Jak piranie złapały Rybaka ……

Na początku myślałem, że napiszę satyrę dotyczącą pana Piotra Rybaka, jak to zapalił jakąś tam marzannę i został oskarżony o niewłaściwe posługiwanie się ogniem. Jednak w dniu wczorajszym (27.09.2016r.) został złapany Rosjanin latający sobie dronem przed kancelarią pani Premier. Oczywiście został zatrzymany przez BOR  (do tego momentu wszystko gra), gdy usłyszałem, że został przekazany policji, to osłupiałem – szkoda, że nie oddali tego gościa dla straży miejskiej? Zaskakujące jest to, że jako obywatel rosyjski, zostanie oskarżony o użycie drona bez zezwolenia, nikt nie bierze pod uwagę napiętych stosunków politycznych pomiędzy naszymi krajami. Nie będzie oskarżony o szpiegostwo, a jedynie o użycie drona w miejscu publicznym. Analogiczna sytuacja w Moskwie,  Waszyngtonie, Tel-Awiwie, czy innej kancelarii premiera na świecie, skutkowałaby osadzeniem takiego człowieka w areszcie z natychmiastowym przesłuchiwaniem przez odpowiednie służby i  oskarżeniem o szpiegostwo.

Wnioski nasuwają się same, albo mamy niekompetentnych ludzi w służbach albo rząd gra w jakąś grę której my Polacy nie rozumiemy.

Mając na względzie powyższe, to Pan Piotr powinien być oskarżony ale nie ze nawoływanie do nienawiści rasowej, podżeganiem do buntu i antysemityzmu, a powinien być oskarżony za niewłaściwe posługiwanie się ogniem przyczyniając się do zagrożenia pożarowego. http://www.newsweek.pl/polska/kukle-zyda-podpalil-byly-wspolpracownik-pawla-kukiza,artykuly,374397,1.html.

Z zebranych informacji wynika, że pan Rybak dla partii rządzącej i każdej innej po roku 1989 najzwyczajniej jest niewygodny(boją się go), bo ma tak zwany niewyparzony ….. (język). Może nie posiada kwiecistych dyplomów oraz nie jest złotoustym oratorem, potrafiącym wybrnąć z trudnych sytuacji, jak to robią eksperci polityczni i marketingowcy, ale jedno trzeba mu jedno przyznać, ma niezmiernie dobre wyczucie co do prowadzonych operacji zewnętrznych na naszym kraju. Zamiast siedzieć cicho – krzyczy. Ujawnia pochodzenie genealogiczne kluczowych polityków, co gorsza ujawnia lobby sponsorujące tych polityków i koordynujące ich pracę.

Wiadomo, że  ci politycy oraz lobby które pan Piotr dyskredytuje  stają się niezmiernie drażliwi i robią wszystko, aby zamknąć mu usta.

Pan Piotr mówi jasno – Polska jest rządzona przez jedyne słuszne lobby.  Mówi też, że nie podda się w swoim działaniu i będzie głosił swoje tezy, czym może denerwować co niektórych polityków, którzy nie potrafią racjonalnie wytłumaczyć swoich nielogicznych decyzji. Jak to możliwe, aby niewykształcony człowiek (bob budowniczy) oskarżał TAKICH inteligentów o działania na niekorzyść państwa polskiego?

I teraz zauważamy prowokację, w którą moim zdaniem został wciągnięty,i nie do końca ją rozumie. Spalenie kukły (jeszcze wyglądającej jak SOROS) było właśnie na rękę tym których oskarżał. Do tej pory nie mieli na niego żadnego haka – a tu niespodzianka, znaleźli punkt zaczepny. Zastanawiam się  kto był prawdziwym pomysłodawcą przyniesienia i podpalenia TEJ kukły w miejscu publicznym?

Zapewne człowiek, który przyniósł tę kukłę lub zaproponował taką akcję, będzie mówił, że chciał aby ten czyn był medialny, przecież w każdym kraju tak robią –  terroryści robią to szczególnie często… i przecież nie ponoszą konsekwencji. Na tej podstawie, można powiedzieć, że agenci wpływu są wszędzie i nie wiadomo “kto jest z Tobą, a kto przeciw”.

Należy pamiętać, że tak samo był rozgrywany Andrzej Lepper. Miał dziesiątki spraw, których psychicznie nie wytrzymał, CZŁOWIEK KTÓRY ZATRZYMYWAŁ POCIĄGI, ZA KTÓRYM POSZŁY TYSIĄCE popełnił samobójstwo??? Całości oskarżeń dopełni jak zawsze maszynka sądownicza jako prawa ręka rządu i najlepsza przykrywka dla brudnych interesów – a “jak się chce psa uderzyć to kij się znajdzie” – Najgorsze jest to że kij dla pana Piotra znaleziono i teraz będą nim konsekwentnie okładać.

Proszę pamiętać, każdego można złamać, to tylko kwestia czasu i kreatywności ludzi nad tym pracujących. Przypominam, że najlepszym narzędziem łamiącym nasze kręgosłupy moralne są sędziowie, politycy i mierni urzędnicy, którzy w obawie przed utratą pracy zrobią wszystko, bo strach jest silniejszy niż zderzenie się z rzeczywistością.

Mam nadzieję, że to doświadczenie czegoś Pana nauczy i umocni. Liczę też na to, że wskaże panu kierunek w stronę prawdziwych patriotów, a nie tych będącymi zwykłymi ……………………… (w tym miejscu proszę wstawić właściwe słowo)

Trzymam za  Pana kciuki.

Grzegorz Czuryło

„Ekspert ds. zarządzania – strateg, planowania oraz psychologii terroryzmu. Specjalista w szacowaniu i analizie ryzyka oraz modelowaniu systemów informatycznych pod kątem zarządzania. Certyfikowany „Project Manager”. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Emerytowany żołnierz wojsk specjalnych. Posiadacz najwyższego wyróżnienia dedykowanego dla ludzi wdrażających ponadprzeciętne rozwiązania systemowe „Bright Idea”, przyznanego przez Dowódcę NATO Communication Service Agency. Wady: Opracowywanie rozwiązań systemowych oraz zdolność przewidywania skutków i konsekwencji w ujęciu długofalowym.

2 thoughts on “Jak piranie złapały Rybaka ……

 • 28 września 2016 at 23:22
  Permalink

  ” Oczywiście został zatrzymany przez BOR (I do tego momentu wszystko gra) ale gdy usłyszałem, że został przekazany policji, to jakbym usłyszał jakąś farsę – szkoda że nie oddali tego gościa do straży miejskiej? ”
  Pytanie co dron z kamerą nagrał, jeśli nic specjalnego tylko latał gdzieś wzdłuż budynków KPRM-u to pewnie dobry adwokat i tak wybroniłby go bez większego wysiłku. Ale mogę się mylić.

  Reply
  • 28 września 2016 at 23:30
   Permalink

   Krzysztof – to nie chodzi co nagrał – to chodzi to że w ogóle próbował. Jeżeli takich instytucji nie będziemy chronić – to rzeczywiście ten nasz kraj zostanie zaorany lub przejęty przez nieudaczników – zresztą sami go oddamy. Wojny nam nie trzeba.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.