Czyżby nowa forma wyłudzania pieniędzy od przedsiębiorców?

Niedawno pisaliśmy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz Krajowym Rejestrze Firmzauważyliśmy, że te firmy ewoluowały, bo pojawiła się nowa spółka z.o.o. która nazywa się Krajowy Rejestr Sadowny – proszę zwrócić uwagę na słowo Sadowny i nie pomylcie z Sądowy, bo to jest słowo klucz. Oczywiście, że Ci ludzie mają swój rejestr, zapewne jest i krajowy – bo tak się nazwali, a (bezmyślni) urzędnicy mieli gdzieś aby zablokować rejestrację takiej firmy o takiej nazwie.  Dlatego, nie bądźmy zdziwienia że otrzymujemy zawiadomienia o obowiązku uiszczenia opłaty, powołując się na swój jakiś tam wewnętrzny regulamin.

Słowem kluczem jest  słowo Sadowny i jeżeli chcecie państwo być zarejestrowani jako Sadownicy – to jest każdego indywidualna decyzja.

Proszę państwa, ten papier który otrzymaliście nie spełnia wymogu dokumentu, ale na pierwszy rzut oka wygląda na dokument urzędowy. Bo, tak jak poprzednicy z Poznania używają pieczęci w kolorze czerwonym. Proszę zwrócić uwagę na podpis, bo stanowisko w spółce z.o.o. nazwano tak samo jak stanowiska w urzędach – czyli, młodszy referent . Młodszy referent podpisuje się z upoważnienia prezesa – czyli jakiego prezesa?  Co więcej nie ma tam żadnego telefonu, gdzie moglibyście się skontaktować w celu wyjaśnienia sprawy, a nawet nazwiska. (ani jednego nazwiska – oprócz Waszego)

Przedmiotowa spółka, zarejestrowana jest w już Warszawie i dlatego może to być mylne zinterpretowane, bo Krajowy Rejestr Sadowy jest również w Warszawie. Wysyłają tak samo jak ich poprzednicy z Poznania o obowiązku uiszczenia opłaty w wysokości 400 zł za wpisanie do ich jakiegoś wewnętrznego rejestru, powołując się na swój regulamin. Przypominam że poprzednicy z Poznania pisali tak samo że “nie) są Państwo zobligowani do dokonania opłaty w wysokości 400 PLN”

Następną kwestią jest nazwa domeny, na której osoby nieświadome są rejestrowane, która wygląda podobnie i można rzeczywiście się pomylić krs-oniline.com Tutaj mamy problem z połączeniem dwóch słów KRS – proszę nie mylić z Krajowym Rejestrem Sądowym, ponieważ jest to Krajowy Rejestr Sadowny, oraz online – tam jest napisane oniline. Proszę państwa, zwróćcie uwagę, tu jest rozgrywka o jedną literę, (zresztą jak wszędzie) która zmienia całkowicie sens tego papieru.  

UWAGA! Jak uzyskałeś wpis w KRS-ie, to zacznij już się obawiać, że takie listy do Ciebie na pewno  przyjdą!!!

Cieszy nas fakt, że nam przysyłacie takie listy, ponieważ nasze Stowarzyszenie, w swoim statucie podkreśla piętnowanie wszelkich patologii biznesowych. Jeśli wymieniona firma rejestruje uczciwych przedsiębiorców, to my będziemy rejestrować w naszej bazie danych firmy, które żyją z wyłudzania. Przy okazji, zmniejszymy koszta wynikające z prowadzenia  dochodzeń czy zbierania materiałów dowodowych. Każdy takiego rodzaju list jest dowodem w sprawie. D Z I Ę K U J E M Y 🙂

Przesyłajcie do nas kopie podobnych listów. Będziemy mogli je spokojnie publikować i oczywiście piętnować  tworząc ogólnopolski portal internetowy – UWAGA ZŁODZIEJ!

Proszę o wysyłanie na adres e-mail: stowarzyszenie@bastiondialogu.pl

lub skorzystać z pola kontaktowego: https://bastiondialogu.pl/kontakt/

Może tym sposobem założymy stronę z listą nieuczciwych firm. Skasowanie takiej firmy  z naszej bazy danych będzie obciążone bardzo wysokimi kosztami np. 100 000 PLN?

Co Państwo myślicie o takim rozwiązaniu?

Zachęcam państwa do komentarzy, opisywania swoich doświadczeń i tym samym włączenia się do działania na rzecz wspólnego dobra. 

