Bezczelność wobec Polski w najwyższej jego formie

Izrael prosi Putina do Polski

Na podstawie uzyskanych informacji z rosyjskiej agencji prasowej TASS ,Prezydent Izraela Reuven Rivlin w formie publicznej dał do zrozumienia, że zaprasza prezydenta Rosji pana Władimira Putina do Polski w roku 2020 na obchody 75-tej rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschitz przez Armię czerwoną. A słowa brzmiały następująco:

“I hope that you can join us next January to celebrate the 75th anniversary of the liberation of the Auschwitz concentration camp by the Red Army,”

Gdyby taka wiadomość była kontynuacją rozmowy pomiędzy prezydentami z udziałem prezydenta Dudy taką informację przyjęlibyśmy jako krok we właściwym kierunku, oznaczający chęć zarzucenia dawnych waśni i sporów na rzecz rozwoju wspólnych gospodarek.  W interesie Polski leży poprawa wzajemnych relacji z naszymi sąsiadami i tym samym ukrócenie spekulacji na temat  naszej wrogiej postawy w stosunku  przez Polaków do narodu rosyjskiego. Proszę pamiętać, naród rosyjski ma tyle do powiedzenia w polityce w ich międzynarodowej, co przeciętny Polak w Polsce. Przypominam nie musimy Rosji kochać lecz mamy się wzajemnie tolerować i w miarę możliwości szanować – tylko tyle i aż tyle. Jednak zaproszenia na uroczystości państwowe leżą wyłącznie w kwestii głowy państwa tj. prezydenta Polski, chyba , że  za naszymi plecami rozgrywa się scenariusz, którego szczegółów jeszcze nie znamy.

W czym problem?

Przedmiotowe cytowane sformułowanie słów wypowiedzianych przez głowę jednego państwa, zapraszającego głowę innego państwa jako gościa, do państwa trzeciego – z całkowity pominięciem gospodarza, jest nie tylko dużym nietaktem, lecz aktem ignorancji i wyraźnym wskazaniem dominacji danego państwa nad drugim, co w każdym innym narodzie spotkałoby się z naturalnym oburzeniem. W każdym innym lecz nie w naszym.

Jako Bastion-Polska (dialogu) specjalnie czekaliśmy kilka dni na reakcję naszych mediów oraz naszych polityków. Doskonale rozumiemy delikatność poruszanej tematyki, wiemy, że musi upłynąć kilka dni aby nasza dyplomacja miała szansę na właściwą, merytoryczną, taktowną, a zarazem dobitną reakcję i tym samym  rozwiązanie problemu. Niestety, zarówno media publiczne finansowane z budżetu państwa jak i dyplomaci pracujący zarówno przy prezydencie jak i przy premierze Polski, nie dostrzegli problemu – cisza.  Wiemy , że prezydent Duda wyjechał do USA, można zatem żartować, że “jak kota nie ma, to myszy harcują” jednak takie faux pas nie mieści się granicach humoru przewidzianego dla obowiązujących w tej sferze zachowań. Żadne inne  państwo takiej informacji nigdy by nie zbagatelizowało.

Gdyby analogiczna sytuacja miała miejsce w USA, znając temperament Pana prezydenta Trumpa ( którego zachowanie wielu Polakom bardzo imponuje), już po pięciu minutach od uzyskania takiej informacji, napisałby  do prezydenta Izraela “twitta” o prawdopodobnej treści:

Hey Bro!, this is not your f… businesses, who will by my guest in my party in my country!!!

Większość społeczeństwa od głowy państwa oczekiwałaby właśnie takiej reakcji. Ja oczekuję aby Prezydent szanował nie tylko obywateli kraju, który ma zaszczyt reprezentować, ale przede wszystkim szanował samego siebie! Publiczne ośmieszanie Polski i Polaków nie tylko nie służy naszej gospodarce ale znacznie ją antagonizuje.

Co powinna zrobić dyplomacja?

