Dziecko to biznes dla rodzin patologicznych

Dopiero od kilku dni można składać wnioski w ramach programu 500+ ,a już pojawiają się pierwsze sygnały o rodzicach, którzy z chwilą przegłosowania ustawy przypominają sobie, że mają dzieci i , że te dzieci to oni naprawdę kochają, jakoś wcześniej o tym nie pamiętali.  Ustawa ma pomóc rodzinom i przede wszystkim ma ułatwić życie dzieciom, jak się okazuje nie wszystkim. To już nie tylko sygnały lecz masowe domaganie się tych rodziców, którzy przez lata nie interesowali się swoim dzieckiem. Mamy w Polsce przepis, że jeśli rodzina nie jest pozbawiona praw rodzicielskich (co nie jest takie proste) bądź ma jedynie ograniczone prawa – tak jest w przypadku osób pozostających bez pracy, rodzin alkoholików lub generalnie degeneratów dziecko zawsze można odzyskać, bo dla dziecka nie ma większego dobra jak ojciec i matka. Piszę o skrajnych przypadkach, bo tych jest najwięcej, oczywiście są jeszcze rodziny, które były zmuszone oddać swoje dzieci do placówki opiekuńczej ze względu na bardzo trudną sytuację  ekonomiczną ale to są nieliczne przypadki i tych usprawiedliwiam. Okazuje się, że dzisiaj te rodziny mogą w prosty sposób odzyskać swoje dzieci, dzieci które często bardzo słabo znają swoich rodziców albo wręcz przeżywają traumę na samą myśl o powrocie do swojego tatusia i mamusi, bo kojarzą im się jedynie z cierpieniem. Ci troskliwi rodzice potrafią się powstrzymać od alkoholu na stosownie długi okres ( chociaż przychodzi to  z wielkim trudem), tak pragną udowodnić, że się w roli rodzica odnajdują znakomicie i zasługują na kolejną szansę. W tej sytuacji nie ma możliwości i aktów prawnych które zabraniałyby rodzicom odzyskanie swoich dzieci. Tylko co dalej? Jaki będzie los dziecka i co go czeka? Obawiam się, że dla wielu dzieci będzie to przeżycie z którego nigdy już się nie otrząsną. Wprowadzenie się do rodziny o której widziało się jedynie że jest , może być dramatyczne w skutkach i odcisnąć piętno na całe życie takiego dziecka. Rodzice już sobie przekalkulowali co ważne i co ważniejsze. Często taka właśnie patologia nie kończy na dwojgu czy też trojgu dzieciach, bywa, że jest ich kilkoro, a to już całkiem niezła pensja. Łatwo się domyśleć jak skończy dziecko, które ponownie trafi w ramiona „kochanych” rodziców. Dzisiaj na nowo odżył temat życia poczętego, a tutaj dla kontrastu mamy żywego człowieka o którego los nikt nie zawalczy. Jak długo będą pieniądze tak długo dziecko być może nawet będzie miało co jeść i nawet od czasu do czasu nowe buty na zimę. Tyle lub aż tyle, bo przecież o rozwoju takiego dziecka nikt nie wspomni.  Co będzie jak pieniędzy zabraknie? A zabraknie. Kto będzie kontrolował te rodziny, kto wstawi się za tymi dziećmi?

Od strony ekonomicznej można przeliczyć, że będzie to dla państwa zdecydowanie korzystniejsze, opieka całodobowa jednego wychowanka w domu dziecka to koszt 3200-3500.

W rodzinnych domach dziecka ten koszt jest niemal o połowę niższy – teraz wzrośnie ze względu na dodatek. I tutaj również zauważa się nagły wzrost zainteresowania. Raptem okazało się, że setki ludzi kocha dzieci i kocha je tak mocno, że wprost nie potrafi bez ich obecności w domu funkcjonować. Jakie kryteria oceny przyjmą wszelkie powołane do tego instytucje, czy będą w stanie właściwie zweryfikować zainteresowane rodziny ? Wszystko zależy od skali zainteresowania , ta według moich obserwacji i wiedzy nagle wzrasta.

