Donald Trump nowym wyzwaniem dla Europy?

I stało się! Dzisiaj będziemy mieli okazję obejrzeć inaugurację zaprzysiężenia Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Media wieszczą zbliżający się koniec świata, Ameryka płacze, a Donald triumfuje. Bezpieczeństwa prezydenta będzie chronić 32tys. policjantów, a całość wydatków związanych z inauguracja oblicza się na kilka mln. dolarów – czyli show w iście w amerykańskim stylu. Ten pokaz potęgi USA na tle problemów związanych z imigracją, utrzymaniem wartości dolara, bezrobociem i rosnącą liczbą ludzi biednych i bezdomnych to gra kontrastów z przewagą tych z domieszka złota. Powiedzenie, że świat to teatr, a politycy to najlepsi aktorzy, nabiera barw i pojawia się w nowej odsłonie.   Dzisiaj cały świat będzie miał okazję podziwiać talent prezydenta elekta i ustępującego Baracka Obamy . Czas od wyborów do zaprzysiężenia nie był korzystny dla Ameryki i dla samego  Obamy również, ponieważ podobnie jak naszym polskim politykom PO, załamał mu się grunt pod nogami.  To co miało być pewne i stanowić o jego niekończącej się popularności nagle się potłukło i rozsypało na cząstki nie do sklejenia. Ostanie wypowiedzi  i działania Obamy były aktem desperacji, głosem sprzeciwu i oburzenia.

Donalad Trump wciąż zaskakuje i wbrew temu co można by uznać za normę okazuje się, że jest 100% abstynentem, którym został z chwilą gdy jego brat zmarł w wyniku przedawkowania alkoholu . Donald Trump jako wyznacznik swojego życia i kariery uznaje dwie książki. Jedna to biblia – pod tym względem powinien być nam Polakom bardzo bliski. Druga to cykl jego własnych książek mówiący o biznesie i rozwoju osobistym traktujący o tym jak zdobyć majątek i uwierzyć w siebie. Wszystkie są już do nabycia  w Polsce bez problemu w księgarniach internetowych i nie tylko.

Jak podała prasa Donald ma fobię polegająca na możliwe jak największym unikaniu kontaktu z obawy przed wirusami, stąd podaje dłoń na przywitanie jedynie lakonicznie, szybko się wycofuje nadrabiając miną i gestem poklepywania. Będzie nieco zabawnie.  Donald nie wierzy w NATO, UNIĘ i bliżej mu do Putina niż do Merkel czego nie ukrywa i o czym mówi głośno. Zachodnie media węszą podziały, prowokują intrygi i doszukują się konotacji pomiędzy Trumphem a Putinem.  Dzisiaj Onet podaję, że w posiadaniu Putina znajdują się materiały kompromitujące  Trumpha i między innymi dlatego Trump uznał Putina za swoją tzw. „bratnią duszę”. W dokumencie, na 35 stronach opisano związki Trumpha z Rosjanami. Autorem raportu rzekomo jest były agent brytyjskiego kontrwywiadu.

Nie uszło to uwadze prezydenta elekta który wyraził oburzenie, faktem dopuszczenia przez służby , wycieku fałszywych wiadomości  do opinii publicznej. Tym samym oznaczałoby to, że jest on marionetką w rękach Putina, a jego kariera polityczna będzie efektem szeroko zakrojonej akcji sabotażowej wymierzonej w Amerykę i Zachód.  Jak podaje Onet na swojej pierwszej stronie “Rosyjski reżim przynajmniej od pięciu lat pielęgnuje relacje z Trumpem i wspiera go wszelkimi metodami” – napisano w jednej z notatek, datowanej na 20 czerwca 2016 roku. “Celem akcji, zaakceptowanej osobiście przez Putina, jest pogłębienie podziałów i osłabienie spójności Zachodu”.

Mamy tutaj wyraźny podział na tych którzy wspierają Trumpa w jego poglądach i tych, którzy straszą nim widząc w nim zmorę dla dotychczasowej polityki. Niektóre media zgodnie twierdzą, że  Trump jest politycznym partnerem biznesowym Władimira Putina co budzi powszechne przerażenie i może zmusić do całkowitej zmiany prowadzonej polityki, a to oznacza zmiany na niektórych urzędach i utratę wpływów elit rządzących.  Sugeruje się, że układ pomiędzy politykami jest następujący: Putin pomaga Trumpowi w wyścigu do Białego Domu, a ten w ramach rewanżu uprawia politykę zgodną z interesami Putina, m.in. odnośnie do Ukrainy, NATO czy Syrii. Nie do zaakceptowania przez polityków wspieranych przez media jest  fakt, że Trump nie skrytykował  aneksji Krymu przez Moskwę, czy rosyjskiej obecności wojskowej w Donbasie, stawiając pod dużym znakiem zapytania gwarancje  bezpieczeństwa NATO dla krajów nadbałtyckich. Polskie elity drżą również, dlaczego? – tego nie wie nikt, ale pewne jest, że plany masonerii i światowej finansjery trzeba będzie zweryfikować . Wiadomo również , że wszystkie  kolumnie i sugestie , mające na celu zmuszenie Trumpha  do utrzymania dotychczasowych zachowań wobec Rosji  poszłyby w zapomnienie, gdyby prezydent utrzymał dotychczasowe stanowisko wobec „wrogiego” kraju, a już wojna z Rosją byłby 100% dowodem na to, że  historia z Truphem w roli głównej  to wymyślone na potrzeby wrogich służb opowiadanie, a on sam jest wielkim patriotą i mecenasem koncernów zbrojeniowych.

          Dobre relacje USA z Rosją , ich wspólne działania przeciw szerzeniu się fali terroryzmu, pozbawią koncerny zbrojeniowe setek miliardów zysku i  grożą utratą już zdobytych wpływów – folwarków USA, państw wasalnych typu Litwa, Łotwa, Estonia, Polska, Węgry, Rumunia, Bułgaria. Dobre relacje z Rosją to również setki miliardów strat rocznie, utrata władzy w państwach wasalnych. Brak zagrożenia ze strony Rosji, przewraca do góry nogami głoszone od 67 lat prawdy USA o ich znaczącej roli w obronie pokoju! To wszystko razem tworzy jazgot, skowyt, wycie kundli dotychczasowych panów z USA i ich zadomowionych pcheł.

 Polacy, którzy dzisiaj buntują się przed pałacem prezydenckim bądź sejmem mają powód do radości, gdyż śmiało można powiedzieć, że Trump głosi poglądy bliskie elektoratowi Kukiza, Korwina partii Razem i temu podobnych mniejszych lub większych ugrupowań . Sumując wszystkie, to już całkiem niezły elektorat i silna opozycja.  Radykalistów którzy dzisiaj mają powód do radości w Polsce również przybywa. Chociaż PiS nadal cieszy się dużym poparciem społecznym, wyraźnie widać wzrost radykalnych poglądów i chęć ucieczki Polaków od polityki zniewolenia. Świadomość Polaków dzięki portalom takim jak facebook, twitter znacząco wzrasta, dlatego otoczeni wodospadem kłamstw, pogardy i chciwości cieszmy się z ilości wody jaka napływa każdego dnia zasilając poszczególne źródła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.