Kondukt żałobny po Katastrofie Smoleńskiej rozciąga się na Europę

Nie dalej jak wczoraj obchodziliśmy kolejną miesięcznicę Katastrofy Smoleńskiej. Jak każdego 10 dnia miesiąca znów zapłonęły licznie świece, ponownie złożono wiązanki kwiatów i wieńce pod krzyżem upamiętniającym to tragiczne wydarzenie i jeszcze w wielu innych miejscach tak znamiennych dla pamięci o tym wydarzeniu. Pamiętam ten wielki smutek i żal towarzyszący Polakom tuż po tragicznej katastrofie, doskonale pamiętamy utarczki z krzyżem który pretendował do krzyża Chrystusowego, a jego moc miała być równie znamienna. Pamiętamy marsze, liczne hołdy, tysiące mszy i nominacje prezydenckiej pary wpisujące ją w drzewo genealogiczne królów polskich. Przez sześć lat  Polacy znosili te żenujące spektakle sztucznie podtrzymywanego kultu. Co  niektórzy obserwując patriarchat kościelny  snują tezę, że w dziesiątą rocznicę Katastrofy Smoleńskiej przybędzie nam jeszcze jeden święty niewykluczone, że będzie to para. Obserwowałam wczoraj recenzję z tych wydarzeń i po raz pierwszy nie czułam obojętności lecz pogardę. Pogardę dla władzy, dla kultu jednostki uprawianej za pieniądze podatników, pogardę dla tych którzy nie czując nic poza obojętnością, biorą udział w tym wyreżyserowanym widowisku kierowani perspektywą  szybko rozwijającej się kariery.  Całość tych działań marketingowych można porównać do nowej potrawy podawanej nam codziennie jako danie główne. Początkowo jesteśmy zachwyceni – bo nowy smak, oryginalny, nietuzinkowy przy tym  wzbogacony o wszystkie możliwe witaminy i suplementy, z czasem zaczynamy się przyzwyczajać a nasz zachwyt jest odwrotnie proporcjonalny do upływającego czasu. W następnym etapie  z trudem ją tolerujemy lecz rozumiemy, że nasza akceptacja ma sens dla dobra wyższego. Na koniec mamy odruch wymiotny już na sam jej widok i żadne racjonalne argumenty do nas nie trafiają. W sprawie Katastrofy Smoleńskiej uważam, że większość Polaków doszła do tego stanu kryzysowego.

Uroczystości które w tym roku przybrały znacznie większy rozmiar niż w roku minionym od dawna nie mają już charakteru żałobnego, bo chociaż żal  smutek i pustka  po śmierci najbliższych pozostaje z nami do końca naszych dni to jednak z czasem te uczucia bledną dając upust codzienności. Jak długo żyjemy, życie wygrywa ze śmiercią dlatego te sztucznie wywoływane zawody są nie tyle niezrozumiałe, co przybrały formę komediodramatu.

Ta wawelska szopka , to jeszcze jeden dowód na to ,że wszystko w naszym kraju ma na celu utrwalenie mitu największego i najbardziej zasłużonego dla współczesnej historii Polski Polaka, jakim był Śp. Lech Kaczyński. To jest sprawa nadrzędna, priorytet.  Nie ważne są sprawy Polski i jej obywateli , łamanie konstytucji, prawa i praworządności, ograniczanie swobód obywatelskich, ważne jest  budowanie legendy.  Jarosław Kaczyński ze śmierci swojego brata zrobił ceremonię. Rocznice, miesięcznice, mało tego, rocznice pogrzebu, tablice z napisem ” poległ”, pomniki. Wawel okazał się nie wystarczający, to jeszcze Krakowskie Przedmieście. Każdy kolejny miesiąc i kolejne święto narodowe to przesłanki do wspominania i upamiętniania.  To przybrało charakter paranoi . Obchody miesięcznicowe katastrofy, obchody coroczne katastrofy, obchody pogrzebu po katastrofie. Gdyby tak każdy obywatel czcił i obchodził śmierć swoich bliskich, to zamiast pracować  prawie 100 % społeczeństwa spędzałaby czas na cmentarzach modląc się i kajając. Pytam z czyich pieniędzy, jeśli nie z naszych podatków  odbywają się te parady . Kto finansuje przeloty J. Kaczyńskiego i Marty Kaczyńskiej  do Krakowa?