Obawiam się, że jeżeli takie dziecko trafi do rodziny przypadkowej dla której jedyną i największą motywacją były  pieniądze, to dziecko to, może być narażone na prostytucję, gwałty i okaleczenia wewnątrz tych rodzin. Nie wykluczam przypadków śmiertelnych. Dziecko nie ucieknie, nigdzie się nie poskarży , bo zastraszone będzie się bało czekającego go cierpienia fizycznego. Nawet jeśli zgłosi się do psychologa szkolnego czy wychowawcy klasy, to  policja wzywa opiekuna prawnego i pyta się czy to prawda. Trzeba mieć wyjątkowo silną osobowość, żeby poradzić sobie z takim problemem, a takie dziecko poczuje się zwyczajnie osaczone. Jeśli będzie miało szczęście trafić na właściwych ludzi to będzie uratowane, jeśli nie, to wielce prawdopodobne, że narastająca w nim nienawiść do świata ludzi dorosłych w perspektywie uderzy bydź może w wielu niewinnych niczemu ludzi.

 

Panie w urzędach i MOPS-ach, szczęśliwe, że pozbyły sie problemu, zamiast kontrolować bez zapowiedzi i konsekwentnie wymuszać stosowne zachowania stosując odpowiedni aparat prawny, będą kontrolować ale z zapowiedzią w dogodnym dla siebie czasie. Taki opiekun będzie miał wystarczająco dużo czasu aby przygotować się do ewentualnej kontroli, i tym samym zastraszyć w odpowiednim momencie swoje dziecko.Takie patologie już występują zarówno w rodzinach normalnych,

przykład:http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/prokuratura-oskarza-o-znecanie-sie-nad-rodzina-ojciec-bil-i-gwalcil,547880.html    jak i w rodzinach zastępczych (województwo pomorskie).

Nikt nie jest zainteresowany tym, aby ten proceder zatrzymać. Za mało w nas empatii, a za dużo buty. Urzędnicy są zazwyczaj zbyt mocno wpatrzeni w siebie i swój interes bądź ewentualne wskaźniki (im lepsze tym wyższa premia, może awans). I znów czyjaś niekompetencja zniszczy niejedno ludzkie  życie i może zaważyć na los wielu ludzi w dalszej perspektywie.

 

 

 

15 myśli na temat “Dziecko to biznes dla rodzin patologicznych

 • 1 czerwca 2016 o 18:11
  Permalink

  Szanowni Państwo, (lech, mopsinna, mikowrotek) przyglądam się tej bezowocnej dyskusji i odnoszę wrażenie, że nie dojdzie tu do żadnego kompromisu, ani znalezienia optymalnego rozwiązania. Proponowałbym przeczytać motto Bastion Dialogu i się stosować do niego. A to co zauważyłem w żaden sposób dialogiem nie jest.
  Co więcej publiczne ubliżanie i wyzywanie na stronie internetowej może być podciągnięte pod art. 212 i 216 kodeksu karnego oraz ścigane z powództwa prywatnego. W przypadku kontynuacji tej bezowocnej dywagacji ono będzie mieć zastosowanie. Ostatni wpis “mikowrotek” ma cechy naruszające godność innego człowieka i z tych względów zostaje usunięty.
  Ewentualne uwagi proszę zgłosić do administratora i na adres e-mail: zarzad@bastiondialogu.pl Przedmiotowa sprawa zostanie rozpatrzona wciągu 30 dni od zgłoszenia sprawy.

  Odpowiedz
 • 29 maja 2016 o 16:04
  Permalink

  Szanowna Pani,

  Pani artykuł jest stekiem bzdur i przypuszczeń które nic nie mają wspólnego z rzeczywistością.
  przykłady :
  1. domy dziecka i piecza zastępcza .dzieci tam trafiają z paru powodów , oczywiście również po odebraniu praw rodzicielskich ( ale to nie trzeba być rodzina patologiczną , wystarczy być biedna czy za grubą tak pokazuje historia z ostatnich 3 lat ) 70 % odebranych dzieci w ostatnich 2 latach były odebrane głównie z przyczyn ekonomicznych a nie jak pani chce udowodnić w związku z patalogią.

