dr Leszek Sykulski

IlustracjaLeszek Sykulski – nauczyciel akademicki, doktor nauk o polityce, historyk. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Ukończył także kurs oficerów rezerwy w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu (ppor. rez.) i kurs oficerów sztabowych w korpusie osobowym Wojsk Specjalnych (Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu).

Biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym w Częstochowie w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie nauki o polityce, w zakresie: bezpieczeństwo państwa i ekstremizm polityczny.

Pracował jako adiunkt w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wykładał także w Akademii Obrony Narodowej i Akademii Polonijnej w Częstochowie. W 2015 r. prowadził zajęcia jako profesor wizytujący w Uniwersytecie Saint Jerome w Douala (Kamerun).

Pracował jako analityk ds. bezpieczeństwa międzynarodowego w Kancelarii Prezydenta RP w okresie prezydentury Lecha Kaczyńskiego.

Założyciel Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego (w latach 2008-2009 i 2012-2014 – prezes zarządu, od 2014 r. – prezes honorowy; obecnie także rzecznik prasowy), kwartalnika “Przegląd Geopolityczny” (w latach 2009-2016 – red. naczelny) i portalu Geopolityka.net (red. naczelny). Członek redakcji półrocznika “Ante Portas – Studia nad bezpieczeństwem” i kwartalnika “Geopolitika”, wydawanego przez Bułgarskie Towarzystwo Geopolityczne.

Autor i redaktor naukowy jedenastu książek z zakresu geopolityki.

Odznaczony Medalem Pro Patria.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.