Dyplomacja winna zareagować natychmiast!!! Forma dowolna –  nota dyplomatyczna, uwaga, domaganie się oficjalnego sprostowania wraz z przeprosinami głowy państwa. Popełnianie takich dyplomatycznych gaf, mogących pogłębić już napięte relacje pomiędzy naszymi krajami jest niewybaczalne i sprzyja  eskalacji konfliktu pomiędzy narodami.

Czas najwyższy aby przypomnieć Panu Prezydentowi Izraela w sposób grzeczny i  taktowny lecz bez zbędnej demagogii,  że obchody 75 rocznicy wyzwolenia Auschwitz nie są objęte obowiązkową obecnością delegacji Izraela. Obecność tej delegacji nie wpływa na uświetnienie  obchodów i ich zapamiętanie.
Uzasadnień dyplomatycznych mogą być setki ,…, dla przykładu zaprezentuję jedno lecz wyjątkowo dobitne z tych z najgorszego sortu:

Lista dystyngowanych gości była określana na podstawie zamordowanych obywateli danych krajów. Po zapoznaniu się z danymi  źródłowymi, w obozie koncentracyjnym Auschwitz nie zginał ani jeden obywatel Izraela, gdyż w latach 1941-45 takiego kraju jeszcze nie było. 

Polityka międzynarodowa państwa znad morza martwego wobec Polski, wyczerpuje znamiona szeroko zakrojonej operacji  informacyjnej. Można wnioskować, że jest to kontynuacja działań lobbystycznych ustawy “Just 447” (w kongresie USA) oraz kontynuacja dyskredytacji Polski i najważniejszych osób w państwie na arenie międzynarodowej.

Nadchodzą ciężkie czasy

Niestety dla Polski nadchodzą bardzo ciężkie czasy, celem jest stworzenie z naszego kraju “kordonu sanitarnego” w który to projekt jako Polska z uporem maniaka, sami się z wpychamy. Proszę nie mylić tego sformułowania z jakimkolwiek utylitaryzmem, pomocą humanitarną lub neutralnością naszego kraju. Kordon sanitarny, ma na celu odseparowanie Polski od wszystkich, którzy mogli by nam pomóc w rozwoju gospodarczym a tym samym uniezależnianiu się, głównie są to nasi sąsiedzi i sojusznicy. Najlepszą i sprawdzoną formą jest kreowanie wirtualnych konfliktów wewnętrznych (tworzenie wroga) oraz  konfliktów zewnętrznych na różnych płaszczyznach.

Przykład: wprowadzenie przez kapitałowe lobby interesu do kongresu USA ustawy o bezspadkowym mieniu zwanej ustawą JUST 447. Przedmiotowa ustawa ma głównie jeden cel – skłócenie sojusznika militarnego i gospodarczego, zmianę mentalności Polków, a w konsekwencji przejęcie polskiego majątku przez bez narodowe środowiska wpływu.

Polaryzacja i jej konsekwencje jakim jest anomia społeczeństwa polskiego, plus ataki szaleńców na osoby publiczne wyrażające inne poglądy niż powszechnie popularyzowane są konsekwencją działań asymetrycznych i ten proces będzie się pogłębiał.

Taka polityka jest niekinetycznym oraz bezwzględnym narzędziem wywierania wpływu, do osiągnięcia zamierzonego celu, to kontynuacja działań wojennych w formie niemilitarnej i jak doświadczenie wskazuje bardzo skutecznej.

Konkluzja

Polska i Polacy potrzebują #PRAWDY, która ostatnimi czasy bardzo się zawoalowała. Potrzebujemy też zdrowego rozsądku, które pozwoli nam na rozsądną ocenę rzeczywistości i tym samym rozwiązanie dręczących nas problemów.

Proszę państwa o opinie, oraz zachęcam do wsparcia naszego stowarzyszenia (dane naszego konta), tylko wówczas, gdy będziemy czuli Wasze wsparcie w każdej formie  słysząc oddźwięk naszych słów, nasza praca nie będzie jedynie kroniką faktów i mitów.