  2 rodzinne domy dziecka sa pod stałą kontrolą odpowiednich organizacji .
  3. Rodziny organizujące piecze zastępcza sa szkolone i eliminowane sa osoby przypadkowe ( jak to pani napisała ) takie osoby przechodza szkolenia , testy , nadzór służb itd

  zapraszam aby pani zapoznała się z tematyka o której pani pisze dogłębnie , a nie pisała bzdury i to co Pani się wydaje

  i co do domów dziecka zwracam uwage że również była i jest stosowana praktyka że do domów dziecka jest oddane dziecko do którego przychodzą co dziennie jego rodzice a decyzja o oddaniu do domu dziecka była związana z brakiem pieniędzy na utrzymanie małego dziecka . ( patrz domy małego dziecka) .
  W związku z tym prosze aby pani pisał a do rzeczy a nie co slina na język przyniesie

  Odpowiedz
  • 30 maja 2016 o 09:45
   Permalink

   Przeczytała Pani artykuł bez zrozumienia, zachęcam do ponownego zapoznania się z jego treścią, mowa o rodzicach biologicznych, którzy usilnie chcą odzyskać swoje utracone dzieci ( nie bez powodu utracone). Co do rodzin zastępczych napisałam, że wzrosło zainteresowanie co jest naturalną koleją wynikającą z dodatkowych profitów tylko tyle, albo aż tyle. Ten artykuł nie krytykuje domów dziecka, ani innych tego typu instytucji lecz jedynie zwraca uwagę na pewne symptomy patologiczne, nieścisłości prawne i machiny biurokratyczne nie zawsze dobrze działające.

   Odpowiedz
   • 31 maja 2016 o 12:05
    Permalink

    Sejm uchwalił ustawę zakazującą odbierania dzieci z powodu biedy …

    http://www.pap.pl/aktualnosci/news,467918,sejm-uchwalil-ustawe-zakazujaca-odbierania-dzieci-z-powodu-biedy-rodzicow.html

    prosze zapoznać się z tym tematem … może Pani zrozumie

    http://www.pomorska.pl/publicystyka/art/6462592,co-5-dziecko-jest-odbierane-z-powodu-biedy-w-rodzinie-takie-sa-oficjalne-dane-rzadowe,id,t.html

    następny link aby pani zrozumiała o czym Pani pisze, jeszcze niech pani zapozna się z tematyka jak odbierano dzieci rodzicom którzy byli za grubi , lub jak odbierano dzieci rodzicom bo dzieci były za grube ,
    jak powiedziałam zamiast pisać głupoty niech pani zapozna się z tematem .
    rodzice kochaja dzieci bez względu na to czy sa grubi czy biedni i odbieranie im jakiego kolwiek prawa do tego jest głupotą którą Pani popełnia.

    “Obawiam się, że jeżeli takie dziecko trafi do rodziny przypadkowej dla której jedyną i największą motywacją były pieniądze, to dziecko to, może być narażone na prostytucję, gwałty i okaleczenia wewnątrz tych rodzin. Nie wykluczam przypadków śmiertelnych.” nie znapani ustawy o pieczy zastępczej . jeżeli wychodzimy z podejścia że każdy chce zrobić komuś krzywde to zakazać trzeba jazdy samochodem bo sa idioci którzy jeżdżą po pijaku

    “To już nie tylko sygnały lecz masowe domaganie się tych rodziców, którzy przez lata nie interesowali się swoim dzieckiem. Mamy w Polsce przepis, że jeśli rodzina nie jest pozbawiona praw rodzicielskich (co nie jest takie proste) bądź ma jedynie ograniczone prawa – tak jest w przypadku osób pozostających bez pracy, rodzin alkoholików lub generalnie degeneratów dziecko zawsze można odzyskać, bo dla dziecka nie ma większego dobra jak ojciec i matka.”

    znowu braki w wiadomościach i wiedzy .. .pozbawienie praw rodzicielskich jest bardzo proste … ale musza być do tego przesłanki prawne