Mówię stanowcze nieeeeee przeciwko takim  wydatkom z budżetu państwa.
Polacy finansują  wizyty na cmentarzach z własnych pieniędzy i za własne pieniądze kupują kwiaty na groby  bliskich im zmarłych .Czerwiec i lipiec upłynie nam na miesięcznicach ale w sierpniu nie braknie okazji na opchnięcie w dzienniku wieczornym niekończących się debat na temat 4.10 . Przypominam, że już 01 sierpnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego, 15 sierpnia mamy wielkie święto kościelne Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny, 31 sierpnia to Dzień Solidarności i Wolności . Czeka nas sporo wydarzeń typu celebracja celebracji nie sposób tutaj nie uwzględnić rocznicy obchodów obrońców krzyża tak ważnego dla zachowania wiary Polaków.

5 myśli na temat “Kondukt żałobny po Katastrofie Smoleńskiej rozciąga się na Europę

 • 16 czerwca 2016 o 17:02
  Permalink

  uwielbiam zalewajkę … moge jeść ją co dziennie….
  szanowna Pani różnica między samolotem który rozbił sie w kabatach i tym samolotem z prezydentem to taka że tam leciał prezydent RP a nie zwykli ludzie .

  katastrofa w smoleńsku jest bardzo podobna do katastrofy w Giblartarze … też ginęli prezydenci i nikt nie jest odpowiedzialny .

  wg Pani najgorszym prezydentem był L kaczyński .. wg mnie no cóż postawił bym go na równi z innymi bo niczym się nie wsławili …ani jeden noo oprócz Komora który miał olbrzymią panią prezydentową i brakiem kultury np podczas spotkania z Helgą ( merkel) czy w parlamencie Japoniii …
  oprócz ludzi zamięszanych w okradanie Polski poginęli również spadkobiercy ludzi którzy zostali zabici w katyniu .

  jezeli Ma Pani dowody że kwiaty zostały kupione z pieniędzy państwowych prosze zgłosić to do CBA .

  szanowna Pani o jakim pani rozdawnictwie mówi? przez ostatnich 27 lat to było łupienie Polski i grabiez ….

  co do dzielenia ludzi … tak, dziele ludzi wiem że chłop zazwyczaj nie ma honoru i nie ma pojęcia co to jest umowa , każdy z tych ćwoków wie tylko jak oszwabić swojego . A więc tak dzielę , w Warszawie dziele ludzi na Warszawę i na słoiki …. ale mam do tego powody. ale nigdy nie pozwolę sobie na obrażanie ludzi ze względu na ich wiarę katolicką .

  dla Pani jest to dziwne że ludzie modlą się na ulicach , dla mnie dziwne jest to że banda pendałów eksponuje swoje preferencje seksualne na ulicach. tym sie różnimy, że mamy różne pojęcia normalności . dla mnie jedni sa normalni nawet w comiesięcznej mini pielgrzymce a tych drugich trzeba zacząć leczyć … gucio mnie obchodzi co robia w swoich łużkach ale tez niech trzymaja te info o alkowie do swojej wiedzy. jak rozumiem Pani jest z nimi blisko .