Zapraszamy wszystkich zdroworozsądkowych ludzi, dla których Polska to nie tylko miejsce na mapie (rozpoczęcie współpracy)

Grzegorz Czuryło

„Ekspert ds. zarządzania – strateg, planowania oraz psychologii terroryzmu. Specjalista w szacowaniu i analizie ryzyka oraz modelowaniu systemów informatycznych pod kątem zarządzania. Certyfikowany „Project Manager”. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Emerytowany żołnierz wojsk specjalnych. Posiadacz najwyższego wyróżnienia dedykowanego dla ludzi wdrażających ponadprzeciętne rozwiązania systemowe „Bright Idea”, przyznanego przez Dowódcę NATO Communication Service Agency. Wady: Opracowywanie rozwiązań systemowych oraz zdolność przewidywania skutków i konsekwencji w ujęciu długofalowym.

13 myśli na temat “Bezczelność wobec Polski w najwyższej jego formie

 • 27 czerwca 2019 o 11:16
  Permalink

  Zaproszenie Putina do Polski na zaproszenie Żyda to prawdopodobnie zamiar skłocenia Rosji z Polską, gdy Duda odmówi wpuszczenia Putina z tej okazji. A będzie mial do tego prawo i prawdopodobnie tak zrobi. Zydzi licza na taki obrót sytuacji i konsekwencje będą jeszcze gorsze. W swiat pojdzie fama że odmawiamy uroczystosci głowom panstw “zamieszanym” w Auschwitz, Rosja się obrazi, a Zydki uwędza 2 pieczenie na jednym ogniu: nienawisc rosyjskiego narodu do Polaków i dozgonną przyjaźn Putina.

  Nalezy miec nadzieję, że Putin jest madrzejszy i nie da sie wciagnac w tę grę, bo na naszych politykierów cięzko liczyc.

  Odpowiedz
 • 22 czerwca 2019 o 18:15
  Permalink

  Panie Czuryło, ponoć gdy Bóg chce pokarać to najpierw odbiera rozum. I coś w tym jest, bo czytając ostatnio Bastion co któryś artykuł dotyczy tylko jednego, żydów… Z przerywnikami na promowanie tak wybitnych postaci jak Pan Międlar.

  Odpowiedz
  • 24 czerwca 2019 o 13:07
   Permalink

   Szanowny Panie bardzo dziękuję za komentarz i bardzo dziękuję że poświęcił pan chwilę na przeanalizowanie treści – choć nie rozumiem po co pan miesza Boga w kwestie ludzkie.
   Pisze pan że co któryś tekst poruszamy problematykę żydowską – oczywiście jest prawda ale jest ich stosunkowo mało do ogólnej zawartości Bastionu bo mniej więcej jest ich 15 tekstów (dokładnie nie liczyłem – mogę się pomylić nie więcej niż 3). Zapewniam pana problem żydowski nie jest dla mnie najistotniejszym i na pewno nie będę sobie nimi zawracał głowy. Jak na ogólną liczbę tekstów, a jest ich dokładnie 938 – to jeżeli dobrze liczę to oscyluje w granicach 1,5% – to chyba nie jest to jakaś powalający współczynnik?
   Wracając jednak do kwestii żydowskiej, na którą zwrócił pan uwagę. Niestety w ostatnim czasie w różnych mediach pojawiają się teksty, które przekłamują historię Polski w stosunku do osądu Nas-Polaków. Ponadto ustawa JUST-447 była ewidentnie na wniosek właśnie tego lobby i nie jest dziwnym, że różne portale o zabarwieniu narodowym zwracają na to uwagę. Akurat My jako Bastion, nie obwiniamy narodu z basenu morza martwego o to że dbają o swoje interesy-osobiście życzyłbym sobie aby nasi politycy tak dbali o nasz polski interes, jak Żydzi dbają o swój. I w tym konkretnym kontekście obwiniamy naszych sojuszników (patrz USA) o to, że nadużyli zasad obowiązujących sojuszników militarnych i gospodarczych. Jakby nie było, walczyliśmy ramię w ramię zarówno: w Iraku, Afganistanie, Bośni i Hercegowinie oraz kilku innych miejscach na świecie nie opuszczając ich w potrzebie. Nawet konferencja bliskowschodnia, była ewidentnie wymierzona przeciwko Polsce ale podjęliśmy się tego ryzyka – jakoś wtedy Żydzi z Izraela nie stanęli za nami?
   Przechodząc do Pana Międlara – bo prawdopodobnie wyciągnął pan wnioski, zapewne nawet jego nie oglądając. Ja wolałbym abyśmy podyskutowali na konkrety ,…, to o czym on mówił, a nie jak wygląda o czy go lubimy lub nie. Ja wielu osób w polskiej polityce zwyczajnie nie trawię – no cóż ale trzeba ich też posłuchać lub obejrzeć, bo wtedy można wyciągać jakieś wnioski. Jednak w kwestii pana Międlara akurat wątku sensu stricte Żydów w tym materiale praktycznie nie było.