Zastanawia, brak myślenia urzędników podczas rejestrowania przedsiębiorstwa o nazwie, której skrót brzmi podobnie (KRS, KRF, MON, MSZ, MZ, MFin). Wymienione nazwy przypominają nazwy uznanych instytucji państwowych a ich rejestracja powinna być zabroniona i automatycznie blokowana. Dlatego naszym zdaniem, urzędnicy którzy na to bezmyślnie pozwalają dając swoją zgodę powinni również odpowiedzieć karnie za współudział w wyłudzaniu.
Bądźmy uczciwi, przecież urzędnicy żyją z naszych podatków  i mają obowiązek wspierać obywateli w ich prawym działaniu a nie dawać swoje przyzwolenie na  oszustwo. Zaskakuje też, że pomimo powołania szeregu instytucji  do walki przestępczością gospodarczą (najdroższych na świecie) takich jak: Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą, CBŚP, CBA, policja skarbowa  – nikt tak prostego procederu nie dostrzegł. Co więcej nikt nie jest zainteresowany, aby tak nieuczciwe działania ukrócić.  Mamy też ustawę antyterrorystyczną, która zezwala na inwigilację każdego Polaka oraz rozbudowaną instytucję jaką jest Ministerstwo cyfryzacji, które ma narzędzia, a także właściwy personel do monitorowania takich patologii i co, dalej nikt tego nie dostrzegł i nie zdusił w zarodku?

Jako ciekawostkę podam Państwu informacje, że nasi mocodawcy ostatnio wyprodukowali kilka najdłuższych i zapewne najdroższych seriali o zabarwieniu korupcyjnym. Są nimi Medialne Komisje Sejmowe, które mają na celu przesłuchiwać świadków i dawać “gawiedzi-czyli nam”  iluzję karności przestępców …… wyników możemy spodziewać się za 1,5 roku, bo za dwa lata są wybory parlamentarne i trzeba pokazać Polakom, że władza się stara.   

Zapraszamy do przesyłania do nas jak najwięcej takich i podobnych informacji, również o nieuczciwych przedsiębiorcach względem zatrudnionych pracowników.  Nikt Nas nie obroni jeśli My sami tego nie zrobimy.

Przypominamy też, że  na stronie naszego stowarzyszenia Bastion Dialogu można reklamować swoje przedsiębiorstwo, usługi, a nawet siebie. Będziemy wspólnie realizować i rozwijać nasze programy, możecie liczyć na wsparcie w obszarze zarządzania, biznesplanów, informatyki, czy prawa. Każdy kto zechce być członkiem naszego stowarzyszenia może liczyć na reklamę i wsparcie w ramach rocznej składki.

Niestety są dwa bardzo poważne problemy, nie do przejścia przez większość społeczeństwa polskiego.

Pierwszy – złożenie deklaracji członkowskiej, aby być członkiem naszego stowarzyszenia;

Drugi, o wiele gorszy i nie do przejścia dla większości Polaków, to  składka członkowska, która wynosi aż 60 zł  rocznie 🙂

Bastion Dialogu

Jesteśmy zwykłymi Polakami, którzy marzą o normalnej Polsce bez pychy, chciwości i manipulantów. Nie jesteśmy krzykaczami, fanatykami, liberałami, lewakami, lemingami, komuchami czy masonerią. Jeżeli powyższe założenia Ci odpowiadają to jest właściwe miejsce dla Ciebie – Zapraszamy ….

3 myśli na temat “Czyżby nowa forma wyłudzania pieniędzy od przedsiębiorców?

 • 2 lipca 2017 o 16:39
  Permalink

  I podpis w liście “Młodszy Referent” jak z urzędu… Tak się robi biznesy w Polsce…

  Odpowiedz
  • 2 lipca 2017 o 16:58
   Permalink

   Stworzymy nagrodę dla naszych Polskych byznesmenuf , zwana “Janusze Biznesu”. Włączmy w to wszystkich cwaniaków, oszustów, naciągaczy, z uwzględnieniem prawników, komorników, sędziów, policjantów, oraz tych co zatrudniają na czarno…… sądzę, że lista mogłaby zdecydowanie bardziej się powiększyć
   Nagrodą powinien być miesięczny odpoczynek nad rzeką, gdzie mogliby spokojnie sobie pokładać wały przeciwpowodziowe, spać w pięknych apartamentowcach zwanych barakami (po sześć osób w jednym). Jak również powinni być karmieni jedzeniem szpitalnym (tym z outsourcingu)
   Ciekawe ilu z tego byłoby naszych polityków-ministrów, kierowników szpitali czy sędziów?

   Odpowiedz
   • 3 lipca 2017 o 10:12
    Permalink

    Grzegorz czyli wręczajmy na jakieś gali corocznego “Złotoustego Janusza” jako synonim biznesu pełnego pięknych acz pustych frazesów…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.