    Odpowiedz
    • 31 maja 2016 o 18:38
     Permalink

     Bardzo dobrze, że Sejm uchwalił taką ustawę, byłoby jeszcze lepiej żeby zapewniono tym rodzinom pracę. Znam przypadki odbierania dzieci często z zupełnie prozaicznych i nielogicznych powodów lecz nie o tym jest ten artykuł. Poruszałam temat odbierania dzieci tym, którzy nie są godni tego aby je posiadać alkoholikom, psychopatom, nieudacznikom życiowym, więc proszę mi nie podawać skrajnych przykładów odebrania dzieci normalnym polskim rodzinom które z różnych powodów popadły w problemy głównie finansowe – to zupełnie inna tematyka. To rodzice alkoholików domagają się swoich dzieci,….I o tym mowa. Co do rodzin zastępczych, prasa niemal każdego dnia podaje przykłady dzieci maltretowanych i ogólnie zaniedbanych i odrzuconych , więc chyba z tym badaniem i testowaniem nie jest tak jak być powinno. Wzrost zainteresowania dziećmi sam w sobie nie jest niczym złym wręcz chwalebnym ale pobudki jakie do tego prowadzą mogą stawiać te dzieci na pozycji pionków w szachownicy i to niebezpieczeństwo istnieje. Co do odebrania praw, właśnie te przesłanki prawne są dowolnie interpretowane jak wszystko w naszym prawie, znam mnóstwo przykładów z własnej gminy , gdzie rodzice już dawno powinni mieć odebrane prawa rodzicielskie a mimo to przedstawiają w sądach różne zaświadczenia odbierając dzieciom szansę ne normalność i lepsze życie. W tych rodzinach nie czeka ich nic dobrego. Mam wrażenie, że pisze Pani przez pryzmat własnych doświadczeń i te doświadczenia nie pozwalają na obiektywną ocenę. Nie mniej miło mi, że ktoś się tym artykułem zainteresował.

     Odpowiedz
    • 1 czerwca 2016 o 02:47
     Permalink

     Lechu czytałeś tekst? bo tekst jest o czymś innym a twoje uwagi o jeszcze innym. Uzewnętrzniasz się – żeby chociaż na temat.
     Piszesz “70 % odebranych dzieci w ostatnich 2 latach były odebrane głównie z przyczyn ekonomicznych a nie jak pani chce udowodnić w związku z patalogią” – jakoś nie widziałam takich badań – proszę chociaż o link skąd taki wynik wziąłeś? Z tego co widziałam, na jednej ze stron było mówione o 15-17% (chociaż to i tak dużo) ale 70%? KŁAMSTWO !!!!!
     Nawet jeżeli opierać się na twoim tekście (2-gi link) jest napisane, co piąte dziecko jest odbierane z biedy – to wcale nie oznacza 50%. Matematyka człowieku się kłania.

     Piszesz o “odbierano dzieci rodzicom którzy byli za grubi , lub jak odbierano dzieci rodzicom bo dzieci były za grube ” To jeżeli dziecko jest za grube – to kogo jest wina społeczeństwa czy głupich rodziców, bo karmią swoje dzieci bez opamiętania? – to jest choroba psychiczna – a chorzy psychicznie dopóki się nie wyleczą, nie powinni opiekować się dziećmi.
     Ta matka która była za gruba i jej dziecko odebrano – W telewizji dziękowała sędzinie że pozwoliła się jej obudzić i ze nie była świadoma krzywdząc swoje dziecko …. no i co – poprawiła się schudła i dostała swoje dziecko z powrotem – czasami tak trzeba. Jeżeli dasz takim 500 zł – to więcej żarcia kupią. Chłopie zachowujesz się jakbyś z tym miał problem i sam szukasz sobie wytłumaczenia.
     Czy ja dobrze zrozumiałam? Ty chcesz człowieku aby rodzicom – alkoholikom dzieci ponownie dawano w wychowanie? Jeżeli tak, to pierwszy powinieneś poddać się badaniom- to jest bełkot naćpanego człowieka. Proponuje iść do ortopedy – bo głowy nie da się już wyleczyć.

     Odpowiedz
     • 1 czerwca 2016 o 10:06
      Permalink

      mopsin Twoja odpowiedż to pokaz właśnie naćpanego człowieka ale chyba powinienem inaczej określić bo do ludzi daleko ,

      co oznacza za gruby?- jest to całkowicie subiektywne określenie .

      Piszesz o „odbierano dzieci rodzicom którzy byli za grubi , lub jak odbierano dzieci rodzicom bo dzieci były za grube ” To jeżeli dziecko jest za grube – to kogo jest wina społeczeństwa czy głupich rodziców, bo karmią swoje dzieci bez opamiętania? – to jest choroba psychiczna – a chorzy psychicznie dopóki się nie wyleczą, nie powinni opiekować się dziećmi – . to napisałaś..
      zgodnie z tym osoby upośledzone umysłowo powinny byc sterylizowane .