   Jako bastion zwracamy uwagę na szereg kwestii, problemów, które są szalenie skomplikowane i trudne do rozwiązania, a my zamiast je rozwiązać to zamiatamy brud pod dywan – a to nie jest właściwa droga. Jeżeli będziemy ukrawać wszystko, twierdząc iż poprawność polityczna za wszelką cenę – to niestety ale za daleko nie zajdziemy, bo może to być niewłaściwa droga którą podążamy.

   Zwracamy uwagę iż niszczy się naszą kulturę (mówimy tu o kulturze chrześcijańskiej – a winnym jest również kościół – instytucjonalny). Opluwa się nasza kulturę jako oznakę zacofania i zaściankowości. Należy pamiętać iż jako Polacy jesteśmy w sposób niezauważalny zabijani, bo produkty które zjadamy zamiast nas żywić – zwyczajnie nas trują. Dlatego też pojawili się antyszczepionkowcy, obwiniający że tylko szczepionki są winne, a to może okazać się że jest to kumulacja żywność + szczepionka daje np. Autyzm lub inne choroby skórne czy nowotworowe ,…, ale tego nie jesteśmy w stanie udowodnić.

   O tym też piszemy ,…, ale problem nie dotyczy tylko i wyłącznie Polaków, bo dotyczy to całej naszej cywilizacji (Europy, Rosji, obu Ameryk, włączając USA), gdzie maksymalizacja zysku ma wyższą wartość aniżeli ludzkie życie.

   Piszemy również bardzo dużo o geopolityce, w której uwzględniamy różne uwarunkowania i czynniki, bo widzimy ogrom problemów, których eskalacja zapewne pojawi się za jakieś 10-15 lat.

   Piszemy również – bardzo dużo na temat polaryzacji społecznej, demografii a także anomii, która w konsekwencji doprowadza do tego że szaleńców chodzących po miastach będzie coraz to więcej. I to nie jest problem dotyczący pojedyńczych ludzi.

   A Pan zauważył tylko tych nieszczęsnych Żydów, którym wszystko przeszkadza ,…, nie wiem – może tylko dlatego że posiada pan rodzinne korzenie (ale to nie moja sprawa – nie mi to oceniać). Dla mnie nawet gdyby pan je miał, no to co. Rodziców się nie wybiera, a dopóki nie sobie krzywdy nie robimy, ja panu też nic nie będę robić – i z panem będę rozmawiał.

