Benjamin Franklin – prorok

Benjamin Franklin urodził się 17 stycznia w Bostonie (1706 – 1790) jako dziesiąty syn w rodzinie siedemnaściorga dzieci. Był jednym z “Ojców Założycieli” Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, współautor amerykańskiej Deklaracji Niepodległości oraz konstytucji. Dążył do zniesienia niewolnictwa, był też wynalazcą – wynalazł piorunochron, fotel bujany i okulary dwuogniskowe. Jako pierwszy pisał  o potrzebie stosowania czasu letniego co dzisiaj poddaje się pod dyskusję.
W Paryżu na popiersiu Franklina widnieje napis: „Eripuit coelo fulmen, mox sceptra tyrannis” (“Grom wydarł niebu a berła tyranom”), a na banknocie 100$ widnieje jego podobizna. Był współautorem amerykańskiej Deklaracji Niepodległości oraz konstytucji. Został pierwszym reprezentantem Stanów Zjednoczonych we Francji, z którą podpisał korzystny traktat.

W latach 1732-1757 wydawał poczytny zbiór maksym i porad, zatytułowany „Almanach biednego Ryszarda”, Wiele jego sformułowań i myśli cytuje się do dzisiaj, oto niektóre z nich moim zdaniem ponad czasowe np.:

„Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.”
„Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!”
„Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego.”
„Ludność składa się z dziwnych istot. Połowa potępia to, co sama czyni, druga połowa czyni to, co sama potępia. Pozostali zawsze mówią i postępują jak należy”.
„Ludzkość jest podzielona na 3 kategorie – na nieruchomych, ruchomych i tych, którzy się ruszają.”
„Nędza łamie ludzkie charaktery – nie sposób sprawić by pusty worek stał prosto.”
„Kto żyje nadzieją, umrze głodny.”

„Wszyscy ludzie rodzą się równi i całe życie walczą przeciwko temu.”
„Lenistwo idzie tak wolno, że nędza je dogania.”
Spośród wielu talentów jakimi został obdarzony do największych można zaliczyć talent literacki. Dlaczego pozwoliłam sobie przypomnieć tą ważną historyczną postać? Otóż, Benjamin Franklin pozostawił również po sobie niezwykle intrygujący dokument, wstydliwie skrywany w Benjamin Franklin Institute w Filadelfii, którego treść dla diaspory żydowskiej była istnym trzęsieniem ziemi. Ów dokument to proroctwo męża stanu, jednego z twórców niepodległości USA. dc327157c60828e852f00e95a17b85f0

Oto jego treść:
Istnieje poważne zagrożenie dla USA. Tym zagrożeniem jest Żyd, gdyż w każdym kraju, gdzie Żydzi się osiedlili, doprowadzili do obniżenia poziomu moralności i handlowej uczciwości. Trzymają się na uboczu, nieprzystosowani. Próbują zniszczyć inne narody od strony finansowej, jak to było w przypadku Hiszpanii i Portugalii.
Przez ponad 1700 lat uskarżali się na swój nieszczęsny los, mianowicie na to, że zostali wygnani ze swej ziemi, ale, proszę panów, gdyby cywilizowany świat oddał im dzisiaj z powrotem Palestynę, to natychmiast znaleźliby powód, żeby tam nie powrócić. Dlaczego? Ponieważ są wampirami, żyją z innych wampirów. Nie potrafią sami siebie utrzymać: muszą żyć z chrześcijan lub z innych ludzi, którzy nie przynależą do ich rasy.
Jeżeli nie zostaną wyrzuceni ze Stanów Zjednoczonych na mocy konstytucji na okres co najmniej stu lat, to jeszcze napłyną do naszego kraju w takiej liczbie, ze zaczną tu rządzić i zniszczą nas przez zmianę formy naszego rządu, za którą my Amerykanie przelewaliśmy krew i poświęcaliśmy nasze życie, dobytek i wolność osobistą. Jeżeli Żydzi nie zostaną wykluczeni z USA, to w ciągu dwustu lat nasze dzieci będą pracować w polu, aby ich wyżywić, podczas gdy oni będą z zadowoleniem zacierać ręce w swoich bankach.
Ostrzegam was ponownie, jeśli nie wykluczycie [stąd] Żydów na zawsze, wasze dzieci i dzieci
waszych dzieci będą was przeklinać w swoich pacierzach.
Ideały Żydów nie są ideałami Amerykanów, i chociaż żyją oni wśród nas od pokoleń, ten lampart nie jest w stanie zmienić swojej skóry. Oni zagrażają naszym instytucjom, zatem powinni zostać wykluczeni stąd przez konstytucję.
Benjamin Franklin, Stany Zjednoczone Ameryki, 1789 r.
Treść tego dokumentu podaje za http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=8&t=12645

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.