      Otyłośc może być efektem stresu, chorób ( patrz Lubaszenko) , depresji i bardzo prozaicznego powodu np aktorstwa.

      jeżeli masz tak wspaniałe nastawienie to prosze napisac czy w afryce np etiopii chodzą dzieci chude czy szczupłe ? jak Pani określi to? czy anorektyczka jest szczupła czy chuda ? bo w jej mniemaniu ona jest zawsze za gruba . anorektyczkom dajmy 500 zeta to na żarcie nie wydadzą będzie lepiej .

      Odpowiedz
     • 1 czerwca 2016 o 10:22
      Permalink

      Czy ja dobrze zrozumiałam? Ty chcesz człowieku aby rodzicom – alkoholikom dzieci ponownie dawano w wychowanie? Jeżeli tak, to pierwszy powinieneś poddać się badaniom- to jest bełkot naćpanego człowieka. Proponuje iść do ortopedy – bo głowy nie da się już wyleczyć.

      alkoholikiem jeżeli ktos w to wpadnie jest się zawsze , tak samo jak narkomanem , można jedynie z tym walczyć i jeżeli alkoholik przez 2 lata nie pije ( dalej jest alkoholikiem ) to rozumiem że nie ma prawa odzyskac dzieci w twoim mnniemaniu … wspaniała logika. właśnie tobie proponuje leczenie nóg bo na głowe za późno.

      Znam więcej alkoholików lepszych rodziców niż tkz . normalnych ludzi którzy zaniedbuja swoje dzieci bo musza wyjechać na super wakcje, aby sąsiedzi widzieli gdzie byli . ale
      Jezeli tak, to zobaczmy w korporacjach i na uczelniach ilu studentów , pracownikóœ pali trwkę – ich trzeba również wysterylizowac i zabrac im dzieci , ( nie mówię juz o twardych narkotykach) . to samo trzeba zrobić z palaczami tytoniu ( bierne palenie dla dzieci jest groźniejsze niż dla samego palacza ) .
      z rodzicami którzy zezwalają na uprawianie przez dzieci sportów ekstremalnych np szybownictwo, jeździectwo , nie mówiąc o sportach walki
      zabierzmy rodzicom dzieci które ucza się w klasach wojskowych bo istnieje zagrożenie że dziecko postrzeli się na strzelnicy.

      jakieś jeszcze wypadki ? może takie że trzeba zabrać dzieci rodzicom którzy nie zapewniają odpowiedniego rozwoju umysłowego swoim pociechom …. a co znaczy odpowiedniego rozwoju ?

      Odpowiedz
    • 1 czerwca 2016 o 12:33
     Permalink

     Mikowrotek lub Lechu – skąd ty przykłady bierzesz?…. w Afryce grubi?…… Sufit Ci upadł na główkę? Równie dobrze mógłbyś dać przykład Eskimosów czy ludzi żyjących na Syberii, a nawet Aborygenów – tam jakoś nie ma ludzi otyłych. Wiesz czemu? bo jest tam walka o przetrwanie. Co się dzieje w tym zakresie w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych? co, brak dostępu do jedzenia? – NIE (żrą jak świnie, byle co, bez opamiętania, i chcą aby otyłość traktować jak chorobę). W stanach Tak otyłość jest chorobą ale tylko nie immunologiczną a tylko i wyłącznie psychiczną. W Polsce otyłość dotyka głównie biedniejszą część społeczeństwa, – dlaczego? bo nie maja pracy, bo są słabi psychicznie, bo nikt im nie chce pomoc, bo nie mają celu, bo nikogo nie chcą słuchać i dają wszystkim rady, a jednocześnie są niesłowni ……… a choroby są ich konsekwencją (cukrzyca, nadciśnienie, zawały …) Jeżeli młode dziecko przebywa w chorej rodzinie – niechybnie stanie się tak jak jego pierwowzór. “z kim przystajesz taki się stajesz” – tak stare, tak potoczne i tak aktualne. Czasami trzeba podejmować trudne decyzje – bo to właśnie świadczy o dojrzałości społeczeństwa. A dawanie wszystkim, wszystkiego co zapragną spowoduje tylko to, że nawet nie docenią tej pomocy.
     Sadze ze masz z tym problem, bo ciągle idziesz w tym samym kierunku szukając sobie wytłumaczenia. Takie samo wytłumaczenie mają homoseksualisci mówiąc że to co robią jest to normalne. Przecież w ten sposób można uznać że zoofilia, pedofilia i szereg innych dewiacji są normalnymi. Twoim sposobem myślenia nawet kanibalizm można byłoby wytłumaczyć.
     Miałeś napisać skąd wziąłeś te 70%? …………….. link

