Polacy ale nimi nie będą, będą to nasi ludzie. I gdy przyjdzie upragnione referendum, zapytamy się najpierw o możliwość wprowadzenia drugiego języka. Jak zezwolą, to następnym krokiem będzie ustalanie autonomii jakiegoś regionu – może być Śląsk, przecież już i tak jest w większości niemiecki ;-). Ci ludzie mieszkający w tym regionie nas wesprą, bo nasi będą opowiadać im o czasach z 19 i 20 wieku, jaką potęgą to oni nie byli. Będą wyobrażać sobie, że uniezależnią się od Was, bo przecież to Wy Polacy jesteście dla nich największymi wrogami, a My im tylko pomagamy, aby stali się  niezależni.  I co, przegramy referendum?

Oczywiście będą pojawiać się ludzie którzy będą krzyczeć o “targowicy” , ale ich głos już nie będzie miał wtedy żadnego znaczenia, bo będzie ich zbyt mało i będą zbyt podzieleni, a pozostali będą ich dyskredytować. Ci oszukani co wyjechali już za granicę, będą mieli gdzieś pójście na jakieś tam wybory czy referendum – przecież to Polacy!!! oni mają gdzieś swój kraj, gdy jest pokój. Martwią się tylko wtedy jak im wódkę od gęby odciągasz.

Referendum jest to wspaniałe demokratyczne narzędzie, bo można demokratycznie obalić każdy cywilizowany kraj.

Negocjator strony rządowej: A co by było, gdybym był prawdziwym patriotą i nie zgodziłbym się na proponowane warunki?

Bankier: Opcje są dwie: albo nie dostaniesz stanowiska, no i pieniędzy niszcząc siebie i swoją rodzinę, albo przełkniesz ten niesmak goryczy i będziesz bardzo ale to bardzo  bogatym człowiekiem i twoja rodzina będzie pławić się w luksusach praktycznie przez czas nieograniczony.

Negocjator strony rządowej: Dlaczego więc tak nienawidzicie tej Polski i chcecie ją zniszczyć?

Bankier: My nienawidzimy? My niszczymy? ….. śmieszne …. sami ją niszczycie! My tylko podsuwamy Wam pomysły i różne alternatywy.

Negocjator strony rządowej: Co będzie jak pojawi się prawdziwy lider, prawdziwy Polak, nie oszust?

Bankier: Nic prostszego, …, za pomocą naszych doskonale przygotowanych ludzi oraz naukowców którzy uzasadnią nawet największą głupotę  – przecież to My im płacimy, a nie oni nam ,…, zdyskredytujemy każdego. Jeżeli nawet okaże się iż dany człowiek jest dobrze przygotowany, to nie ma takiego człowieka na świecie, który nie popełniłby w swoim życiu jakiegoś błędu, z którego się wstydzi. A nawet jak będzie krystaliczny, to do łóżka wrzuci mu się kobietę , mężczyznę albo dziecko – zostanie sfotografowany i jego wizerunek upubliczniony ,…., a Wy-Polaczki nie potraficie wybaczać – szczególnie swojemu rodakowi

Bankier: No to jak? robimy …….  czy na bezrobocie?

………………………………………….(wstaw właściwe) ………………………………….

Co myślą Państwo o powyższym, czy jest możliwe aby ten plan był aktualnie realizowany?

Grzegorz Czuryło

„Ekspert ds. zarządzania – strateg, planowania oraz psychologii terroryzmu. Specjalista w szacowaniu i analizie ryzyka oraz modelowaniu systemów informatycznych pod kątem zarządzania. Certyfikowany „Project Manager”. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Emerytowany żołnierz wojsk specjalnych. Posiadacz najwyższego wyróżnienia dedykowanego dla ludzi wdrażających ponadprzeciętne rozwiązania systemowe „Bright Idea”, przyznanego przez Dowódcę NATO Communication Service Agency. Wady: Opracowywanie rozwiązań systemowych oraz zdolność przewidywania skutków i konsekwencji w ujęciu długofalowym.

