Apel 102 dalmatyńczyków do ich miłośników

Co ma pomyśleć psina? Ot, wprowadzili folwark dla psa, na którym psim cerberem jest urzędnik. Są tacy, co to muszą stanąć w obronie pupili. Ale są tacy, którzy strofują, że miska pupila i talerz urzędnika – bardzo się różnią. Ale my – psiaczki i kociaczki – pozyskałyśmy oddanych sercem i pracą przyjaciół, którzy dbają o ich zdrowie i psią radość. Nie mogą ominąć tego spokojnie i bez zazdrości urzędnicy w ich schemacie ingerencji w naszą rzeczywistość. Swoimi bezdusznymi działaniami krótko trzymają nas na smyczy. W ich odbiorze mentalnym to oni są pomazańcami, którzy mogą o wszystkim decydować za nas, oczekując pokłonów i podziękowań!

W piersi się nie uderzą, bo serc tam nie mają! Pomimo że Powiatowy Pan ma tytuł „lekarza”, to widocznie „urzędowość” jest to ukryta choroba, że ujawnia się jak za dużo radości w sercach innych, a we własnej kieszeni pustka! A może decyzyjny Pan Doktor w swoim schemacie myślowym wolałby oddać Reksiunia i Miauczunię do kocio-psiej przechowalni, w której będziemy statystyczni, dotowani i czekający z drżącymi serduszkami.

death-means-paperworkAlbo jakiś Dobry Pan nas przygarnie albo…? Ogonek opada jak pomyślę. A ciekawi mnie co najważniejsze we mnie dla Powiatowego Pana? A może trzeba będzie sklasyfikować jego chorobę urzędniczą? Szanowny Panie Doktorze Powiatowy – podostrzymy pazurki, podpiłujemy ząbki – wyleczymy Pana z tej choroby! Ale psiego całusa za wykrywanie wrażliwych i oddanych nam lekarzy teraz Panu przesyłamy! Teraz Pana Doktora z Brzegu Dolnego znają wszystkie psy i kotki w Polsce! My z kociej życzliwości i psiej wierności polecamy Panu Powiatowemu, żeby skonsultował ze swoim kolegą ze Starachowic, bo jak potwierdzają NIK i prokuratura rejonowa- z nami nie warto się drażnić.

Najtrudniej zmienić mentalność ludzi, czego dowodzą nadal aktualne reguły peerelowskie: „Dajcie człowieka (pieska, kotka lub innego gatunku), a paragraf znajdziemy”. Zatem apelujemy do wszystkich naszych miłośników: „Takich Panów Doktorów, jak ten z Brzegu Dolnego bierzemy pod ochronę”. Prosimy o kliknięcie Waszymi łapami w tej sprawie. Kizia Miauczalska i Reksio Szczekuś.

dr Beata Adamczyk

Przedsiębiorca, realizująca projekty budowlane (mieszkalne, gospodarcze). Ekspert ds. rolnictwa oraz żywności genetycznie modyfikowanej. Doktor nauk społecznych (praca doktorska obroniona na Wydziale Zarządzania i Administracji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach), członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Współpracowała z redakcjami telewizyjnymi, prasowymi, pasjonatka tenisa, autorka opracowań historycznych o tematyce kulturalnej, politycznej, socjologicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.