     Odpowiedz
     • 1 czerwca 2016 o 13:43
      Permalink

      Akurat kanibalizm możemy się z tym nie zgadzać ale był i to wcale nie tak dawno .
      Czy nie usprawiedliwisz kanibalizmu w trakcie wielkiego głodu na ukrainie ? czy nie usprawiedliwisz ludzi którzy przezyli Auschwitz i musieli posunąć się do kanibalizmu – mimo tego że tez był karany śmiercią , a może nieusprawiedliwisz sportowców którzy tez posuneli się do kanibalizmu w Andach gdy sie rozbił ich samolot?

      W Wielkiej brytani zoofilia została zakazana około 5 – 7 lat temu a w Polsce w prawie nie ma nic o tym zboczeniu ale to udowadnia że musiało dochodzić do tego i musiało być akceptowane z jakiegoś powodu sa kawały o juhasach i ich owieczkach.

      Homoseksualizm – czy jest to normalne czy nie nie mi to oceniać ….. fakt jest taki że armia niemiecka w której homoseksualizm był karany śmiercią była najberdziej spedalona armią świata . W Rzymie za Nerona i innych cesarzy działali jak chcieli żona = siostra , itd ,Caryca Katarzyna ? a wielożeństwo to juz ok ? przecież nasza kultura tego zabrania … czy to nie jest zboczenie ?? poprostu pieprzysz głupoty …
      wszystkich chcesz mierzyć jedna miarką 

      Jeżeli młode dziecko przebywa w chorej rodzinie – niechybnie stanie się tak jak jego pierwowzór. „z kim przystajesz taki się stajesz” – tak stare, tak potoczne i tak aktualne.

      To po tym tekscie jako pewnie osoba związana z bastion dialogu powinnaś wnieść petycję o odebraniu dzieci inwalidom i osobom upośledzonym . Również takim co wyjechali za granicę aby ich dziecko nie wyjechało za nimi.

      Ale jakoś nie odniosłaś się do palących trawkę …. pewnie sama palisz i w przypływie najarania dajesz takie uwagi

      Czasami trzeba podejmować trudne decyzje – bo to właśnie świadczy o dojrzałości społeczeństwa. A dawanie wszystkim, wszystkiego co zapragną spowoduje tylko to, że nawet nie docenią tej pomocy. ……… albo ja czegoś nie rozumiem albo … gdzie ja napisałem żeby dawać wszystkim wszystko ??? chyba masz problemy ze sobą bo nikt cię nie kochał że takie argumenty walisz .

      napisałem że w domach małego dziecka jest praktyka dla osób biednych że dziecko przebywa w nim ale rodzice cały czas pełnią role wychowawczą …. trudne do zrozumienia bez jointa ??

      J

      Odpowiedz
     • 1 czerwca 2016 o 14:24
      Permalink

      A ten tekst w aspekcie tak powtarzanego anty dawania przez ciebie mnie rozwalił

      W Polsce otyłość dotyka głównie biedniejszą część społeczeństwa, – dlaczego? bo nie maja pracy, bo są słabi psychicznie, bo nikt im nie chce pomoc, bo nie mają celu, bo nikogo nie chcą słuchać i dają wszystkim rady, a jednocześnie są niesłowni ……… a choroby są ich konsekwencją (cukrzyca, nadciśnienie, zawały …)

      noo kurcze … masz problemy ze soba i to duże … z jednej strony mówisz żeby nie dawać ludziom wsparcia , z drugiej że są biedni i choroby są związane z ich bieda ….