  Odpowiedz
  • 16 czerwca 2016 o 21:54
   Permalink

   Zaczyna pan pisać bzdury, a na dodatek nie czyta pan dość uważnie .Nie napisałam, że L.Kaczyński był najgorszym, tylko jednym z gorszych. Najgorszym wg. mnie był L. Wałęsa – bo prosty chłop i pozwolił sobą manipulować – ale to odrębny temat. Jeśli porównuje pan katastrofę smoleńską do tej w Gibraltarze to jakoś nie słyszałam w związku z tym wydarzeniem o takim cyrku, jak u nas. Różnica pomiędzy nami polega na tym, że ja szanuję ludzi za to jacy są, a nie kim są,…. Przyznaję w ogóle nie mam szacunku do tytułów. Mój sąsiad który dobrze kładzie glazurę więcej dla mnie znaczy niż prezydent Polski który nie zrobił dla mnie i dla narodu polskiego kompletnie nic. Pan widzę uwielbia tytuły i składanie hołdów, więc niech je pan sobie składa, ale jak już wspomniałam w milczeniu i bez medialnej oprawy. Co do olbrzymiej prezydentowej rozumiem, że ma pan ponad 180cm, wzrostu, kaloryfer na brzuchu i w ogóle jest pan obiektem westchnień. Ta nienaganna prezencja daje panu prawo krytykować tych których los nie obdarzył równie hojnie. Co do śmierci ludzi przypadkowych. Bardzo współczuje rodzinom wszystkim którzy tracą swoich bliskich w jakiejkolwiek katastrofie ale nie posiadam ani nie słyszałam żeby ktoś w świecie posiadał moce Chrystusowe aby przywrócić ich do życia, więc wróćmy do spraw doczesnych. O jakich dowodach pan pisze,…. Każdego dnia prasa dostarcza nam dowodów na bezzasadne wydatkowanie publicznych pieniędzy w milionowych kwotach i co spadł komuś włos z głowy. Nie tylko nie spadał, ale Polacy tacy jak pan dają pełne przyzwolenie na takie działania, bo przecież to rząd – wybrańcy narodu. Jeśli lubi pan zalewajkę, to proszę jeszcze próbować innych smaków , bo już wkrótce jedynie zalewajka panu zostanie. To co pan nazywa łupieniem i grabieżą ja nazywam rozdawnictwem pomiędzy swoich – wychodzi na jedno. Dziwne:(( łupienie się panu nie podoba, a jak nazwać to o czym piszemy – gdzieś się pan pogubił. Nie wiem z jakimi chłopami miał pan w życiu do czynienia. Chłopi których ja znam, mają więcej honoru niż jeden pożal się Boże polityk. Ludzie nie dzielą się na inteligentnych ministrów i zacofanych majstrów. Można być wykształconym chamem zarozumiałym i niedostępnym lub skromnym, prostym człowiekiem z otwartym sercem i rozumem. O jakim obrażaniu katolików pan pisze, nie obchodzi mnie kto i do kogo się modli, pół Polski niech się modli do świętego Lecha jeśli chce, ale niech robi to w miejscach do tego przeznaczonych i niech nie robi z tego parady. Pierwsze przykazanie: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną” ….
   Z Nowego Testamentu bierzemy pod uwagę przede wszystkim teksty św. Mateusza. W rozdziale 11: „Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem” (w. 29). Ta wypowiedź Jezusa, który ukazuje cichość jako swoją szczególną cechę, dała początek bardzo popularnemu w pobożności chrześcijańskiej wezwaniu: „Jezu cichy i pokornego serca, uczyń serca nasze według serca Twego”. Coś krucho u pana z tą wiarą, której tak bardzo stara się pan bronić myląc Boga z człowiekiem. Poruszając temat gejów i lesbijek nie rozumiem odniesienia do mojego tekstu, nie poruszałam tematu osób homoseksualnych. Jeśli ma pan z tym problem, niech pan napisze swój własny artykuł na ten temat, chętnie przeczytam. Ma pan jakiś problem natury psychicznej, wszystko wskazuje na to, że jest to problem z kobietą – tylko co to ma wspólnego ze mną, jeśli nie lubi pan kobiet z jakiegoś powodu to ja panu nie pomogę. Na koniec odniosę się jeszcze do zapisu pierwszego komentarza cytuję: “Polacy to wspaniały naród ale ludzie kurwy … mam wrażenie że dzięki takim ludziom jak pani to powiedzenie ma zastosowanie ” .
   Jeśli tacy ludzie jak ja, broniący słusznych wartości, przeciwstawiający się obłudzie, chciwości przesadnym i bezzasadnym wydatkom z budżetu Państwa, sprzedaży ziemi polskiej i wyprzedaży majątku polskiego to kurwy . To powiem to z całą odpowiedzialnością, że stanąć w ich szeregu to dla mnie wielka nobilitacja i wyróżnienie.

   Odpowiedz
 • 16 czerwca 2016 o 11:02
  Permalink

  Szanowna Pani ,

  następny tekst w którym chce pani udowodnić że pani pkt widzenia dotyczy całego narodu. informuje Panią że na miesięcznicę chodza ludzie a nie bydło , i to w dodatku duża grupa .
  Cheć ośmieszania tych ludzi przez panią wydaje się że jest nie na miejscu . Rozumiem że może sie to niepodobać , mi równiez aststa WP się nie podoba ale uważam że mają do tego prawo . Dlaczego w tak jawny sposób nie skrytykuje pani Parydy pedałów ? czyżby dla pani to było środowisko bliskie sercu ?
  cytat z pani tekstu
  “Rocznice, miesięcznice, mało tego, rocznice pogrzebu, tablice z napisem ” poległ”, pomniki. Wawel okazał się nie wystarczający, to jeszcze Krakowskie Przedmieście. Każdy kolejny miesiąc i kolejne święto narodowe to przesłanki do wspominania i upamiętniania. To przybrało charakter paranoi .”

  zwracam Pani uwagę że tak kochany Marszałek Piłsudski jest wszedzie … na każdym zadupiu na wawelu i na krakowskim w wawie … a czym się wsławił ?
  – tym że zrobił przewrót majowy i doprowadził do zabicia ponad 300 polskich żołnierzy
  – zdobywając belweder uwięził generałow którzy służyli rządowi RP i 2 z nich zabito
  – ale wczesniej BITWA WARSZAWSKA na która go przywieziono bo sam marszałek przyjechać nie chciał a wcześniej został na terenie lubelskim komisarzem terenu
  – dzięki niemu Wojsko Polskie było formacją przestarzałą
  NAJWAŻNIEJSZE dzięki niemu powstał I obóz porównywalny z koncentracyjnymi w BEREZIE , pierwszymi klientami tego “kurortu” byli ND-ecy , i wrogowie samego Piłsudskiego nie pominięto również pisarzy i poetów

  -ulubionym powiedzeniem Piłsudskiego było : Polacy to wspaniały naród ale ludzie kurwy … mam wrażenie że dzięki takim ludziom jak pani to powiedzenie ma zastosowanie

  Jak Pani widzi wystarczy zainteresowac się kto lezy na Wawelu ( oprócz starych władców ) i wcale lech Kaczyński nie ma lepszego towarzystwa od siebie.