   Zauważyłem iż wysyła pan e-maila i serwera zarejestrowanego w Rosji. To jeżeli jest pan Rosjaninem – gratuluję znajomości języka polskiego. Zapewniam pana, zwykli Rosjanie mają o wiele więcej problemów aniżeli Polacy ,…, i może za chwilę się okazać (10 lat), że tylko My-Polacy będziemy chcieli im podać rękę, pomimo wielu krzywd nam uczynionych ,…, bo to jest nasza natura i kultura – uwielbiamy bardziej pomagać obcym niż swoim – ,…,

   Zapraszamy do komentarzy ale skoncentrowanych bardziej na problemie a nie na wzajemnym obrażaniu się.
   Z wyrazami szacunku

   Odpowiedz
   • 24 czerwca 2019 o 23:21
    Permalink

    Mała uwaga:” szczepionka + żywność daje autyzm” – gdyby tak było, to obecnie w Polsce co najmniej 60% populacji byłoby autystami, w znacznej mierze w stopniu ciężkim ! Proponuję zważać na tak błędne i niczym niepotwierdzone osądy, natomiast w pełni zgadzam się, że oferowana nam żywność coraz częściej nie jest zdrowa i faktycznie jest uzasadnione podejrzenie związku pomiędzy licznymi zmianami nowotworowymi u ludzi, a związkami chemicznymi przez nich spożywanymi.

    Odpowiedz
    • 26 czerwca 2019 o 14:28
     Permalink

     Panie Jarosławie prosiłbym czytać dokładnie. Ja nie napisałem że jestem pewny mojej hipotezy. Widzę tylko że coś się z nami (jako społeczeństwem) dzieje i coraz więcej dzieci zapada na różne choroby w tym: autyzm, choroby skórne czy nowotworowe – NIE WIEM jaka jest przyczyna. Dlatego zastanawia mnie czy przez przypadek nie jest to kumulacją różnych rzeczy ,…., a może woda nas truje? ,.., bo np. odczynnik filtrujący wodę powoduje jakiś konflikt w niektórych organizmach i nie potrafimy się bronić – naprawdę nie wiem ,.., to też jest pewna spekulacja.

     Gdybym był pewien tego, miał dowody i stosowną wiedzę – już dawno temu założyłbym korporacjom farmaceutycznym i producentom żywności o celowe zatruwanie ludzi i w konsekwencji zabijanie nas ,…,

     Napisałem

     “Dlatego też pojawili się antyszczepionkowcy, obwiniający że tylko szczepionki są winne, a to może okazać się że jest to kumulacja żywność + szczepionka daje np. Autyzm lub inne choroby skórne czy nowotworowe ,…, ale tego nie jesteśmy w stanie udowodnić.
     Proszę zwrócić uwagę na: “a to może okazać się ,…., daje na przykład autyzm lub inne choroby ….. ” oraz na koniec zdania – “ale tego nie jesteśmy w stanie udowodnić”

     W mojej ocenie ruchy antyszczepionkowe powstały nie dlatego że nie mają co robić z nadmiarem wolnego czasu – tylko zauważyły że coś się dzieje z ich dziećmi. Zamiast zbadać temat dogłębnie to wykreowali sobie jednego winnego całego zła i chcą zakazać całkowicie szczepionek, bo myślą że jak zakażą używania, to rozwiążą problem – totalny absurd. Przecież takie myślenie jest najłatwiejszym – jak czegoś nie rozumiem – to najlepiej zakazać używania lub zniszczyć. A jak dzieci dalej będą dalej umierać to trzeba znaleźć kolejnego winnego i go zniszczyć.

     Odpowiedz
 • 22 czerwca 2019 o 15:52
  Permalink

  Polska (a raczej rząd warszawski) i tak zrobi to co będą chcieli prawdziwi suzereni (czyli ci z Waszyngtonu i Tel Awiwu). Jeśli przyjdzie rozkaz żeby zaprosić Putina to władze warszawskie wystosują takie zaproszenie. Inna sprawa,że jakby nie patrzeć obóz w Auschwitz rzeczywiście wyzwoliła Armia Czerwona w 1945,a stosunki dyplomatyczne z takim państwem jak Rosja Polska musi utrzymywać. Więc właściwie Putina trzeba by zaprosić na te obchody. Chociaz oczywiście zupełnie inną kwestią jest to gdy takie zaproszenie wystosowują władze z Izraela. No cóż-oni już tam nawet nie udają czasami,ze Polska jest suwerennym państwem.Ale to wszystko to konsekwencje polityki rządów warszawskich od 1989 roku,niestety kontrolowanych przez obce siły właściwie przez cały czas. Niestety wygląda to z roku na rok coraz gorzej…