      Jeszcze ważna rzecz jeżeli tak Pani nie nawidzi ludzi grubych i nie chce Pani im dawać żadnego wsparcia prosze pojechać na mistrzostwa Europy i powiedzieć to ogólnie naszym olimpijczykom – młociarzom , dyskobolom , kulomiotom ( oni też maja wsparcie finansowe) . prosze pojechać do Sumitów ( mistrzowie świta ) i judoków , ciężarowców z najcięzszych wag, ( pani nawet w jednej 100 im do pięt niedorasta pod katem wytrenowania) naszym strongmanom …. i wielu innym ludziom dla których waga nic nieznaczy a przeszkadza tylko takiemu zeru jak Pani co w zyciu nabawiło się tylko wrzodów żołądka z zazdrości .

      To może wyjaśnie w bardzo prosty sposób Pani pewnie zarabiającej 2000 zł gdzies na zadupiu Polski pracującej na kasie jak niewolnik .
      U Pani za te 2000 zł to pani przeżyje i jeszcze odłoży … do kina pani pewnie niechodzi no bo po co ?,teatr? teraz pani poznała nowe słowo, prosze sprawdzić w słowniku co to jest ale równiez Pani tam nigdy nie była , zajęcia sportowe ?tak … gimnastyka palców na klawiaturze .. oto całe Pani życie.
      JA płace tyle za komorne ….. prosze dodać moje wyjścia z rodziną do kina raz w tygodniu raz w tygodniu z żoną do teatru , wystawy , wernisarze, zajęcia sportowe i artystyczne dla dzieci to koszt około 1000 zł miesięcznie , moje zajęcia sportowe i żony 500 zł. a więc aby zyć normalnie ( wcale nie mówię że moje życie jest normalne bo nie stać mnie na wszystko ) musze zarabiac minimum 8 000 zł każdy kto zarabia poniżejtej kwoty jest nieudacznikiem .

      a według pani nieudacznikom powinno sie odbierac dzieci tzn 80 % społeczeństwa w Polsce .
      zapominamy że część tych nieudaczników wywaliło z Polski i świertnie dają sobie radę w Anglii , Niemczech , norwegii i innych krajach gdzie państwo dba o obywatela

      Odpowiedz
    • 1 czerwca 2016 o 14:19
     Permalink

     Mimowrotek, Lechu – zacznij odpowiadać na pytania …. 70%??????? skąd wziąłeś ten wynik ??? Nie pisz tylko że wszyscy tak mówią lub że wszyscy wiedzą – bo to nie jest prawdą. Proszę o konkrety, a nie jakieś wymyślone fanaberie. A jak jesteś taki mądry to napisz swój tekst (z analizami – tylko naukowymi, a nie z jakichś gazet, które żyją z sensacji), wtedy może nawet przyznam ci rację. Przypominam po raz trzeci pytanie ….. skąd wziąłeś wynik 70%. ….. bo chyba była jakaś podstawa Twojej wypowiedzi ? Jeżeli nie jesteś wstanie na to odpowiedzieć – nie męcz się. Proszę tylko o link

     Odpowiedz
 • 11 kwietnia 2016 o 13:33
  Permalink

  … nie czytałam całosci artykułu, wystarczy mi tytuł, żeby zabrać głos, (jeszcze) bo : “rozstrzygająca pomoc dla usunięcia nędzy […] powinna przyjść od samych ubogich […] Trzeba mądrze wydawać ciężko zapracowane pieniądze. Tymczasem niektórzy ubodzy, zamiast wydać je na bardziej pożywny pokarm, na lepsze odzienie i mieszkanie dla swych rodzin i na staranniejsze wychowanie swoich dzieci, niepotrzebnie trwonią je na alkohol i na tytoń, ze szkodą dla swojego zdrowia […] Ponadto trzeba więcej pracować, a mniej próżnować.” Myśl Bł. ks. Bronisława Markiewicza z tomu: “Jak stać się szczęśliwym na wieki”, Edycja Św. Pawła, 2005

  Odpowiedz
 • 11 kwietnia 2016 o 09:52
  Permalink

  Prawda ! Cyt: przypominają sobie, że mają dzieci i , że te dzieci to oni naprawdę kochają, jakoś wcześniej o tym nie pamiętali”. Tysiące ich. Takich. Może dodatkowe kryteria-ankiety: uzasadnij ? pokaż ? napisz na co przeznaczysz,,,

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.