Ukraina rozmieszcza swoje jednostki na Zakarpaciu – Węgrzy odpowiedzieli

Konflikt na Zakarpaciu

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy odpowiedziało na niedawne oświadczenie węgierskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych o ukraińskim batalionie w mieście Berehowo, na Zakarpaciu, twierdząc: że “rozmieszczenie ukraińskich wojsk na własnym terytorium jest suwerenną sprawą Ukrainy. W każdym razie rozmieszczenie ukraińskich batalionów na swym suwerennym terytorium jest własną sprawą tego suwerennego państwa i suwerennego prawa tego państwa”, powiedziała rzecznik MSZ Mariana Betsa w TV Channel 112 na Ukrainie. ” …”Oczywistym jest że niepokoimy się o prowokacje, które zdarzają się obecnie na  Zakarpaciu; Ich częstotliwość rośnie niemal każdego tygodnia, co nigdy nie miało miejsca prawie od 26 lat, więc, jest oczywistym, a dzieje się tak wyłącznie ze względów bezpieczeństwa i dla zapobiegania jakimkolwiek prowokacjom.,   takie wypowiedzi strony węgierskiej niewątpliwie działają na korzyść  Rosji”– powiedziała.

Jak informowała wcześniej agencja informacyjna UNIAN, minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Peter Szijjarto wyraził zaniepokojenie faktem, że Ukraina planuje przesunąć batalion składający się z około od ośmiuset do tysiąca żołnierzy ze wschodu do Berehove (Beregszász), które leży w pobliżu trzech  państw członkowskich NATO i terenów, na których zamieszkuje największa grupa etnicznych Węgrów. Dodał, że jeszcze bardziej niepokojąca jest przyczyna podana przez ukraińskie Ministerstwo Obrony, zgodnie z którym działania te są konieczne ze względu na zagrożenie  integralności terytorialnej Ukrainy. “Oznacza to, że Kijów postrzega węgierską społeczność narodową jako czynnik zagrożenia, co jest skandaliczne i Węgry odrzucają to z całą stanowczością” – powiedział.

Jedna myśl na temat “Ukraina rozmieszcza swoje jednostki na Zakarpaciu – Węgrzy odpowiedzieli

  • 15 kwietnia 2018 o 21:42
    Permalink

    Zakarpacie to jest odwieczna ziemia węgierska i basta. Musi powrócić do Węgier i czym prędzej tym lepiej. Może kiedyś, oby jak najprędzej, Polska powstanie na nogi i pomoże Węgrom odzyskać ich rodowe zakarpackie włości. To jest stanowisko patriotyczne polskie! Jak chleba potrzebujemy wspólnej granicy z Węgrami. Na marginesie, to Ukraina okupuje dużo ziem nie tylko należących do Węgier, ale i dużo ziem polskich, białoruskich i rumuńskich. A śmieszne państewko SSBanderstan i tak się rozleci. Połowa Ukraińców robi w Polsce na czarno, to już prawie dziesięć milionów chłopa, a nie jak powiadają kłamliwie merdia półtora miliona. Miliony po cichu robią w Niemczech i innych krajach unii. A na Ukrainie coraz większa i większa nędza, bo jak ma być, skoro w kodzie cywilizacji turańskiej normą jest powszechne przyzwolenie ukraińskiej ludności na kradzież, brak poszanowania życia niewinnego i brak poszanowania wolności. Nędza brud smród i ubóstwo. Jak niesie wieść gminna, Donbasie pseudo wojna polegająca na tym, że wyłapują młodych chłopaków po badaniach przedpoborowych i “nadających się” pozbawiają organów zamawianych i nabywanych przez bogatych staruszków. Że to niby organy “powypadkowe” w wypadkach “wojennych”. Akurat! Ale czego talmudyczno turański bandyta nie zrobi dla ładnej kasy? A na czele władzy stoją tak jak zresztą w Polsce, talmudyści.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.