  Odpowiedz
 • 21 czerwca 2019 o 15:33
  Permalink

  Do treści artykułu mam dwa poważne zastrzeżenia, chociaż rozumiem intencje autora. Po pierwsze chodzi tu o cytowane zdanie w języku angielskim. Otóż zwrot “you can join us” ma dość szerokie zastosowanie i w tym wypadku zapewne chodziło o wspólne uczestnictwo w wiadomej uroczystości. Całe zdanie nie sposób przetłumaczyć, jako oficjalne zaproszenie pana prezydenta Rosji przez pana prezydenta Izraela do Polski. Jest to swobodna wypowiedź co najwyżej delikatnie sugerująca, że możliwa jest obecność prezydenta Rosji na obchodach wyzwolenia obozu zagłady. Możliwa obecność ważnej osobistości państwa absolutnie nie oznacza zapraszania tej osobistości. Zaszła zatem daleka nadinterpretacja swobodnie wypowiedzianego zdania po angielsku przez prezydenta Izraela. Drugie moje zastrzeżenie dotyczy faktu cytowania tylko jednego zdania ; sądzę, że była to wypowiedź szersza, warto by zajrzeć do źródła i zapoznać się z pełnymi wypowiedziami w tym temacie. W przeciwnym razie mamy dyskusję i daleko idące wnioski na podstawie zdania wyrwanego z kontekstu., a to może doprowadzić do błędnej interpretacji. Artykuł bardzo emocjonalny oskarżający nawet polska dyplomację ; owszem, nie pałam do niej sympatią, ale polska dyplomacja w tym wypadku zachowała się poprawnie nie reagując. Ale nawet to jedno zacytowane zdanie w języku angielskim nie daje podstawy do wniosków zawartych w artykule.

