Grzegorz Czuryło

g_czuryloGrzegorz Czuryło – Prezes Stowarzyszenia „Bastion Dialogu”

„Ekspert ds. zarządzania – strateg, planowania oraz psychologii terroryzmu. Specjalista w szacowaniu i analizie ryzyka oraz modelowaniu systemów informatycznych pod kątem zarządzania. Emerytowany żołnierz wojsk specjalnych. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wady: zdolność przewidywania skutków i konsekwencji rozwiązań systemowych w ujęciu 15-20 lat.

Jeszcze do niedawna byłem żołnierzem zawodowym jednostek specjalnych (żebyśmy sobie wyjaśnili jednostek a nie służb specjalnych). Oczywiście bardzo lubiłem swoją pracę i zawód. Dlaczego więc odszedłem? Głównie dlatego,że w tej instytucji z roku na rok było coraz to gorzej. Co gorsza, społeczeństwo oraz politycy traktowali i traktują nas jak zorganizowaną grupę przestępczą, chociaż nigdy nie popełniliśmy żadnego wykroczenia. Zauważyłem, że w tym naszym kraju wszyscy chcą dowodzić, a szczególnie armią, tylko jakoś żaden z cywili-polityków nie chce za nic odpowiadać. Mówi się że ryba psuje się od głowy, tylko jakoś jest dziwnie, bo zawsze skrobie się ją od ogona. No cóż, jeżeli wyjdziemy że politycy są odbiciem naszego społeczeństwa, nie rozumiem dlaczego użalamy się nad sobą wybierając albo celebrytów, albo osoby niedoświadczone życiowo lub też ciągle tych samych, co od 1989 roku nas rozkradli i nic do tej pory nie zrobili, oprócz skłócania nas?
Może jestem zbyt dużym optymistą ale życzyłbym sobie aby kiedyś w naszym kraju każdy robił tylko to, na czym się najlepiej zna, a nie to, co wydaje mu się, że się zna.
Jeżeli masz podobne odczucie – zapraszam do współpracy w naszym stowarzyszeniu …..a może wspólnie zrobimy coś większego?