Nasz Cel, nasze zasady – gdzie idziemy i z kim

Motto:

Zdolność uczenia się i wyciągania wniosków na:
– cudzych błędach świadczy ….. o inteligencji;
– na swoich ….. o bogactwie;
– …. a brak zdolności uczenia się zarówno na swoich jak na cudzych …. świadczy o głupocie
Grzegorz Czuryło

Nasze tezy:

Lokalizacja Polski pod względem militarnym jest niekorzystna, dlatego powinniśmy być gotowi na obronę naszej ojczyzny (My!!, a nie ktoś inny).
Lecz, pod względem gospodarczym lokalizacja Polski jest idealna.
W związku z powyższym pytamy się – dlaczego wciąż jesteśmy biedni?
 
Jak rozumiemy Polskę: 
Polska to nasz wspólny dom, w którym żyjemy i powinny żyć nasze dzieci oraz wnuki. Dlatego czujemy się w obowiązku dołożyć wszelkich starań aby żyć w nim dobrze, godnie i czuć się w nim bezpiecznie. Bezpieczeństwo postrzegamy nie tylko przez pryzmat militarny czy policyjny. Jest dla nas priorytet w planowaniu rodziny, przyszłości naszej i przyszłych pokoleń, a przypadku choroby bezpieczeństwem jest właściwa opieka zdrowotna. Czas skończyć ze  skłócaniem przeciwko sobie wszelkich grup zawodowych, bo wszyscy są potrzebni w tym kraju i wszyscy są częścią składową naszego narodu.  Pragniemy wyrównywać szanse, a nie pogłębiać przepaść i robić z nas – Polaków dziadów!

Nasz Cel na najbliższe dwa lata:

Naszym celem jest zjednoczenie ludzi-Polaków potrafiących rozwiązywać problemy i docelowo wystartowanie w wyborach parlamentarnych pod jednym sztandarem – może być  “BASTION – POLSKA”

Informujemy! Jesteśmy patriotami i jesteśmy wierzący ….. ale nie współpracujemy z żadnymi pseudopatriotycznymi czy religijnymi fanatykami.

Jesteśmy za:

  • Wolnością ale nie anarchią;
  • tolerancją ale nie za akceptacją wszelkich dewiacji i patologii;
  • zdrowym rozsądkiem podyktowanym możliwościami gospodarczymi , a nie marketingowym bełkotem;
  • dialogiem społecznym, ale nie demagogią; 
  • ponoszeniem pełnej odpowiedzialności za działania i decyzje przez każdego obywatela bez względu na rodzaj pełnionej funkcji oraz stan zamożności; 
  • kultywowaniem wartości polskiej rodziny oraz polskiej kultury jako dorobku pokoleń;
  • szacunku do naszej ojczyzny w kraju i zagranicą;
  • karaniem za najcięższe przewinienia najwyższą z możliwych kar
  • zmianą ustawy o Trybunale Stanu, gdzie za zdradę narodu polskiego będzie najwyższa kara – Kara śmierci!
  • odbudowaniem zdolności przemysłu polskiego, służby zdrowia oraz bezpieczeństwa w ciągu 5 lat. 

“nasze programy i rozwiązania częściowo publikujemy na naszej stronie”

Kim Jesteśmy?

Jesteśmy zwykłymi Polakami, którzy w pewnym momencie swojego życia naiwnie uwierzyli w ludzi (polityków  i partie polityczne), którzy pięknie mówili o Polsce obiecując chęć poprawy naszego bytu. Niestety przekonaliśmy się na własnej skórze iż aktualnie nie ma partii czy organizacji na polskiej scenie politycznej, która miałaby uczciwe intencje. Dziwnym trafem jest tak że nazwy partii i organizacji się zmieniają a szumowiny zawsze pływają na wierzchu.
Nie jesteśmy krzykaczami, wariatami,  fanatykami, liberałami, lewakami, lemingami, komuchami czy masonerią. Jeżeli powyższe założenia Ci odpowiadają to jest właściwe miejsce dla Ciebie – Zapraszamy …. 

Spróbuj, nie masz nic do stracenia – sprawdź nas:  https://bastiondialogu.pl/a-moze-wspolpraca/

Informujemy, że wszystkie objawy fanatyzmu są u nas natychmiast piętnowane – liczy się tylko zdrowy rozsądek i umiejętność rozwiązywania problemów, które mają służyć Polsce i Polakom (w miarę możliwości wszystkim, a nie tylko wybranym).