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2019 o 19:10
  Permalink

  Przypuszczam że terytorium byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimu, może nie być już polskim terytorium, lecz najprawdopodobniej został oddany pod jurysdykcję Izraela. Dlatego być może Prezydent Izraela zaprosił do Polski kogo uważa za stosowne, skoro jest to ich teren???
  Na to wygląda jeśli weźmiemy pod uwagę kto obsługuje to Muzeum. Chodzą słuchy że są to Żydzi i MOSSAD. Polakom nie pozwala się wchodzić z flagami polskimi na drzewcach podczas gdy Żydzi mogą to robić. Więc coś na rzeczy jest.
  To co się kilka dni temu wydarzyło w Oświęcimiu z udziałem między innymi Marii Leśniak-Wojciechowskiej woła o pomstę do nieba! Na stronie wprawo kropka pl można znaleźć obszerną relację na ten temat:
  “„Oskarżam Żydów o to, że sprowokowali i spowodowali holokaust wszystkich narodów w czasie II wojny światowej. Dlatego, że Żydzi sponsorowali Hitlera i doskonale wiedzieli co on zrobi – przed wejściem do Muzeum Auschwitz, w Narodowy Dzień Pamięci Polaków Pomordowanych, powiedziała Maria Leśniak–Wojciechowska. Spontaniczne przemówienie patriotki było odpowiedzią na skandaliczne zachowanie strażników Muzeum Auschwitz, którzy nie chcieli wpuścić Polaków z flagami narodowymi na teren obozu. Kobieta zaznaczyła, że z podobną sytuacją spotkała się w styczniu bieżącego roku, gdy strażnicy obozu także nie chcieli jej wpuścić z polską flagą.
  W tym miejscu Piotr Cywiński zaprowadza swoje własne rygory i uważa, że tu nie ma Polski i może to być teren eksterytorialny. Nie, nie ma takiej możliwości – grzmiała kobieta. Oskarżam Cywińskiego, ponieważ dzieli ludzi na tych, którzy są Żydami i mogą wchodzić z flagami na drzewcach i na nas Polaków z krwi i kości, którym uniemożliwia wizytę w muzeum. Żądam dymisji pana Cywińskiego. To nie jest jego prywatny folwark!
  Zebrani Polacy wznosili okrzyki „Tu jest Polska” oraz „Bóg, honor i Ojczyzna”. Ostatecznie Maria Leśniak-Wojciechowska została spacyfikowana przez strażników muzeum, a drzewce z flagą zostały powyginane, zaś zebrani, bez flag na drzewcach, baneru i plakatu podeszli pod ścianę straceń na terenie obozu KL Auschwitz, gdzie złożono hołd pomordowanym”
  Dariusz Górski jeden z uczestników napisał po wydarzeniu że “Następnym razem poprosimy o interwencję armię w celu odzyskania kontroli nad tą częścią terytorium Polski iw prowadzenia tam dyrektoriatu, składającego się wyłącznie z Polaków!”.
  Ja myślę że to jest dobra idea bo przecież wojsko ma zapisane w Konstytucji, w art.26 par.2: “Siły Zborjne Rzeczypospolitej Polskiej służą ochronie niepodległości państwa i NIEPODZIELNOŚCI jego terytorium oraz zapewnieniu bezpieczeństwa i nienaruszalności jego granic.”
  Zastanawiam się co robi wojsko i na co czeka, i dlaczego Sztab Generalny Wojska Polskiego nie wysłał do muzeum w Oświęcimiu jednostki szturmowej w celu odbicia terenów polskich z rąk żydowskich?
  Mam nadzieję że ten kto ewentualnie oddał POLSKIE tereny byłego obozu w Oświęcimu państwu Izrael, poniesie za to srogą karę. Mam nadzieję że górale rozpoczęli już relizację zaproponowanego przeze mnie oddolnego programu SZUBIENICA PLUS dla zdrajców w każdym mieście….

  Odpowiedz
  • 17 czerwca 2019 o 22:05
   Permalink

   Postanowiłam napisać w tej sprawie list otwarty do Naczelnego Dowódcy Sztabu Generalnego Polskich Sił Zbrojnych gen. Broni Rajmunda Andrzejczaka z prośbą o interwencję zbrojną w Oświęcimiu. Cały list na mojej stronie akademiapolityczna kropka wordpress kropka com pt. “Żądam wojskowej interwencji w Oświęcimiu! List otwarty do Naczelnego Dowódcy Sztabu Generalnego Polskich Sił Zbrojnych” a poniżej fragmenty:
   “Naczelny Dowódca Sztabu Generalnego Polskich Sił Zbrojnych
   Gen. Broni Rajmund Andrzejczak

   Szanowny Panie,
   Działając na podstawie art.82 polskiej Konstytucji z roku 1997 który mówi: „Obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne”
   Żądam natychmiastowego siłowego odbicia przez Wojsko Polskie zajętych przez Żydów terenów byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu!
   (…)
   Zastanawia mnie jak wojsko pilnuje NIEPODZIELNOŚCI terytorium Polski skoro najprawdopodobniej odkrawa się nam jakieś tereny o których my obywatele nie wiemy i NIGDY nie wyrażaliśmy na to zgody? To samo dotyczy połaci wielkich polskich miast, bo chodzą plotki że najprawdopodobniej jakieś części tych miast zostały oddane Żydom w dzierżawę na kilkaset lat? Jako zwykła obywatelka nie mam możliwości takiej weryfikacji ale wojsko tak!