  Odpowiedz
  • 16 czerwca 2016 o 13:58
   Permalink

   Znam dobrze historię Piłsudskiego i wiem jak haniebnych czynów się dopuścił, to nie ja postawiłam mu pomniki i nie ja składam kwiaty pod tymi pomnikami. Jedno trzeba obiektywnie stwierdzić, że Polacy widzieli w nim bohatera nie za jego złe uczynki ale za te dobre. Kmicic też ucinał głowy, a potem wszytko mu wybaczono. W historii nie wszytko jest białe albo czarne. Co do L. Kaczyńskiego proszę mnie oświecić czym tak niezwykłym się wsławił, bo pamiętam go jako jednego z gorszych prezydentów Rzeczypospolitej. Jeśli celebrujemy wszystkie katastrofy to dlaczego nie postawimy przynajmniej jednego pomnika ofiarom katastrofy w Mirosławcu, dlaczego nie wspominamy i celebrujemy śmierci osób które zginęły w katastrofie samolotowej w Warszawie, gdzie zginęła Anna Jantar.Rozbił się 500 m od pasa, nieopodal lotniska Okęcie w Warszawie 14marca 1980r. Na pokładzie samolotu Ił-62 „Mikołaj Kopernik” znajdowało się 77 pasażerów i 10-osobowa załoga. Można się modlić i nie nagłaśniać. Nie chwalę się wszystkim, że chodzę do kościoła i nie oczekuję, że będą mnie za to podziwiać. Jeśli szukamy bohaterów, to dla każdego z nas bohaterami są nasi zmarli dziadkowie i rodzice którzy w tej polskiej trudnej rzeczywistości potrafili funkcjonować i wychować dzieci. Dlaczego zatem raz w roku państwo nie funduje nam kwiatów na groby naszych zmarłych dziadków, ojców, matek którzy odbudowali ten kraj z ruin powojennych. Dlaczego z budżetu państwa nie postawi się pomników ludziom którzy nie tylko nie doświadczyli 1%luksusów w jakich żył L. Kaczyński ale borykając się z ogromnymi problemami: brakiem pieniędzy, brakiem swobody obywatelskiej, ciągłym strachem o jutro potrafili walczyć o idee i dążyć do realizacji swoim marzeń. W końcu dlaczego każdy kto ginie w katastrofie jakiejkolwiek, a doświadczamy ich dość często nie otrzymuje takich świadczeń jakie otrzymały rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej do trzeciego pokolenia wstecz. Jeśli popiera pan dzielenie ludzi na panów i chamów to jest pan wart funta kłaków i ma pan swój ogromny udział w tym rozdawnictwie, które ma miejsce od kilkunastu lat i w upadku do jakiego prowadzi prowadzona polityka. Niby taki mądry a pycha przesłania rozsadek. Trochę pokory mój panie i radzę zejść na ziemię do zwykłych ludzi, którym niedostatek odbiera chęć życia. Chce się pan modlić i stawiać pomniki – nie mam nic przeciwko ale za swoje pieniądze nie na koszt społeczeństwa i nie przed kamerami na pokaz. Jedyne co mogę powiedzieć o tych którzy zginęli to fakt, że większość z nich miała swój ogromny udział w bilionowym zadłużeniu kraju. Niech się pan cieszy jak za kilka lat starczy panu na zalewajkę.

   Odpowiedz
  • 17 czerwca 2016 o 00:35
   Permalink

   Panie …. Kolo-wywrotek – żyłka chyba Ci wpadła w zwoje mózgowe. Myślisz ze jak dużo napiszesz to więcej wiedzy będziesz miał?
   Weszłam po raz pierwszy i przeczytałam komentarz, niby wszystko w porządku przeczytałam tekst jeszcze raz – to nie tekst jest błędny, tylko wywrotkowi się żyłka zakręciła w hipokampie – szuka zaistnienia. Autorko, przeczytałem twój tekst i masz rację – nie odpowiadaj na te żenujące zaczepki bo widać gość jest sponsorowany przez PiSuar.
   Admin weź się w końcu do roboty!!!!
   bo przez twoje lenistwo doprowadzisz dobrą stronę do poziomu rynsztoku.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.