6 myśli na temat “Polaryzacja społeczeństwa to idealny sposób na podbicie kraju?

 • 19 stycznia 2019 o 14:48
  Permalink

  Jako komentarz do tekstu zamieściłam poniżej cytaty z chwil szczerości bankierów-praktyków. Trzeba być bardzo niewyedukowanym lub nie potrafić działać rozumnie, żeby nie zrozumieć. A pomimo to jest w naszym kraju, jak każdy z nas widzi: lichwa szaleje, Polak-przeciętniak nie ma żadnych praw (chyba że jest skoligacony, no cóż…, wtedy inna rozmowa):
  Z chwilą kiedy naród traci kontrolę nad swoją walutą i kredytem, nie ma już znaczenia, kto uchwala prawa. Lichwa, gdy raz dojdzie do władzy, doprowadzi do ruiny każdy kraj. Dopóki rząd nie przejmie kontroli nad emisją pieniądza i kredytem rozumiejąc, że jest to jego najważniejszy i święty obowiązek, wszelka mowa o suwerenności parlamentu i demokracji jest daremna i próżna. William Lyon Mackenzie King (1874-1950), premier Kanady, który znacjonalizował Bank of Canada

  Bankowość została poczęta w niegodziwości i zrodzona w grzechu. Bankierzy są właścicielami Ziemi. Zabierzcie im ją, ale zostawcie im władzę tworzenia pieniędzy, a przy pomocy pociągnięcia pióra stworzą oni wystarczającą ich ilość, żeby kupić Ziemię z powrotem. Zabierzcie im tę ol­brzymią władzę, a wszystkie wielkie fortuny, takie jak moja, znikną i one powinny zniknąć, a wtedy życie na świecie stałoby się lepsze i szczęśliwsze. Ale jeżeli chcecie dalej być niewolnikami bankierów i płacić koszty swojego własnego niewolnictwa, pozwalajcie im nadal tworzyć pieniądze i kontrolować kredyt – Sir Josiah Stamp (1880-1941), prezes Banku Anglii .
  Przynajmniej wiemy, jakie perspektywy mamy, jeśli się nie przeciwstawimy i nie zadbamy o swoje – nakreślone powyżej.

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2018 o 20:51
  Permalink

  O co chodzi z tym referendum?
  Wydaje mi się że referendum daje ludziom pewną możliwość decydowania, … a poza tym Polacy nie są aż takimi imbecylami aby zagłosować za Ukraińcami.

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2018 o 20:48
  Permalink

  Kurcze – naprawdę w tym wojsku jest aż tak źle? Nie wiedziałem o tym
  Panie autorze …. a czy mógłby pan napisać o wojsku np. dlaczego zostały kupione Leopardy i jaki mógłby być ukryty cel tych działań?
  Tak mi się wydaje że goście specjalnie wcisnęli nam wtedy te pierwsze leopardy – tylko po to aby w konsekwencji zwolnić dziesiątki tysięcy pracowników zatrudnionych w przemyśle zbrojeniowym

  Odpowiedz
  • 25 lutego 2019 o 17:24
   Permalink

   dokładnie tak jest ,…., napisze o tych leopardach ale trochę później, bo jestem naprawdę człowiekiem bardzo zajętym i wykrzesanie choć chwili na napisanie tekstu – to jest praca po nocach.

   Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2018 o 20:44
  Permalink

  No przeczytałam …. i powiem całkiem ciekawy tekst. Szczególnie ten dialog – jako podstawa do scenariusza teatralnego. Mogłaby być z tego całkiem interesująca sztuka.

  Odpowiedz
  • 8 kwietnia 2018 o 00:01
   Permalink

   Mariolo, to nie sztuka tylko rzeczywistość. Jak myślisz po co Morawiecki sprowadza do polski JP Morgan i na dodatek daje im grube miliony?

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.