   Przypominam wojsku że wojsko ma zapisane w Konstytucji, w art.26 par.2: “Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej służą ochronie niepodległości państwa i NIEPODZIELNOŚCI jego terytorium oraz zapewnieniu bezpieczeństwa i nienaruszalności jego granic.”

   Zastanawiam się co robi wojsko i na co czeka, i dlaczego Sztab Generalny Wojska Polskiego nie wysłał jeszcze do muzeum w Oświęcimiu jednostki szturmowej w celu odbicia terenów polskich z rąk żydowskich?

   Ponadto mam nadzieję że ci którzy ewentualnie oddali POLSKIE tereny byłego obozu w Oświęcimiu państwu Izrael, czy też wypodpisywali jakieś ewentualne umowy dzierżawy polskich miast na kilkaset lat Żydom, zawisną na szubienicy za zdradę Narodu Polskiego!

   Mam nadzieję że górale zrealizują zaproponowany przeze mnie oddolny programu SZUBIENICA PLUS dla zdrajców w każdym polskim mieście….

   Oczekuję od wojska natychmiastowej weryfikacji stanu własności i jurysdykcji terenów byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimu, siłowej akcji przejęcia tego terytorium i przyłączenia go do macierzy czyli do Polski. Jednocześnie proszę o PUBLICZNY raport z wykonania tego zadania.

   Z wyrazami szacunku
   Teresa Garland

   Odpowiedz
  • 22 czerwca 2019 o 21:37
   Permalink

   Absolutnie i bezwzględnie domagam się, aby osoba zarządzająca Bastionem Dialogu usunęła powyższy komentarz Teresy Garland, który w swej treści wprost nawołuje do skrajnych postaw i zachowań nacechowanych nienawiścią wobec własnych rodaków. Dzięki takim osobom, jak wspomniana pani Teresa, ten portal przestaje już być Bastionem Dialogu, a staje się Bastionem promującym nienawiść. Pani Teresa jest kompletnie niepohamowana w swoich wypowiedziach tym samym szkodząc Bastionowi i wystawiając swoiste ‘świadectwo” tym wszystkim, którzy w dobrej wierze z Bastionem są związani. Pytanie do Grzegorza, jako prezesa : czy szanujesz członków Bastionu Dialogu i sympatyków, czy przyzwalasz na komentarze Teresy Garland nie mające absolutnie nic wspólnego z wolnością słowa i swobodą wypowiedzi ?

   Odpowiedz
   • 24 czerwca 2019 o 10:07
    Permalink

    Panie Jarosławie – jest to portal na którym każdy może publikować swój komentarz i dopóki człowiek nie używa wulgaryzmów, nie namawia do nienawiści – nie będziemy usuwać żadnych komentarzy.

    Odpowiedz
    • 24 czerwca 2019 o 23:07
     Permalink

     No niestety, jest w w nich mowa nienawiści !! Cytuję zdanie -” Mam nadzieję, że górale rozpoczęli już realizację zaproponowanego przeze mnie oddolnego programu SZUBIENICA PLUS dla zdrajców w każdym mieście”. Jak to zrozumieć, jak nie nawoływanie do brutalnych samosądów przez zapewne chorą na umyśle kobietę – przecież nikt normalny tak nie postępuje. Przypominam, że w Polsce nie ma kary śmierci ( choć możemy się z tym zgadzać lub nie), ale gdyby nawet była, to w cywilizowanym świecie instytucja kary śmierci podlega jurysdykcji właściwych organów państwa, w tym wypadku Sądu, a nie jakiemukolwiek lokalnemu pospólstwu mającemu na przykład kompetencje do wypasania owiec. Pani Teresa Garland publicznie wyraża nawoływanie do eskalacji przemocy w tej najbrutalniejszej formie, tolerowanie tegoż jedynie bardzo źle świadczy o portalu w odbiorze wielu osób czytających takie komentarze. Po co więc narażać własną reputację dla satysfakcji jednej rozchwianej emocjonalnie osoby ?

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.